Zajímavosti

16.06.2021

ŽIVOTNÍ VÝROČÍ BRANKÁŘSKÝCH OSOBNOSTÍ

Sportovní léta ubíhají všem se stejnou časovou intenzitou. Kamarádské oddílové vztahy se zápisem sestav jednotlivých týmů, se posunují dle věkových pásem. Přicházejí mladší tváře a pro dříve narozené domácí borce, přichází neopakovatelné vzpomínkové připomenutí.

Dnešní vzpomínkový blok patří mnohaletým brankářským vsetínským legendám zelených pažitů, které znají dříve narození příznivci, kamarádi či spoluhráči. Přijměte poblahopřání s přáním dobrého zdraví do dalších let i jménem i jménem sportovní redakce Valašského fotbalu. Po koronavírové době a obnovených fobalových duelech si dáme nezbytný přípitek.

 

Sedmdesátník Jaromír NÁDRAVSKÝ, narozen 12. března 1960, patří do generace žákovských odchovanců Zbrojovky Vsetín. Jako rodilý Ohraďák, vyrůstal v prostředí zvučných oddílu a hráčských kádrů Zbrojovky, MEZ Vsetín i sousední FC Lhota u Vs. Po skončení hráčské kariéry pokračoval s činností starých gard, která se schází k pohybové činnosti do dnešních dnů.

 

Osmdesátník Michal HALKO, narozen 6. března 1941. Legendární mnohaletá brankářská tvář zvučné fotbalové Zbrojovky Vsetín. Vojenské začátky si odbýval v Rudé Hvězdě Vsetín, která zanechala říznou stopu v kvalitě pokračující Zbrojovácké kopané. Věrnost oddílovým barvám města Vsetína, naplňoval i po skončení aktivní činnosti kvalitní prací elektrikáře na sportovních zařízeních ZS ve Vsetíně. Patří k vyhledávaným sportovním tvářím ve vzpomínkové kronice fotbalového dění FC Vsetín.

 

Julius Ficek