Staňte se generálním partnerem portálu Valašský fotbal Partnerstvím získáte exkluzivní plochu pro Vaši inzerci

Dozvědět se více
Zajímavosti

30.12.2020

Ze zlatého archívu valašského fotbalu - Adam Boruta, dítě valašského fotbalu v Blšanech

V nové rubrice vzpomínáme na vybrané události od počátku vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

Velmi známý odchovanec rožnovského fotbalu Adasm Boruta hájil v roce 2015 barvy bývalého provligového klubu z Blšan. 

 

Adam Boruta patří k důkazům kvalitní mládežnické líhně rožnovského fotbalu. Kromě mateřského klubu prošel v mládežnických kategoriích Baníkem Ostrava a Vítkovicemi. Nyní se chystá hájit v nové sezoně barvy známého bývalého prvoligového klubu z Blšan.

 

"Po Vítkovicích jsem se vrátil do Rožnova a pod trenérem Robertem Blaškem jsme s podporou silného sponzora pana Říhy bojovali s Valašským Meziříčím o postup do divize. Nakonec jsme skončili druzí, nevyšlo to," vzpomíná na dospělé začátky v Rožnově Adam Boruta.

 

V létě 2012 odešel pracovně do Prahy, kde působí jako bookmaker jedné nejmenované internetové sázkové kanceláře a Valašsko má pořád doma i proto, že žije s přítelkyní, která pochází ze Zubří.

 

"Přestoupil jsem do Meteoru Praha. Vykopali jsme ČFL a hrával jsem pravidelně levého obránce. V roce 2012 jsme v českém poháru porazili tehdy třetiligovou Rodnici nad Labem 3:2 na penalty, pak jsme vyřadili ligové Bohemians 1905 3:1 a já jsem dal třetí branku z penalty a nakonec nás vyřadil kanárem Jablonec, když jsme prohráli 0:6. Pak však došlo k finančním problémům a tým jsem opustil," pokračuje Boruta.

 

A tak se šikovný krajní hráč s výbornou levačkou rozhodl odejít zkusit štěstí do Německa: "Hrál jsem nyní na jaře v Deggendorfu blízko Regensburgu tamní pátou ligu. Špička soutěže by měla na střed ČFL, zbytek byl tak na divizní úrovni."

 

Na novou sezonu se Adam vrací do Čech. "Budu hrát v Blšanech, kde pod vedením trenérů Jiřiho Němce a Marcela Ličky chceme hrát o postup do divize. Řeší se moje transfer karta, ale Meteor mne uvolní. Těším se na působení ve společném týmu s Vidličkou, Böhmem, Ibem a dalšími. To jsou borci s prvoligovými zkušenostmi. Tým podporuje pan Chvalovský a Blšany by se chtěly vrátit brzy do ČFL," odkrývá své další angažmá Boruta. Sleduje Adam svůj mateřský klub z Rožnova?

 

"Mám v týmu kamaráda a "nevlastního bráchu" Michala Maléře. Kluci hrají dobře, mají kvalitního trenéra Milana Náměstka. Když jsem na Moravě, tak s nimi trénuju, nyní se tam chystám na svatbu a určitě si s nimi kopnu," zakončuje příjemné povídání Adam Boruta.    

 

Od té doby vystřídal Adam Boruta další kluby - Houstoň, Vyšehořovice, Horky nad Jizerou a nyní hraje za Spartak Perštejn.