Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Ženy

17.09.2020

Sabina Rýdlová se ohlíží za vsetínskými Fialkami

Ženský fotbal na Vsetíně je pro tuto sezonu u ledu. Nejen o tom v rozhovoru s oporou Fialek Sabinou Rýdlovou.

Jak hodnotíte výkony a sezony Fialek než ukončily činnost?

První sezona v dresu Vsetína byla skvělá, všichni byli namotivovaní a chtěli hrát, byla tam vidět chuť do fotbalu od všech holek. Dařilo se nám a taky jsme obsadili 1. místo v tabulce. Druhou sezónu jsme se přihlásili do Moravskoslezské ligy a taky se nám ještě docela dařilo, i když to bylo už těžší i skrz to, že jsme museli mít i dorostenky, tudíš některé holky byly více vytěžované, i tak jsme skončili ještě na bedně a to na 3. místě (dorostenky skončily suverénně na 1. místě). Další a zároveň poslední sezonu skončilo nebo se zranilo pár holek, odešel trenér a už to nešlapalo tak, jak by mělo. 

Proč se Fialky nepřihlásily do nové fotbalové sezony?

Do nové sezony jsme se nepřihlásili kvůli malému počtu hráček a bez trenéra by to taky nešlo. 

Kam všude se rozutekly hráčky Vsetína?

Eliška Skramuská s Bárou Čípovou šly do Baníku Ostrava B, holky Ševčíkovy s Danielou Kocurkovou do žen Zlína, Nela Konečná se Sandrou Holubovou do juniorek Zlína, Tereza Ondrušková na Horní Bečvu a jinak o nikom nevím.

Je naděje do budoucna, že by Fialky obnovily činnost?

Tak říká se, že naděje umírá poslední, ale já osobně tomu moc nevěřím. Jedině by se objevil někdo, kdo by ten tým vedl a žil by tím jako tomu bylo za Martina Pavláta. (Bývalý trenér FC Vsetín, pozn. aut.)

Má podle Vás ženský fotbal na Valašsku budoucnost?

Když jsem začínala hrát fotbal za ženy, tak těch týmů nebylo moc, teď je ženský fotbal docela víc zpopularizovaný. I když se letos některé týmy do soutěže už nepřihlásily, tak si myslím, že holek je pořád dost a do budoucna nějaké týmy zase přibudou. 

 Co Vy a fotbal do budoucna?

Letos jsem si musela dát od fotbalu pauzu, jelikož čekám miminko. Určitě bych se pak ale ještě pár let chtěla fotbalu věnovat, jestli bude sloužit zdraví a bude poblíž tým, za který bych si mohla zahrát.