Vsetínská mládež 2. května - 9. května

V úterý mapujeme uplynulý týden ve vsetínské mládeži.

U 15 byla doma hodně oslabená proti Uničovu a prohrála 0:5.

U 14 prohrála Uničovem 1:9.

Dnes jsme přivítali první tým tabulky. Poměrně brzo jsme dostali branku, naštěstí jsme za pár minut srovnali střelou s přímého kopu. Poločas jsme sice prohráli 1:4, ale v poli jsme hostům zdatně konkurovali.

Ve druhé půli jsme již nedokázali navázat na výkon z prvního poločasu. Hra se odehrávala jen na naší polovině a góly v naší síti přibývaly. Jen díky fantastickému výkonu Ondry v bráně jsme nedostali více branek.

Martin Nikolén

U 8 pořádala domácí turnaj

Dnes jsme pořádali turnaj OFS, na který dorazili dva týmy z Valašského Meziříčí a tým z Jarcové. Momentálně jsme velice rádi za početnou základnu dětí v mladší přípravce, jelikož přes omluvenky z důvodu nemoci, pro nás nebyl problém sestavit dva týmy na tento turnaj. Třetí tým z U9 vyrazil ve stejný čas na turnaj do Otrokovic.
Každý tým odehrál 4 utkání, ve kterých hráči měli dnes dostatek prostoru ukázat to, co se během tréninkových jednotek naučili. Někomu se to povedlo více, někomu méně. Během turnaje jsme viděli pěkné individuální i týmové akce, které byly oceněny potleskem diváků.
Všem zúčastněným děkuji a rodičům včetně příbuzných v ochozech za fandění.
Sestava zelení: V. Piňďák, J. Vychopeň, J. Loučka, M. Šrámek, T. Válek, T. Ezechýl, V. Ondra, M. Bačo, D. Zgarba
Sestava žlutí: A. Bubelová, J. Jakeš, T. Herman, M. Maňák, L. Zimek, R. Bazalka, R. Zgabaj, K. Ludvík.

Lukáš Gargulák

U 10 na turnaji v Baťově

Dnes jsme se zůčastnili dobře obsazeného turnaje na Baťově. Ze Vsetína jsem vzal kluky, co už nějáky ten pátek fotbal hrají ( vyjma M. Trnky , který jel hrát ligu do Bílovce ) a kluky z výběru okresu, kteří by měli zájem hrát na Vsetíně. A musím říct, že jsem byl natěšen a těšil jsem se celkem hodně. Realita byla, ale malinko odlišná. Nebudu se rozepisovat o jednotlivých zápasech, ale trošku více tam chyběla souhra všech kluků a vzájemná komunikace. Je pravda, že jsme se dnes potkali úplně poprvé dohromady ( FC Vsetín + výběr okresu ), ale opravdu jsem  čekal více . Bylo tam pár věcí, které zasloužili potlesk, ale fakt jsem si myslel, že jich bude více. No nic.  Za 14 dní nás čeká turnaj na Hutisku, kde nás čekají Vítkovice, Kroměříž a Baník. Tak snad s námi bude i Matouš Trnka, který bude chtít poměřit síly s "chacharama" z Ostravy.

Martin Augusta

U 12 potřetí na jaře vyhrála 4:3 v Bílovci

Odvetné zápasy jarní části jsme zahájili utkáním v Bílovci. Pevně jsem věřil, že dokážeme navázat na předchozí kvalitní výkon proti Frýdku a odvezeme tři body. Do utkání vstupují mírným tlakem domácí, ovšem my hned z prvního výpadu na soupeřovu polovinu získáváme roh. Ten zahrává Cyril, jeho první pokus soupeř odvrací opět k němu, ale druhý pokus již Cyril tvrdě nastřeluje k bráně a míč končí v síti a ujímáme se vedení. Ovšem za dvě minuty je srovnáno. Soupeř taktéž po rohovém kopu vyrovnává stav skoré hlavou, kdy nikým neatakován domácí hráč rozvlnil naši síť. Následující dvacetiminutovka je víceméně vyrovnaná. Zřejmě rozhodující pasáž utkání s ohledem na výsledek se odehraje v poslední desetiminutovce první půle. Nejprve Tomáš Kopecký pěkně zatáhne míč po straně a pěkným centrem vybídl Honzu Augustu ke skórování hlavou, aby následně Matouš Trnka prošel středem hřiště a pěknou přihrávkou vybízí opět Honzu a vedeme 3:1. Toto s domácími zatřáslo a ještě do poločasu zvyšujeme ve 37. minutě na 4:1. V poločase jsme si řekli, že utkání dohrajeme tím, že budeme držet co nejdéle míč na našich kopačkách. Toto se nám ale vůbec nedařilo. Druhý poločas byl z naší strany spíše ve znamení ztrát a chyb v rozehrávce. To domácí vycítili a hnáni hlučnou podporou rodičů se dostávají na rozdíl jedné branky. My jsme svými dvěma šancemi ve druhé půli trestuhodně pohrdli a tak to bylo drama až do konce. Nakonec jsme ustáli i delší nastavení a slavíme třetí jarní vítězství.

Branky: 6. Metelka, 29., 31., Augusta, 36. Trnka.

U 19 vyhrála v Kroměříži s tamní rezervou 1:4

Do města krásných zahrad jsme jeli bez pěti hráčů, a tak musel do útoku nastoupit náš golman. Buhužel se ve 20.min zranil a tak jsme zbytek poločasu hráli vlastně v desíti lidech.
První branku zařídili naši dva Jakubové. Kusák se skvěle uvolnil a Leckéši svou slabší nohou zakončil k tyči. Druhou branku si vypracoval Valda sám. Nejdříve obral obránce o míč a střelou za druhou tyč nám dal klid.
Třetí branka padla po krásném signálu Di Maia, Leckéšiho a Satina, když připravili pro Štěpána tutovku. Z této branky mám velkou radost, kromě toho, že padla po hezké akci, tak si ji kluci vymysleli SAMI!!! Poté se prosadili i domácí, ale golovou tečku trefil jeden z našich nejlepších hráčů zápasu Jakub Kusák, kterého po centru Dana DiMaia, hlavou skvěle našel Ondra Zbranek.
Dnes se na náš tým hezky dívalo. Zejména dvě dlouhé pasáže ve druhé půli, kdy kluci drželi míč jako "Barca", snad na dvacet přihrávek byly úžasnééé!!!

Roman Dobeš

U 17 remizovala s Kroměříží B 1:1

Utkání jsme odehráli v rámci možností, které dnes jednoznačně vyplynuly z priority podpořit početní nedostatek hráčů našich U19. Proto musím kluky před všemi mými věrnými čtenáři pochválit a poděkovat za předvedený výkon. Ano, 8 minut před koncem jsme vedli, ale hráli jsme, až na dvě výjimky, proti kompletnímu ročníku 2006, což bylo patrno z předváděné hry domácích a to především v osobních soubojích a agresivitě. Na vyrovnávající gól jsme soupeři namazali sami. Ten však v souboji o míč vytasil proti našemu vybíhajícímu golmanovi evidentní šlapák jak z učebnice fotbalu a i přes blokující obránce srovnal skóre. Tady je otázkou, zdali si měl náš Tonda nechat zlomit ruky a nebo dostat gól a zůstat zdravý. Za mě je správná odpověď "B". Kariéru má před sebou a dnes to opravdu nestálo za to, neboť jsme prostě vyhrát nemohli... Máme v této agresivitě co dohánět. A tady zase vyvstává otázka, zdali je to správně nastavené s agresivitou v soubojích? Všichni si v tom udělejte jasno sami. Křivdu určitě necítíme, ale pachuť ano. Kluky z HSK chválím taky, protože dnešní utkání bylo optimální výzvou pro oba týmy. Jen takto mohou růst a zlepšovat se.

Tomáš Drábek

U 10 porazila Zděchov 9:6

Dnes jsme odehráli další kolo okresního přeboru starších přípravek proti klukům ze Zděchova. V prvním poločase bylo k vidění celkem hodně nepřesností na obou stranách. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem a po zásluze vyhráváme 9:6. Pochválil bych Vás za druhou půlku, kdy jste si dokázali nahrát a několikrát jste se tak dostali až před soupeřovu branku. A kdyby jste proměnili alespoň polovinu šancí, tak rozdíl ve skóre mohl být daleko větší. I tak dnes zasloužíte pochvalu a to především Adam Skýpala, který odehrál velkou porci minut včera na turnaji a dnes taktéž.