Turnaje a akce

02.08.2015

Viganticím proklouzl pohárový postup mezi prsty

Ještě v 83. minutě zápasu vedli favorizovaní hosté z Vigantic v pohárovém zápase ve Lhotě u Vsetína 1:3. Domácí snížili, hosté nerozhodli z tutovky na 2:4 a v poslední minutě brankář Špalek, který během druhého poločasu nastoupil jako hráč z pole, zajistil penaltový rozstřel. Ti nakonec ovládli domácí a postupují. Premiéra hostujícího trenéra Radka Diana u kormidla Vigantic v prvním soutěžním utkání tak nebyla úspěšná.

Ve 30. minutě se domácí brankář Smilek, který přišel na hostování z Liptálu a dostal přednost před Špalkem, nedohodl s obránci a toho k vedoucí brance využil Mexičan Uribe. V 55. minutě zužitkoval únik Válchaře do prázdné branky Doležel. V 67. minutě domácí chybovali v rozehrávce a toho využil Streit. Favorit z Vigantic vedl již o dvě branky v 73. minutě, kdy nařízenou penaltu proměnil Pablo. V 83. minutě dostali výhodu penalty i domácí a snížili. V poslední minutě zařídil penalty po dalším úniku Válchaře Špalek. V rozstřelu se šlo až do šesté série a o postupu domácích rozhodl Karlík.

1. kolo Poháru hejtmana Zlínského kraje

Lhota u Vsetína – Vigantice 3:3 (0:1)

Na penalty: 4:3

Branky: 55. a 83. Doležel, 90. Špalek – 30. a 73. Pablo, 67. Streit.

Hodnocení manažera Lhoty u Vsetína Petra Orsága: „Byl to vyrovnaný zápas. Hosté hlavně do 30. minuty ukazovali, že jsou zkušenějším celkem. My jsme hlavně druhý poločas hráli na brejky. Přežili jsme obří šanci hostí na 2:4 a pak jsme se dopracovali se štěstím do penalt. Loterii jsme zvládli a postupujeme.“

Hodnocení trenéra Vigantic Radka Diana: „Zápas se mi nehodnotí dobře a jsem zklamaný z vyřazení. Měli jsme soupeře z 1. B třídy vyřadit. Ještě v 83. minutě jsme vedli 1:3 a měli jsme to dohrát. za stavu 2:3 jsme šli sami na brankáře a nedali. Obrali jsme se sami o výhru a přišli tak o možnost dalšího kvalitního zápasu v pokračování poháru. Doplatili jsme na hodně individuálních chyb. Momentálně nemáme takovou kvalitu. Dnes jsme domácím branky darovali, byli jsme příliš zbrklí a udělali nespočet nevynucených ztrát, které zkušené domácí mužstvo dokázalo potrestat. Potřebovali bychom posílit na 3 – 4 postech. Z mužstva ale cítím, že se chce zlepšovat a snad se z každé chyby poučíme. V přípravě se zatím daří Pablovi, dává branky. Čekám ale i od něho víc.“