Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Turnaje a akce

07.03.2021

Ze zlatého archívu valašského fotbalu - XVI. ročník HSK Cup v Huslenkách

V pravidelné rubrice se vracíme k zajímavým událostem valašského fotbalu od doby vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

V sobotu 11.7.2015 se konal v Huslenkách již tradiční turnaj v malé kopané XVI. ročník HSK CUP. Turnaje se zúčastnilo 20 týmů z širokého valašského okolí Hovězí, Karolinka, Hutisko, Rožnov, Valašské Meziříčí, Prlov a jeden tým k nám dorazil až z Brna. Utkání řídili profesionální rozhodčí Josef Nuc, Radomír Vašek, Ladislav Kopecký a Martin Černovský.

 

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých se utkali o místa do vyřazovací části. Zápasy měly asi největší úroveň z dosud odehraných 15-ti ročníků. Do vyřazovací části postoupilo 16 mužstev. Na úplný vrchol si došly týmy Fru Fru a Draci z Valašského Meziříčí.

 

Jejich finálový zápas vyšel obhájci trofeje z minulého ročníku týmu Fru Fru, který porazil Draky 3:1. O třetí místo rozhodovaly penalty, v nichž byli úspěšnější MFK Hutisko proti KZB Gořalé.

 

"Letošní ročník se obzvlášť vydařil. Povedlo se nám po několika letech zase naplnit kapacitu dvaceti týmů. Počasí nám přálo a jednotlivá utkání měla vysokou úroveň. Mrzí nás jen zranění jednoho hráče, pro kterého musela dojet záchranná služba. Na závěr bych rád poděkoval všem sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit, a také všem týmům a fanouškům, kteří je přijeli podpořit. A určitě se můžeme těšit na další ročník," prohlásil hlavní pořadatel Jan Mazáč. 

 

Nejen díky fotbalu nepřžíznivé době to v současné době vypadá, že se pokračování tohoto vydařeného turnaje v malé kopané, který byl vždy součástí letní přípravy, nedočkáme.