1.A třída - skupina A

03.09.2017

Vynikající Tomáš Macík z Kateřinic ukazoval ve Vlachovicích zděděné geny

Vlachovice – Kateřinice 2:3 p. k. (1:1) Hosté i díky vynikajícímu výkonu mladíčka Tomáše Macíka mohli nakonec ve Vlachovicích vyhrát i za tři body.

Vlachovice – Kateřinice 2:3 p. k. (1:1)
Hosté i díky vynikajícímu výkonu mladíčka Tomáše Macíka mohli nakonec ve Vlachovicích vyhrát i za tři body. „Před utkáním jsme pomýšleli na zisk nějakého toho bodu, ale začátek tomu nenasvědčoval. V 6. minutě jsme byli asi myšlenkami ještě v autobuse, když jsme vyrobili zbytečně trestný kop a domácí šli po signálu do vedení. Ve 20. minutě se nám zranil Cahlík a trenér Beňo poslal na hřiště po Bětíkovi druhého dorostence Macíka. Ten brankou do šatny po přihrávce Drdy vymetl brankou do šatny šibenici domácí branky a po zásluze vyrovnal.
Do druhého poločasu jsme vletěli jako utržení z řetězu a za patnáct minut jsme si vytvořili čtyři opravdu tutové brankové příležitosti. Ještě teď musí Drda, Ondra a Macík přemýšlet, proč jejich šance neskončily gólem. A tak platilo otřepané nedáš, dostaneš a v 66. minutě se domácí prosadili z prvního pořádného útoku, kdy míč skončil v horním rohu za bezmocným Obrem. My jsme však měli v tomto zápase výborného Macíka, který ukázal fotbalovost, kterou zdědil po svém otci, bývalém vynikajícím fotbalistovi Kateřinic a nádherným lobe přes tři bránící hráče zavěsil pod víko a vyrovnal. Hráli jsme na plný bodový zisk, ale pět minut před koncem nastřelili domácí břevno. O osudu zápasu mohl nakonec hattrickem rozhodnout Macík, ale po uličce od Bětíka v samostatném úniku na brankáře líznul tyčku, bohužel pro Kateřinice z vnější strany. Penalty jsme zvládli na jedničku, Obr soupeři jednu chytil. Pokud bychom v tomto utkání měli lepší koncovku, vyhráli bychom za plný bodový zisk,“ komentoval utkání předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.
Branky: 6. Obadal, 66. Hovězák – 45. a 78. Macík.