Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

14.01.2021

FC Fastav Zlín PŘED STARTEM JARNÍ ČÁSTI SEZONY 2020/21

Zlínskému týmu skončila krátká zimní příprava a již tuto sobotu se opět vrhnou do ostrých zápasů. O nadcházející druhé půli letošní sezony promluvili generální manažer Zdeněk Grygera a hlavní kouč Bohumil Páník.

Generální manažer klubu Zdeněk Grygera promluvil o kádru či vizích na jarní část. „Přestupní termín je stále otevřený, takže je možné, že se může ještě něco stát. Z hostování se vrátili Martin Matondo N´gimbi a Adam Tkadlec, rozloučili jsme se s Pavlem Vyhnalem, kterému skončila smlouva. V tuto chvíli je kádr uzavřený, čekáme jen na některé zraněné hráče, jinak jsme kompletní,“ sdělil na úvod Grygera a naťukl také otázku možných posil. „Obránců máme hodně. Chybí nám možná ten klasický levonohý bek, ale zatím na trhu nic takového není, takže teď to není k jednání,“ upřesnil. 

 

Došlo také ke zhodnocení podzimní části. „Byly tam asi tři zápasy, které měly dopadnout bodově lépe a měli jsme rozhodně na to, abychom to například jako v Pardubicích zlomili na svou stranu. Dost nás mrzí Teplice, které jsme nezvládli bodově. Další takový zápas, který jsme měli zvládnout, byl v Příbrami, minimálně neprohrát. Naopak v jiných zápasech jsme odvezli tři body až nad očekávání. To jsou ty venkovní utkání, které se nám povedly více. Myslím si, že v tom konečném součtu jsme mohli mít o ty tři až čtyři body navrch a bylo by to odpovídající a pozitivnější,“ bilancuje generální manažer fotbalového Zlína. 

 

Jaké jsou vize pro nadcházející jaro? „Jsem rád, že není velký pohyb v kádru. Jak jsme se bavili už v létě, tak ten tým se potřebuje spíše sehrát a růst. Proto není potřeba nyní větších příchodů ani odchodů,“ zdůraznil Zdeněk Grygera, který již vyhlíží sobotní 15. kolo s Opavou.

Co může tento start naznačit?

„K prvnímu zápasu se vždycky hodně upírá a je důležitý pro ten vstup do sezonu. Na druhou stranu těch zápasu bude více, než na podzim a bude jich opravdu hodně. Navíc tam máme jednu vloženou středu, takže to půjde rychle po sobě. Je důležité, aby byli hráči zdraví a připraveni nastoupit. Vzhledem k množství utkání se dostane na každého hráče,“ dodává.  

 

Aktuální otázkou, která visí ve vzduchu jsou fanoušci na stadionech, které by i náš klub rád měl při ligových zápasech. Podpora návštěvníků nám citelně chybí již od loňského roku.  „V současné době se jedná o složitou otázku. Byli bychom velmi rádi, kdyby se tady na jaře ti lidé mohli dostat a být u toho, ale opravdu je dnes hrozně složité předvídat, jak se situace bude vyvíjet. Jsme si ale vědomi, že nyní je epidemiologické zpřísnění asi největší, takže spíše počítáme s tím, že liga bude bohužel i nadále bez fanoušků,“ uzavírá Zdeněk Grygera.   

 

Ekonomická situace klubu je dle Zdeňka Grygery spíše dobrá a klub se žádnými výraznými problémy nepotácí. „Vše se ale ukáže až v těch dalších sezonách. Uvidíme, jaká bude situace od léta a podle toho se klub bude ubírat.“ (Více se problematice věnuje ředitel klubu Leoš Gojš v dalším článku, pozn.red.)

 

Plány a cíle na jarní část sezony poodkryl ze své pozice také hlavní kouč A týmu Bohumil Páník. „Máme o zápas míň, ale některé týmy dokonce o dva. My se musíme dívat sami na sebe, dívat se kolem sebe a pod sebe, ne do těch výšin, to už nám dávno uteklo. Pouštíme na hřiště i mladé hráče a začíná postupná přestavba toho týmu,“ uvedl zkušený stratég, který se na chvíli vrátil i k závěru podzimní části.  

 

„Uhráli jsme tři zápasy po sobě bez prohry, ale ten fotbal nebyl dobrý, to tak někdy je. Teď jsme naopak poslední dva zápasy hráli dobrý fotbal, ale máme z nich jen jeden bod. Ono to jde proti sobě, ale pokud vydržíme a budeme pracovat, tak jak pracujeme doposud, tak ty výsledky přijdou. Na tom je to postavené, abychom ten tým budovali a posunuli dál,“ dodává.

 

I v dalším roku se chce realizační tým soustředit na mladé talenty a dávat jim prostor k tomu se rozvíjet. „Cítím to tak a vidím ty mladé. Oni musí dozrát. Někteří už dozrávají a je potřeba jim tu šanci dát. Pokud ji využijí, tak proč ne. Ta konkurence na postech se najednou zvýšila, a to je obrovsky důležité. Žádný ten hráč nemůže odpočívat a počítat s tím, že toho fleka má předplaceného. Ti mladí najednou bych řekl fotbalově dospěli, dávají najevo, že se chtějí o to místo poprav a najednou už to nejsou pouze tréninkoví sparingpartneři, ale jsou to hráči, kteří zvedli hlavu a dívají se kde to hřiště je a chtějí na něj vejít.“ upozorňuje Bohumil Páník. 

 

Zdroj: https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/fcfz-pred-startem-jarni-casti-sezony-2020-21.html