12.05.2017

Dohrávaný šlágr Polančanům hrubě nevyšel, ze Semetína vezou debakl

Dohrávka 12. kola mezi Semetínem a Valašskou Polankou slibovala zajímavou bitvu, šlo totiž o souboj druhého s třetím a Polančané mohli v případě vítězství svého soupeře z předměstí Vsetína v tabulce dorovnat a nadále živit naděje na celkové prvenství v I.B třídě. Jenže Semetín nechtěl připustit třetí porážku v řadě, což jeho hráči dokázali už v samotném úvodu utkání. V souboji dvou předních celku rozhodovala především zkušenost domácích borců, kteří si na své příležitosti trpělivě počkali a s ledovým klidem nasázeli pět branek. Rozdílem čtyř branek prohráli Polančané naposledy v sezoně 2013/2014, když si odvezli debakl 4:0 ze hřiště tehdy postupujícího Hrachovce.

Semetínu se začátek utkání povedl na jedničku. Již ve 3. minutě se domácí pustili do útočné akce, kterou přesnou střelou zakončil Němec. Polančané se po rychle inkasované brance chopili iniciativy, usadili se na půlce soupeře, ale do šance se polanský celek nedostal, za zmínku stojí pouze střela z větší vzdálenosti, kterou vyslal Zbranek. Domácí tým se proti Polančanům mohl spolehnout na vynikající efektivitu v zakončení. V 18. minutě se po chybě hostujících záložníků dostal Semetín po delší době blíž k brance Srby a polanská obrana nechala až příliš prostorou pro domácího kanonýra Šroma, jenž dokázal prostřelit bezmocného Srbu. Šrom se do příležitosti dostal i ve 25. minutě, tentokrát však branku netrefil. O dvě minuty později pálil z přímého kopu Nečas, Srba jeho ránu vytáhl do tyče, od které se balon odrazil mimo. Polančané po dvou inkasovaných brankách nedokázali najít cestu k brankové odpovědi, pokoušel se o to v 33. minutě Zbranek, ale jeho slibná rána byla sražena pouze na rohový kop. Ve 38. minutě Polančané promrhali jedinečnou možnost na vstřelení kontaktní branky, to když David Maček propasíroval míč na nikým nekrytého Nováka, ten nejprve trefil brankáře Sedláka, napodruhé chtěl domácího brankáře přelobovat, ale trefil pouze horní tyč. Z následného protiútoku se do pokutového území dral Šrom, byl nedovoleně zastaven Adámkem a pokutový kop pak sám proměnil. Semetín byl tak po první půli na koni.

Začátek druhé půle se zbrzdil díky vydatnému dešti, který zapříčinil nepříliš ideální terén, s nímž obě mužstva měla při hře problémy. Polanský tým se snažil o návrat do zápasu. V 55. minutě dokázal David Maček uvolnit Barana, ovšem tuto akci dokázal Sedlák včas přečíst, z brány vyběhl, jenže míč se odrazil zpět k Davidu Mačkovi a polanský útočník pak trestuhodně netrefil odkrytou bránu. S jako lehkostí se dají branky střílet, to Polančanům ukázal v 63. minutě opět Šrom, tentokrát se prosadil střelou z otočky a zkompletoval hattrick. I tak se však Polančané nadále pokoušeli s výsledkem něco udělat, v 69. minutě sklepl David Maček balon pro Davida Ondru, ve výhodné střelecké pozici však polanský mladík selhal a bránu přestřelil. Zkrátka Polančanům chyběla efektivita a chytrost v zakončení. Naopak domácí se dokázali prosadit ještě jednou, v 74. minutě si tentokrát Šrom počkal na svého spoluhráče Sachra, jenž dostal míč na dvacítku, odkud pohodlně placírkou zavěsil k tyči a také jeho chytrá střela může být pro polanské mladíky inspirací. Hosté se však čestného úspěchu přeci jen dočkali, Novák nacentroval míč přesně na Barana, jenž v malém vápně nadvakrát prostřelil Sedláka. Kosmetická úprava výsledku však nic nezměnila na tom, že Polančané tento šlágr nezvládli a Semetín opouštějí s debaklem.