01.05.2016

Další důkaz vynikající obrany Valašské Polanky bylo derby s Prlovem

V. POLANKA – PRLOV 2:0 (1:0) BRANKY: 28. Řezníček, 75. Gergela. Nabuzení hosté začali velmi aktivně a domácí měli s jejich hrou velké problémy.

V. POLANKA – PRLOV 2:0 (1:0)

BRANKY: 28. Řezníček, 75. Gergela.

Nabuzení hosté začali velmi aktivně a domácí měli s jejich hrou velké problémy.

Komentář vedoucího mužstva Valašské Polanky Jana Tajzlera:

"Ve 3. minutě dokázali Partyzáni zatopit poprvé, Františák nacentroval míč na hlavu Patrika Fily a brankář Kolínek si musel připisovat první zákrok. Souhra Fily a Františáka se opakoval v 6. minutě, tentokrát akci zakončoval druhý jmenovaný a Kolínek musel vytáhnout další zákrok. Vrchol prlovského tlaku přišel v 10. minutě, mezi obránci si balon zpracoval Hajda, střelou z voleje zamířil pod horní tyč, ale Kolínek byl znovu na místě. Polančané se následně dokázali zorientovat a postupně mazali původní převahu Prlova. Domácí začali tvořit slibné útočné akce, ale brankáře Ševčíka zaměstnat nedokázali. Až ve 28. minutě přinesla snaha Polančanů plody ovoce. Michal Baran dokázal nacentrovat míč do vápna, kde svou hlavičku vložil Řezníček a dostal balon do prlovské brány. Tím domácí definitivně ztupili snahu hostů a získali územní převahu. Domácí dokázali obranu hostů rozebrat také ve 38. minutě, Novák servíroval do tutové šance Davidu Mačkovi, ale hostující obránce dokázal včas uhasit vážnou situaci před svým brankářem.
Ve druhé půli měli více ze hry domácí Polančané, zabezpečena obrana domácích nepouštěla Partyzány do nebezpečných brejků a klíčoví hráči Prlova nedostali příliš prostoru pro nějakou kreativitu. První příležitost ve druhé půli přišla v 57. minutě, ze slibné pozice pálil Novák, ale Ševčík byl připraven chytat. Herní převahu Polančané přetavili v kýženou branku v 75. minutě, z přímého kopu centroval David Ondra a na hlavičku byl připraven Gergela, Ševčík si na balon mířící k tyči sáhl, ale nedokázal zabránit jeho průniku za brankovou čáru. Možnost poslat domácí tým do trháku měl v 81. minutě David Ondra, po autu, který mu připravil Lukáš Daněk, pálil jen těsně mimo Ševčíkovu bránu. Polančané připravili ještě jednu útočnou akci do 89. minuty, Gergela uvolnil Stanislava Adámka, domácí rychlík mířil na prlovskou branku, ale brankář Ševčík včas vyběhl a pokus polanského obránce zneškodnil. Polančané tak slaví zisk dalších bodů a vítěznou sérii natáhli už na pět utkání."