1.A třída - skupina A

06.10.2017

Zubří dostává stále venku na holou, tentokrát měly v ruce bič Kateřinice

Kateřinice – Zubří 6:1 (2:1) Zubří schytalo další venkovní debakl. Bylo pro trápící se Kateřinice ideální kořistí.

Kateřinice – Zubří 6:1 (2:1)
Zubří schytalo další venkovní debakl. Bylo pro trápící se Kateřinice ideální kořistí. „Teprve podruhé na podzim se nám podařilo hned jít jako první do vedení. Svůj střelecký den načal první brankou přesnou placírkou k tyči Čtvrtníček. Měli jsme jasně navrch. Ve 31. minutě ale dostal míč za obranu Vokáč a trefil tyč. Hrálo se dále, my jsme kontrovali také nastřelenou konstrukcí, aby se z dorážky podruhé prosadil Čtvrtníček. Jirka Drda mohl přidat třetí branku, ale střílel do brankáře, ale pak nás začalo Zubří do konce prvního poločasu přehrávat. Kontaktní branku dal pěkně z přímého kopu Jež. Poločas byl pro nás nakonec vysvobozením. To, co se dělo o poločasové přestávce v naší kabině, když musel trenér Beňo výrazně zvýšit hlas, zůstane jen mezi ním a hráči, každopádně to padlo na úrodnou půdu. Hned na začátku druhého poločasu povodila obranu posila ze Vsetína Radek Fojtů mladší a střelecky se prosadil dorostenec Macík. Pak si i Fojtů dal první branku v našem dresu. Po hodině hry dal Vokáč tyčku a to byla labutí píseň Zubří. Konečně se prosadil střelecky Jirka Drda a v závěru dokončil hattrick Čtvrníček. Máme radost z výhry, ale také z faktu, že stabilními oporami našeho klubu se stávají odchovanci kateřinické líhně, dnes teprve 16 letý Bětík a 15 letý Veselý,“ řekl k utkání předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.
„Podali jsme venku zase špatný výkon. Dostali jsme brzkou branku a mohli dostat další dvě. Dopředu si šance vytvoříme, ale nedáme ani sólový nájezd. Šance neproměnili Vokáč s Drdou. Domácí nás trestali, přesto jsme udrželi díky krásné brance Ježe z přímého kopu hratelný stav do druhého poločasu. V tom se nic nezměnilo. Domácí nás přehrávali, proměňovali šance. Proti nám stálo břevno i tyčka. Hrajeme hurá systém a soupeř si z naší obrany dělá dobrý den,“ řekl k utkání trenér Zubří Robert Jurajda.
Branky: 2., 31. a 87. Čtvrtníček, 46. Macík, 57. Fojtů, 71. Drda – 38. Jež.