1.A třída - skupina A

29.10.2017

O, la, la - to byla jízda Kateřinic v Nevšové!

Nevšová – Kateřinice 2:4 (0:2) Vynikajícího výsledku dosáhli fotbalisté Kateřinic na horké půdě prvního celku tabulky.

Nevšová – Kateřinice 2:4 (0:2)

Hostům pro zranění a nemoc scházela čtveřice Kotrla, Peredarjuk, Cahlík a Hrabica. Věkový průměr týmu byl 22 let, v základní sestavě nastoupili tři dorostenci hrající krajskou soutěž, Macík (18), Bětík (16) a Veselý (15). Oporou zadních řad byli třicátníci Zbyněk Ondra a Jiří Kuzník mladší.

Kateřinice nastoupily na silného soupeře bez respektu a v prvním poločase byla jasně lepším celkem. V 11. minutě se ve skrumáži po rohu orientoval nejlépe Doležel a hosté šli do vedení. V 15. minutě se uvolnil Fojtů a nechytatelnou placírkou k tyči dal druhou branku. Velký tlak mohl korunovat Drda, ale v další šanci pálil jen do brankáře. Poločas uzavřelo nastřelené břevno domácí branky.

Domácí jsou pověstní dobrými druhými poločasy a hned to potvrzovali. Měli tlak, ale hostující obrana pracovala perfektně. V 55. minutě rozjel akci Fojtů, našel Mačka, který nabil na třetí branku Drdovi. Domácí se pak konečně dočkali a za stavu 1:3 předvedl zákrok sezony hostující brankář Obr, který bravurně vylapal lob domácího kanonýra Tomšů. V 85. Minutě byl sražen v pokutovém území Bětík a Doležel penaltu proměnil. Domácí již jen korigoval v nastavení na konečných 2:4.

Branky: 62. Fuksa, 91. Tomšů – 11. a 85. Doležel, 15. Fojtů, 55. Drda.