07.02.2023

Vsetínská mládež 31. ledna - 7. února

Jak se připravovala vsetínská mládež v uplynulém týdnu?

U 15 hrála ve Zlíně

Dnešní dopolední mač ve Zlíně Pasekách byl z kategorie velmi náročných. Počet hráčů 11 (nemocní a zranění jsou stále na seznamu - bohužel i jedna "nezodpovědnost" vůči týmu se našla). Přivítalo nás bílé hřiště + vítr a teplota jak na Sněžce.
Nám patří úvod utkání. Již ve 2. minutě po rohu a pohotovém zakončení Dejva doklepává Kuba do téměř prázdné kasy a o 5 minut později později po chybce gólmana Maty skóruje do úplně prázdné. Následujících 15 minut je to sžívání se s povrchem a pohybem a v tom mají domácí navrch. Po našich dvou nepřesnostech domácí srovnávají - my máme v této fázi 3 velké šance. Bohužel zejména díky povrchu se nedaří skórovat. Domácí mají ve svých řadách 2 rychlíky (kteří nám dělají velké problémy) + 2 velice šikovné klučiny "na míči". Druhý poločas je již viditelně v režii domácích: mnohem lepší pohyb, nápaditost, kreativita a hlavně "pochopení podkladu" (to naučit "nelze" - to musí být shůry dáno.) Je pravda, že 6 střídajících domácích je velká výhoda - naši dva golmani na krajích zálohy přeci jen "nejsou hráči", ale i tak to domácím hodně ulehčujeme a 4 góly připravujeme my. Za měsíc máme domluvenou odvetu, tak uvidíme "co a jestli" bude jinak.

Zlín "B" - Vsetín 8:3 (2:2)

Radim Dobeš

Derby U 12

FC Vsetín – TJ Valašské Meziříčí 5:7
V pátečním podvečeru a pro fotbal v hodně nevlídném počasí (hlavně během první půle za vytrvalého deště) jsme odehráli přípravný zápas proti Valašskému Meziříčí. Konečný výsledek zápasu byl silně ovlivněn především první 15 minutovkou, kterou jsme prohráli 3:0 a kluci na hřišti na mne působili jakoby byli v roli diváků. Poté se hra trochu zklidnila a vyrovnala, nicméně během prvního poločasu jsme směrem dopředu moc nebezpeční nebyli, vyjma jedné nastřelené tyčky. Začátek druhé půle nás ale zastihl v úplně jiném rozpoložení, začali jsme získávat míče jak ve středu pole, tak i na útočné polovině a soupeře drželi pod tlakem. Taktéž se začala dařit kombinace po zemi a zejména z levé strany bylo podniknuto hodně nebezpečných výpadů v podání Cyrila Metelky. Jen škoda, že některé úniky byly ve finální fázi buď špatně vyhodnoceny nebo řešeny. Soupeře také několikrát podržel brankář při našich šancích. Z našich hráčů ale byla chuť s nepříznivým výsledkem něco udělat a odměnou jim byla tříbranková gólová pasáž, která zápas zdramatizovala. Nicméně i soupeř byl neustále nebezpečný směrem dopředu a hlavně byl přesnější v koncovce a výhru si nakonec pohlídal. Branky: Jan Augusta 3, Vojtěch Varaja, Cyril Metelka.

Radek Číž

Derby U 14

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 7:10

Za mrazivého nedělního dopoledne, kdy místy i sněžilo, jsme odehráli s Valmezem odvetu. Jelikož jsme měli problém se sestavou, museli jsme požádat o pomoc kluky z U15. Tomovi i Míšovi za to děkuji.

V utkání jsme tahali pokaždé za kratší konec, pořád jsme jen dotahovali náskok hostů. Nedařila se nám rozehrávka, na vystupování na hráče s míčem musíme ještě hodně zapracovat. Přesto jsme dokázali vsítit sedm branek, což je směrem dopředu dobrý počin. Škoda tolika obdržených gólů, kdy některé byli opravdu zbytečné.

Martin Nikolén

U 13 na prestižním turnaji v Baťově

sobotu jsme odehráli velmi kvalitně obsazený halový turnaj, pro mladší žáky r.2010, v krásné nové hale na Baťově.
Hrací doba 20 minut, každý s každým, celkem 5 zápasů.

Na úvod jsme narazili na pozdějšího vítěze, 1.FC Slovácko. Prohráli jsme celkem zaslouženě 0:6, kdy nás kluci z Hradiště přehrávali zejména v rychlých kombinacích a pohybem na hrací ploše.

V druhém zápase jsme se utkali se Slovenským FC Spartak Trnava. Tady už to bylo o hodně lepší, tvrdím si říct, že pokud bychom proměnili polovinu tutových šancí, minimálně bod bychom brali. 7x jsme se dostali před brankáře. Ondra šel sám dokonce 5x z poloviny hřiště na branku. Bohužel, golman Trnavy, pozdější nejlepší brankář turnaje čaroval. Vždy po naší tutovce, z nenápadné akce dostáváme branku, celková prohra 0:4 neodpovídá průběhu zápasu.

V třetím mači nás čeká derby s FC Trinity Zlín. Prohráváme sice 1:4, ale nehrajeme vůbec špatně. Sžíváme se s halovým povrchem, také s futsalovým míčem a najednou předvádíme i krásně momenty a přechody se zakončením. Škoda, že se ujala jen jedna střela Ondry Gattermayera. I tak velká pochvala!

Před posledními dvěma zápasy, si slibujeme, že do toho dáme všechno a pokusíme se proměňovat šance v góly.

Čeká nás SK Hanácká Slavia Kroměříž. V začátku zápasu jsme hodně nervózní a čekáme, co předvede soupeř. Pomalinku se ale osmělujeme a začínáme hrát nátlakový, ale pěkný fotbal. Odměnou nám je krásná branky, po ještě hezčí akci. Zjistili jsme, že to jde a přebíráme kontrolu nad míčem po zbytek zápasu. Přidáváme další dvě trefy a najednou máme sebevědomí na rozdávání. Po dvou trefách Filipa Hořelky a jedné Kuby Filgase vítězíme 3:0.

Do posledního zápasu nastupujeme proti domácímu Baťovu s velkou chutí a sebevědomím. Diktujeme tempo hry a jsme ve všech dovednostech o krok popředu. Škoda jedné chybka Ondry Krejčího, která mu pokazila druhé čisté konto, ale to vůbec nevadí, protože po perfektním výkonu celého týmu porážíme SK Baťov 5:1, po hattricku Michala Zbranka a dvěma zásahům Filipa Hořelky.

Celkově turnaj splnil účel a jsme velmi rádi, že jsme se ani v této společnosti top týmu neztratili a konečné 4. místo a bramborová medaile je pro nás úspěchem a motivací, do dalších tréninkových jednotek.

Sestava: Ondra Krejčí, Filip Hořelka, Ondra Gattermayer, Kuba Filgas, Michal Zbranek, David Varaja, Vojta Varaja, Maty Výchopeň, Cyril Metelka.