14.02.2023

Vsetínská mládež 7. února - 14. února

Opět přinášíme týdenní shrnutí ve vsetínské mládeži.

U 19 prohrála 0:3 s Lidečkem

První půle byla vyrovnaná. My jsme měli pět vynikajících pasaží, kdy tým svěle rychle kombinoval měl dobrý pohyb a příhry byly adresné. Většinou jsme to dokazali dotahnout i do šance, ale gol nepadl. Soupeř nás dokázal přehrát převážně po naší pravé straně, kde to dnes značně nefungovalo.
Ve druhé půli jsme nedokázali zvýšit důraz, míče jsme začali předržovat a hra postrádala směrem vpřed kvalitu. Navíc jsme před naší dvacítkou vytvořili tři nevynucené hrubky, které byly dvakrát potrestány.
Řekl bych, že 2/3 hráčů mělo nosánky po minulé výhře neoprávněně nahoře, za což vždy přichází políček.

Roman Dobeš

U 17 přestřílela Uherský Brod

FC Vsetín - ČSK Uherský Brod 8:5 (1:4)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zezula.

Góly: 3 x Jašek, 2 × Konečný, 1 x Filák, 1 × Miklaš, 1 × Cabras.
Dnes jsme si k přátelskému utkání pozvali hráče ČSK Uherský Brod hrající krajský přebor Zlínského kraje. Byla to pro nás velká neznámá, neboť jsme se s tímto soupeřem nikdy nepotkali. Postavení v tabulce naznačovalo soupeřovy ambice i směrem k případnému postupu do divizní soutěže mladšího a staršího dorostu.
V 1. poločase jednoznačně propadáme na celé čáře. Soupeř nám dává góly dle stejného scénáře. Pro mě nepochopitelné, že toto schéma nejsme schopni eliminovat. 1 krát, 2 krát ano, ale 4 krát? Příčiny jsou naprosto jasné. 3 hráči základní sestavy nastupují po dlouhém zranění a nemoci. Jejich výpadek herní praxe je znatelný. Ovšem nějak se do formy z podzimu musí dostat a jak jinak, než hrou. K tomu máme na Valašsku prázdniny a lavička pro případnou změnu zeje prázdnotou. Proto jsme v průběhu 1. poločasu zkoušeli dvě rozestavení tak, abychom mohli postavit hráče na posty, které jim sedí. Do 2. poločasu jsem požádal Mirka Miklaše a Kubu Leckéšiho, aby za nám pomohli. Jen pro Vaši informaci mají v nohách 90 minut přáteláku proti mužům z Lidečka. Obraz hry se naprosto mění a v klucích se probudila vítězná nálada a hráli tak, jak je znám z podzimu. Jednoduchost a chytrost, kterou jsme soupeře dotáhli a nakonec převálcovali, slavila úspěch. I přesto někteří kluci z Brodu předvedli dobré individuální výkony a zaslouží si pochvalu.

Tomáš Drábek

U 9 na turnaji v Novém Hrozenkově

Dnes se kluci ročníku 2014 a 2015 zúčastnili turnaje v Novém Hrozenkově. Hrálo se v krásné nové hale. I když jsme třeba zápas vyhráli, v některých z nich jsme se špatně rozhodovali. V posledním zápase nás porazilo mužstvo z Velkých Karlovic a tak jsme skončili na pěkném 2. místě. Martin Lukáš na závěr turnaje bojoval v rozstřelu penalt o nejlepšího střelce turnaje, z vítězství se nakonec radoval soupeř. Děkujeme pořadatelům za občerstvení pro kluky a všem rodičům za podporu.

Lukáš Fujerik

U 14 porazila Kelč 4:1

Po domluvě s hostujícím trenérem jsme Kelči půjčili do branky Davida Michálka s U15, na oplátku nám dali svého hráče, aby nás bylo jedenáct. Opět děkuji klukům s U15, že nás přišli doplnit a nemuseli jsme tak utkání rušit.

Kelč se u nás prezentovala velice dobrým dojmem. Po naší hrubé individuální chybě v obraně se hosté ujmuli vedení 0:1. Tento stav vydržel až do poločasu, my jsme hostující bránu v první půli moc neohrozili.
Ve druhém poločase to na sebe vzali kluci s U15 a střelami z větší vzdálenosti jsme otočili skóre v náš prospěch. Definitivní pojistku v podobě čtvrtého gólu dal Adam.

Martin Nikolén

U 8 na turnaji v Bystřici pod Hostýnem

V neděli jsme se vydali na turnaj do Bystřice pod Hostýnem. Proti nám nastoupili soupeři z Přerova, Chvalčova, Kozlovic, Valašského Meziříčí a také domácí celek.
Během turnaje nám chyběla větší dravost, a také jsme špatně řešili finální gólové příležitosti. V žádném zápase jsme výrazně nepropadli, ale vždy jsme dali méně gólů než soupeř, a to se propsalo na celkovém výsledku.
Během turnaje jsme si vypozorovali aspekty hry, které nám nešly, a proto se na ně zaměříme v dalších tréninkových jednotkách.