Turnaje a akce

17.05.2024

Není to jen o fotbale. U17 Valmezu na Adraběhu 2024

Náš mladší dorost se ve středu zapojil do charitativní akce ADRAběh 2024, kdy jako dobrovolníci vzali na symbolický běh městem klienty místní Diakonie a Seniorparku.

V rámci výchovy naší mládeže klademe důraz nejen na fotbalové dovednosti, ale i na výchovu našich hráčů jako součást naší komunity. Každoročně se tak zapojujeme například do akce Ukliďme Česko a dalších aktivit. Po oslovení organizací ADRA s žádostí o pomoc při organizaci ADRAběhu 2024 jsme tak neváhali ani vteřinu. Náš mladší dorost, tým U17, se tak zapojil do této charitativní akce. A my jsme moc rádi, že jsme mohli aspoň takto symbolicky pomoci.

Report z této události poskytl hlavní trenér, Radomír Kapusta:

"Ve středu 14.5. v 15:00 se v místním Senior Parku konal charitativní běh pod záštitou dobrovolnické organizace ADRA. My, jako tělovýchovná jednota jsme byli osloveni, zda bychom mohli pomoci, a tak jsme s našimi kluky z kategorie U17 vyrazili. Našim úkolem bylo symbolicky s klienty místní Diakonie a Senior Parku závod odstartovat a pomoci klientům zvládnout cestu na koupaliště a zpět. Každý z našich kluků dostal klienta, kterému byl oporou při zvládnutí této cesty. Na koupališti poté na všechny čekalo příjemné posezení a také občerstvení v podobě zákusků, kávy, nebo vody. 45 minut uběhlo jako voda a my vyrazili s klienty na cestu zpět. Ona manipulace s vozíčky není vůbec jednoduchá. Během cesty nás čekalo několik překážek v podobě patníků, nebo kopečku, ale naši kluci si s tím poradili velmi dobře a zodpovědně. I za přispění počasí, které vyšlo parádně a posezení bylo příjemné se z toho stal velmi prospěšný a pozitivní den. Atmosféra a energie kolem byla velmi uvolněná a příjemná. Jsme s trenérem Tichým vděční, jakou partu kluků můžeme trénovat, protože nám kluci ukazují, že jsou nejen skvělí fotbalisté, ale taky dobří lidé, se správným charakterem. A to je taky jeden z úkolů, nás trenérů v TJ Valašském Meziříčí. Vychovávat nejen výborné fotbalisty, ale taky dobré lidi pro život."

My klukům a trenérům týmu U17 mockrát děkujeme za zapojení do této skvělé akce! Poděkovaní samozřejmě míří i ostatním dobrovolníkům a účastníkům této charitativní akce, která se vydařila na jedničku.

Antonín Hořín