Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

09.10.2019

TADY JSEM DOMA, ŘÍKÁ NOVÝ ASISTENT TRENÉRA Fastavu Zlín PETR SLONČÍK

Realizační tým trenéra Jana Kameníka má novou posilu. Z divizního Slavičína přichází jako asistent trenéra Petr Slončík, který doplní současného asistenta trenéra Davida Hubáčka.

„V pondělí dopoledne si mě na Letnou zavolal Zdeněk Grygera s tím, že by semnou chtěl mluvit. Bavili jsme se o fotbale, vysvětlil mi situaci a dal mi nabídku, jestli bych nechtěl rozšířit realizační tým,“ přiblížil úspěšný trenér divizního Slavičína, kde se musel domluvit na ukončení spolupráce.

 

„To bylo nepříjemné, nadšení z toho nebyli. Je to v rozehrané sezoně, což liga neřeší. Tam se to řeší spíše po sezoně. Určitý zásah to pro ně je, není to tak veliký klub. Nepříjemné to bylo i pro kluky, i pro vedení,“ říká. „Oni to chápou, vyšli mi vstříc, klobouk dolů. Musíme ale ještě dotáhnout nějaké věci, bylo to rychlé,“ dodává novopečený asistent trenéra.

 

Ještě v neděli se ale postaví jako hlavní trenér na lavičku divizního Slavičína, kde svůj tým povede v posledním zápase proti Bzenci. „Domluvili jsme se tak vzhledem k tomu, že je reprezentační pauza. V pátek ještě povedu tým na pátečním odpolední tréninku,“ vysvětlil.

 

Další týden už ale bude stát na lavičce prvoligového týmu jako asistent trenéra, nicméně s kritikou se v kabině nesetkal. „Oni to chápou. Z osobního hlediska nebyli nadšení, ale přejí mi ten kariérní posun stejně, jako kdyby tu nabídku dostali oni. Když někdo dostane nabídku jít výš, tak si to navzájem přejí, jsou výborní,“ pochvaluje Petr Slončík s přezdívkou Slon.

 

Situaci okolo zlínského fotbalu zná dobře. Ke zlínskému fotbalu má blíž, než by leckdo čekal. „Vzhledem k tomu, že jsem tady hrál, trénoval 8 let na Vršavě děti a bydlím na stadionu, tak mám přímo z balkónu veliký přehled,“ říká s úsměvem bývalý ligový záložník Zlína.

 

Jak sám přiznává, na stadionu dlouho nebyl. „Je to příjemné. Tady jsem doma. Mám ke klubu vztah, obě mé děti hrají na Vršavě. Působil jsem tady jako hráč i trenér, takže klub mám v srdci,“ ujasňuje.

 

Čas k zamyšlení nad změnami zatím neměl. „Jako trenér nebo člověk, který se pohybuje ve fotbale, vidíte určité věci i jejich nedostatky a máte na ně nějaký názor. Je potřeba tomu pomoci, není to komfortní situace. Znám se s Honzou i ostatníma klukama z realizáku. Uvidíme, kam se to posune. Věřím, že k lepším výsledků,“ věří.

 

Slova Zdeňka Grygery ovšem uvádí na pravou míru. „On řekl zjednodušit hru, to ale neznamená nakopávat. To je potřeba správně uchopit. Ten fotbal je ve své podstatě jednoduchý. Je to příběh, ale jednoduchý jen tehdy, pokud ho pochopíš a dokážeš respektovat jeho zákonitosti a pravidla. Základem je mít k němu vztah a pochopit jej,“ přibližuje svůj pohled. Zlepšení ale hledá i v kabině. 

 

„Jedno souvisí s druhým, ale tam to začíná. Je to sociální skupina, a to je základ. Bez toho to nejde. Pokud nefunguje dobře kabina, nefunguje hřiště,“ má jasno.  

 

Zdroj:  https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/tady-jsem-doma-rika-novy-asistent-trenera-petr-sloncik.html