Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Turnaje a akce

23.02.2021

Ze zlatého archívu valašského fotbalu - Memoriál Ládi Štěpána měl třetí pokračování

V pravidelné rubrice se vracíme k zajímavým událostem valašského fotbalu od doby vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

V Zašové se potřetí sešla rodina, přátelé a kamarádi, kteří měli rádi fotbal i Láďu Štěpána.

 

Již po třetí se v Zašové na konci fotbalové sezony konal Memoriál Ládi Štěpána, vynikajícího člověka, a velkého nadšence fotbalu. Tradičně čtyři týmy se utkaly na třetím ročníku, aby sportem a zábavou uctily památku osobnosti valašské kopané. K tradičním týmům Zašovskému Ačku, Starým pánům Zašové a Kozlíkovcům, přijeli na pozvání fotbalisté z Vidče. Každý rok měníme jeden tým podle toho kam Ladík rád jezdil na fotbaly. Po mančaftu Hrachovce, Vigantic přišli na řadu borci z Videčské sahary.

 

Do Vidče jezdíl Ladík rád nejen kvůli fotbalu, ale miloval i místní udírnu a krkovičku na grilu. V samotném turnaji, ve kterém se zhostil role rozhodčího Ladíkův kamarád a spolupracovník z Valašského Deníku Martin Němec, na prvním místě skončili fotbalisti z Vidče, za nimi skončili Zašová Áčko, na bronzovém stupínku skončili Kozlíkovci a na čtvrtém místě skončili staří páni Zašové.

 

Třetí ročník Memoriálu se vydařil, sice nás Ladík trošku z fotbalového nebe postrašil, kdy nám na závěrečný zápas poslal déšť, ale bylo to jen takové malé zlobení se na to, že jsme nebyli jako rodina na prvním místě. Do pozdních večerních hodin jsme vzpomínali a na další ročník už všichni opět leští své kopačky.

 

Memoriál Ládi Štěpána se koná každý rok pravidelně a vzpomíná na legendu valašské kopané. Všichni doufáme, že i letošní epidemie koronaviru tuto tradici neporuší a na zbrusu novém hřišti v Zašové se opět všichni v červnu tohoto roku sejdou.