16.05.2023

Vsetínská mládež 9. května - 16. května

Jak se dařilo uplynulý týden mládeži Vsetína?

U 10 na nádherném pažitu ve Francově Lhotě

Dnes jsme odehráli další mistrovské utkání, tentokrát ve Francově Lhotě. Za pěkného počasí a na náderné trávě jsme byli po celý zápas jednoznačně lepší. K vidění bylo spousta gólů a co mě velice mile potěšilo, tak spousta nahrávek a nejedna průniková přihrávka, kdy jste poté šli sami na domácího brankáře. Dnes jste odehráli velice kvalitní utkání. Snad jenom malá výtka k proměňování šancí. Příště by to chtělo zachovat klidnou hlavu a branek v soupeřově brance  bude daleko více. I tak jste dnes všichni podali velice dobrý výkon a zasloužíte velkou pochvalu. Jen tak dále.

Martin Augusta

U 13 prohrála v Bílovci 11:3

První polovina se rýsovala ve velmi vyrovnaný duel ikdyž jsme museli již po 10té minutě zahájit stíhací jízdu dvou brankového manka, což se nám taky povedlo dvěmi brankami Michala Zbranka. Před závěrem poločasu jsme však inkasovali další 2 góly, které završili tuto polovinu zápasu.

Do druhé půle za stavu 4:2 pro soupeře jsme vstupovali s tím, že stejný rozdíl jsme jednou dohnali a podaří se nám to znovu. Bílovec však stihl odskočit na 5:2 hned po zahájení druhé půle. Rychlý průnik Gattermayera odpověděl a opět snížil. Do 60. minuty byl zápas pro nestranného diváka atraktivní a plný šancí na obou stranách. Co nám však zlomilo vaz byl náš fyzický fond s nízkým počtem hráčů na střídaní a viditelný neduráz v soupeřově pokutovém území při standartních situacích i ze hry samotné - to vše mělo za následek závěr zápasu, kde jsme absolutně nestíhali ! I tak bych však pochválil celou naši sestavu, kde plno hráčů muselo odehrát v kuse celou 80ti minutovou porci, což bylo velmi náročné ! Konec zápasu byl jen na jednu bránu (tu naši) právě z tohoto důvodu Bílovec upravil skóre na 11:3.

David Najt

Houpačka U 10 v Lidečku

Včerejší zápas v Lidečku byl přesně jako úvodní fotka. Jako na houpačce jsem si připadal po celé utkání. Byly pasáže, kdy jsme si míč dali pěkně do kombinace, ale na druhou stranu bylo spouta ztracených míčů po našem špatném prvním doteku. Domácí nám neustále dělali problémy a po našich chybách se stále drželi gólově na dohled. Dnes pochvala snad jenom zato, že ikdyž se nám tentokrát tolik nedařilo, tak jste chtěli utkání za každou cenu urvat bojovností, což se Vám nakonec podařilo. I takové utkání budete hrávat a jsem rád, že jste nakonec výsledek  uhráli tak, jak jste si to představovali, byť to fotbalově nebylo to ( až na pár dobrých věci ), co by jsme chtěli na hřišti předvádět.

U 15 prohrála v Třinci 7:0

Dnes do Třince odjíždíme bez zraněného kapitána a bez tří "skotských" výletníků. Že to bude absence citelná víme a jsme rádi, že máme alespoň počet. Domácím hned v úvodu pomáháme chybným vyběhnutím (1:0) následují dvě naivní situace a je "hotovo". Třinečtí jsou celý zápas lepší na míči, v pohybu, v myšlení, v přístupu - prostě ve všem. Naše slušná pasáž přichází až v posledních 10 minut - několik šancí, ale bohužel gólem nekončí. Nejblíže čestnému úspěchu jsme z přímáku, ale Peťův pokus končí na břevně. Bohužel pokračuje naše střelecká nemohoucnost, kdy v posledních pěti zápasech jsme skórovali jen 2x v Šumperku.
Snad to protrhneme v následujícím utkání doma, kdy hostíme tabulkového "souseda", kluky z Hlučína.

Radim Dobeš

U 13 dostala doma s Třincem 17 branek.

U 19 porazila Opavu B 2:1

Na podzim jsme u skvěle hrajících hostů chytili devítku, takže z týmu valachů byla velká chuť na vendetu cítit celý týden.
Úvod patřil SFC, hrálo se převážně na naší půlce, ale skore se pohnulo, až po našem naprosto zbytečném penaltovém faulu.
Obdržená branka nám však pomohla. Kluci přepnuli na bojovné nastaveni se správnou odvahou na míči. První šanci skvěle připravil Kuba Kusák, ale Michal ještě na míč nedosáhl. Valdův úžasný výpad přes čtyři hráče soupeře otevřel pravou stranu, kam naběhl náš kapitán a příhru svého asistenta vyřešil příkladně! Pak golman hostů vychytal Štěpána v brejku, ale jelikož zasáhl mimo své území rukou, byl vyloučen.
Výhodu jednoho muže v poli se nám dlouho nedařilo golově využít. Na míči jsme měli převahu, ale šance jsme zahazovali. Posledních 15.min se hrálo vabank. V 80.min měli hosté obrovskou šanci, ale Honza Tomek útočníka Opavy vychytal, a tak jsme se mohli dočkat velké výhry my. Lecky poslal před bránu ostrý centr, který byl sražen k pravačce Martina a golman byl bez šance.
Pamatujte si kluci tento den. Na vaší fotbalové cestě je to velmi cenný skalp. Dosáhnout na něj lze jen tímto přístupem, jaký jste dnes týmově předvedli.

Roman Dobeš

U 14 prohrála s Třincem 6:1

V tomto utkání jsme domácí tým pěkně potrápili.
Ve 13.minutě se nám podařilo vsítit první gól zápasu, kdy po pěkné akci nacentroval Eli míč z pravé strany na zadní tyč, kde číhal Ondra a ten přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci. Toto vedení nás nakoplo k neskutečnému výkonu. Všichni makali a nikdo nechtěl dostat vyrovnávací branku. Dokonce jsme měli další dvě možnosti jak naše vedení navýšit. Ovšem i domácí měli svoje možnosti, bohužel pro ně je buď vychytal dobře chytající Vojta nebo netrefili bránu.

Druhá půle až do 53.minuty vypadala obdobně jako první. Bohužel až do vyrovnávacího gólu. Po něm jakoby jsme si přestali věřit, zdánlivě jednoduché situace jsme řešili zbrkle a domácí toho začali využívat. Konečný výsledek vypadá na jednoznačný zápas, ale já jsem na svůj tým hrdý. Hlavně do 66.minuty, po třetím gólu jsme se trošku položili.

Martin Nikolén

U 17 podlehla Opavě 2:4

Do dnešního utkání vstupujeme aktivně, ale vlastní nekvalitní malou domů darujeme soupeři gólovou šanci, kterou hned ve 3. minutě zužitkoval. Je vidět, že našim klukům ani po této obdržené brance sebevědomí nespadlo dolů. Ano, je to dáno i šnůrou osmi (jaro) + šesti (podzim) utkáními bez prohry, která byla přerušena pouze v 1. jarním mistrovském utkání v Uničově, kdy jsme za nefotbalových podmínek padli. Proto pokračujeme v naši kombinační hře, kterou v 9. a 11. minutě zužitkovali Oleh s Jašínem parádním zakončením po ještě parádnějších akcích. Jdeme do vedení a zbytek poločasu držíme soupeře v dostatečné vzdálenosti od naší brány a sami neproměňujeme další tutové gólové šance, které nás pochopitelně mrzí, ale tak to chodí. Před koncem 1. poločasu se nám opětovně zranil Oleh, kterého skvěle nahradil Švagy. Při vší pokoře k soupeři z čela tabulky hodnotím tento 1. poločas jako nejpovedenější a nejfotbalovější za jarní část sezóny. Ke kvalitě tohoto poločasu přispěl i skvělý soupeř, kterého tipuju na celkového vítěze. Opravdu jsme dnes hráli proti suverénně nejlepšímu týmu naší skupiny a to po všech TE-TA stranách. I přesto, že jsme ve 2. poločase nenavázali na výkon z prvního poločasu a soupeři jsme doslova a do písmene nabídli srovnání, tak si troufnu říci, že jsem na tuto skvělou partů kluků právem hrdý, neboť tahají za jeden provaz. Makali všichni do poslední minuty, ale tady se už projevila kvalita hráčů z Opavy, kteří šahají už v tomto věku po profesionálních smlouvách. Prohráli jsme si to sami jak výsledkově, tak i ve spoustech minisoubojích tělo na tělo, ze kterých padly následně další dvě branky.

To, že při podávání rukou po utkání vidím v našich tvářích, ale také ve tvářích soupeře z Opavy obrovskou únavu a u soupeře i radost z výhry, mluví pro mě, jako trenéra FC Vsetín U17, za vše. Opravdu to dnes bylo vyvrcholením tréninkového procesu tohoto týdne. A i když jsme prohráli, tak pro mě je to výhra. Vypůjčím si opět slova Jaromíra Jágra, které jsem tady již jednou použil a shodou okolností taky proti Opavě, ale na podzim ;-):

"Když ji správně uchopíš, je porážka nejlepším krokem k vítězství."

Tomáš Drábek

U 12 podlehla Třinci 4:9

Bohužel nevychází nám úvod utkání a ihned v první minutě inkasujeme do otevřené obrany. Na tento gol ještě reagujem vyrovnáním, ovšem soupeř nám docela lehce do 10. minuty odskakuje na rozdíl dvou branek. I po zbytek poločasu Třinec na hřišti diktuje tempo hry a do šaten se jde za stavu 5:2 pro hosty. Snad jen začátek druhé půle snesl z naší strany přísnější měřítko. Rychle snižujeme na rozdíl dvou branek a soupeře držíme na jeho polovině. Ovšem další šance již nejsme schopni proměnit. Okolo šedesáté minuty se obraz hry začíná podobat první půli. Hosté z Třince opět začínají být lepší na míči i v pohybu bez něj. Nám totálně vázne rozehrávka, kde kupíme spoustu chyb a ztrát. A tak pomalu narůstá počet gólů v naší síti až na konečných devět.