Turnaje a akce

21.05.2024

Mladší a starší žáci Kateřinic se zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakousku

Po loňské účasti na turnaji v Salzburgu jsme se letos přihlásili s týmy žáků pod hlaviškou TJ Sokol Kateřinice ve spojení s Ratiboří a Hošťálkovou na mezinárodní turnaj Wien Schwechat Cup 2024, který se konal uplynulý víkend 17. - 19. května ve sportovním areálu SV Schwechat nedaleko Vídně.

Letos jsme vycestovali s týmy starších i mladších žáků, učastnili jsme se tak turnajů v kategoriích U15 a U13. 

Na cestu jsme vyrazili už v pátek dopoledne. Výprava 28 dětí a potřebný doprovod v koloně 9 minibusů a aut dorazila do deštivé Vídně. Odpoledne jsme měli naplánovanou prohlídku stadionu SK Rapid Vídeň. Průvodce nám ukázal prostory stadionu, dostali jsme se do domácí šatny, tiskového centra, na střídačku k hrací ploše, na tribuny, do VIP boxů a dokonce do prezidentské lóže. Na závěr jsme si prošli i týmové museum a fanshop. K tomu spousta informací a zajímavostí. 

Druhý den nás čekalo hned ráno slavnostní zahájení s vlajkami, hymnami a promenádou týmů a pak se hned rozběhly zápasy podle harmonogramu. Soupeři měli vysokou kvalitu, sehráli jsme težké zápasy a pro nás to je hodně cenná zkušenost. Program na sobotu byl náročný, dlouhy, ale my jsme byli připraveni. Postavili jsme si své zázemí-stánek, kde jsme ve stínu relaxovali, panovala dobrá nálada. Ostatní rodiče-fanoušci nás přijeli podpořit, fandili nám i pomáhali se servisem. Po přesunu na ubytování do Vídně jsme si konečně dali večeři a odpočinuli u sledování hokeje nebo prostě "blbnuli" na pokojích. Každopádně večerka byla v 10. Spánek po náročném dnu potřebovali všichni.

V neděli nás čekalo sice méně zápasů, ale velmi důležitá utkání co se týká umístění v turnaji. Předvedli jsme bojovné nasazení, pěkné akce a letos na závěr i vyhraný penaltový rozstřel. Dalo by se snad říct, že jsme zkušenější, poučenější, protože loni jsme penalty nezvládli. Tyto zápasy a zážitky nás posouvají, fotbalově, týmově...Celý turnaj jsme si užili, počasí nám přálo a turnaj byl dobře organizovaný. Musíme poděkovat všem trenérům, řidičům, rodičům, fanouškům, oddílum, obci Kateřinice, sponzorům, hasičům a všem co nás podpořili a mohli jsme na tento výlet vyrazit.

Na závěr bych rád všechny pozval i na náš turnaj "O pohár starosty obce", který se uskuteční 15. června v Kateřinicích. Máme přihlášeno 28 týmů (téměř plno, poslední dvě volná místa v turnaji mladších žáků) a věřím, že to bude opět fotbalový zážitek. 

Zbyněk Děckuláček

Více informací zde: 

https://obeckaterinice.cz/spol/fotbal/p519-wien-schwechat-cup