Ženy

19.01.2021

V sobotu gól v lize, v neděli narozeniny. Ideální start do nového roku v podání Kamily Dubcové

Pro Kamilu Dubcovou začal rok 2021 ideálně, Sassuolu pomohla brankou k ligové výhře nad Empoli. Andrea Stašková se s Juventusem nejdříve radovala z výhry v italském Superpoháru a dvěma trefami pomohla k postupu v poháru.

Kamila Dubcová navázala na své povedené výkony z podzimní části a v sobotu se trefila hned po čtyřech minutách prvního utkání nového roku. Sassuolo porazilo Empoli 3:0. „Zápas se nám vydařil. Hned na začátku jsme se ujaly vedení a díky tomu jsme se trochu uklidnily. Po zbytek zápasu kontrolovaly hru. Po druhém vstřeleném gólu už jsem pevně věřila, že zvítězíme a odneseme si tři body. Jsem moc ráda za povedený vstup do nového roku a vstřelený gól. Snad budeme takovým způsobem pokračovat po zbytek sezóny,“ uvedla česká záložnice, která si tak dala předčasný dárek k nedělním narozeninám.

Vstup do roku 2021 vyšel také Andree Staškové, která oslavila s Juventusem zisk italského Superpoháru. Česká útočnice odehrála sice jen několik minut, ale šanci následně dostala v italském poháru, ve kterém přispěla dvěma přesnými zásahy k výhře 5:1 nad Pomiglianem. V neděli nastoupila Stašková do ligového utkání v 73. minutě a byla u výhry 3:0 nad Interem Milán, za který 78. minut odehrála Eva Bartoňová.

Za Pink Bari odehrála Gabriela Matoušková první poločas, prohře 0:1 s Florentiou však nezabránila.

U prohry svého týmu byla i Kateřina Svitková, která pod novým trenérem nastoupila v základní sestavě a odehrála za West Ham šedesát sedm minut, ten však podlehl Tottenhamu těsně 0:1.