06.10.2018

Choryně to měla s Francovkou dobře rozehrané, ale...

Choryně – F. Lhota 3:2 p. k. (1:0) Choryně měla utkání rozehrané i na tříbodový zisk.

Choryně – F. Lhota 3:2 p. k. (1:0)
Choryně měla utkání rozehrané i na tříbodový zisk. „Z dnešního utkání jsem měl trochu obavy, jelikož Francovka je na podzim produktivnější venku, kde na podzim získala šest ze svých sedmi dosavadních bodů. Nám z různých důvodů chybělo osm hráčů základního kádru a zaskočit museli čtyři kluci, kteří na podzim nastupují za béčko ve 3. třídě, z toho tři nastoupili v základní sestavě. Nicméně rozdíl nebyl vidět. Nám pomohla rychlá branka Martina Závady, kdy jsme se uklidnili a do 15. minuty mohli zápas rozhodnout, když jsme neproměnili další dvě tutové šance. Zvlášť ta Jiřího Landy po elegantním uvolnění od Martina Závady volala po gólu. Dařilo se nám eliminovat kanonýry hostů Chmelu s Filákem, ale i přes další dvě slibné příležitosti jsme vedli v poločase jen 1:0.
Na začátku druhého jsme se snažili dát druhou uklidňující branku, což se díky perfektnímu přehození střídajícího brankáře hostů podařilo opět Martinu Závadovi, který šel dnes z nouze na hrot a prokázal svým výborným výkonem, že by mu tato nová role mohla sedět. Hosté hrozili pouze z brejků a bohužel se jim po jednom z nich podařilo Filákem snížit. Pak jsme trestuhodně pohrdli šancemi jak zápas rozhodnout, kdy postupně selhali v koncovce Závada, Táborský a opět Jiří Landa, kterému střelu z těžkého úhlu vykopl brankář hostů z brankové čáry. A jak to tak ve fotbale bývá, přišel trest v podobě vyrovnání hostů pět minut před koncem. Nakonec jsme byli přesnější v penaltách a získali zasloužený bod navíc, ale vzhledem k průběhu zápasu nás mrzí ztráta toho jednoho, protože kluci za bojovnost by si výhru za tři body zasloužili. Hosté mě svým výkonem spíše zklamali a nepotvrdili, že by měli patřit do vyšších pater tabulky stejně jako výkon rozhodčího Zúbka, který oboustrannými nepřesnými výroky přispěl ke zbytečně nervóznímu závěru utkání,“ řekl trenér Choryně Radim Žmiják.
Branky: 5. a 60. Závada – 74. Filák, 84. Matušinec.