Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

07.01.2021

Ze zlatého archívu článků valašského fotbalu - Jakých bylo top deset přesunů valašského fotbalového léta 2015

V nové pravidelné rubrice pro vás vybíráme nejzajímavější události z valašského fotbalu od počátku vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších hráčských přesunů letního přestupového období, ať se již jedná o definitivní změnu dresu nebo hostování. Náš subjektivně sestavený seznam začíná divizí a končí III. třídou. Na vrchol pomyslné pyramidy jsme dali dva přesuny brankářů.

1. Milan Michut (Rožnov - Valašské Meziříčí) Asi nejlepší brankář současného Valašska si zase o výkonnostní stupínek polepšil a jako jednička bude hájit barvy divizního Valašského Meziříčí.

2. Michal Barabáš (Zubří - Rožnov pod Radhoštěm) Michal Barabáš je velezkušeným brankářem a na poměry 1. A třídy nadprůměrným. Nyní dostává ve zralém brankářském věku třicátníka jedinečnou možnost potvrdit své kvality v krajském přeboru.

3. Jan Vajgl (Hrachovec - Juřinka) Jan Vajgl je gólovým útočníkem, který se však zadrhl jako celý loňský Hrachovec. Zpět do střelecké formy se má dostat pod vedením trenéra Veselého v progresivní Juřince.

4. Aleš Žniva (Poličná - Podlesí) Má potenciál kanonýra. Trochu doplácel na nestálou formu mladého celku Poličné v okresním přeboru. Nyní je před ním velká výzva. Doplnit velezkušeného Bělockého na hrotu Podlesí.

5. Radim Vokáč (Vigantice - Zubří) Umí splnit normu 15-20 branek klidně i za půl sezony. To poznali na Hutisku. Nyní dostal Radim Vokáč velmi lukrativní nabídku ze Zubří a hned podepsal přestup. V Zubří si od něho hodně slibují.

6. Luboš Horák (Kelč - Jablůnka) Luboš Horák prožil značně nevydařený půlrok v Kelči, kde toho moc nahrál minimum. Nyní se vrací do Jablůnky, kde předtím úspěšně střelecky působil. Jablůnka na jaře tápala a hodně si slibuje v produktivitě od tohoto rozeného střelce, který bude spolupracovat s ofenzivní dvojičkou Čuma, Biel.

7. Martin Olšák (Kelč - Kateřinice) Martin Olšák se vrací za svým bratrem Karlem do Kateřinic. Po úspěšném působení v Kelči nabral zkušenosti a spolu s další posilou Starcem bude pro tým vítanou posilou.

8. Zdeněk Filgas (Hrachovec - Semetín) Zdeněk Filgas se potřebuje střelecky chytit. V Zubří a naposledy Hrachovci to zkušenému útočníkovi moc nestřílelo. Nyní přichází do týmu plného matadorů, který pálí jak u Verdunu.

9. Petr Rosenkranc (Lhotka - Bynina) Typický zakončovatel potřebuje změnu, a tak byl vyměněn do Byniny. V ofenzivním týmu který má vyšší ambice než Lhotka by měl střelecky výrazně pookřát.

10. Petr Chocholatý (Branky - Kladeruby) V Brankách přišlo o jednu z ofenzivních opor. Naopak v týmu nováčka bude pro ně Chcholatý ve vzájemných zápasech určitě velkou hrozbou.