SpSM

23.05.2023

Vsetínská mládež 16. května - 23. května

Je tady úterý a další týden vsetínské mládeže.

Pět gólů Kusáka a U 19 porazila Mohelnici 6:0

Valaši nasadili od 1. minuty vysoké ofenzivní tempo. První dvě šance ještě brankář kryl, ale od 6. minuty již vítězila šikovnost našeho Jakuba, kterému chystali Mirek, Valda, Lecky a další, nádherné střelecké příležitosti. Tým dnes fungoval skvěle, byli jsme dominantní na míči, pevní a odvážní v soubojích a spolupráce hráčů byla příkladná vpřed, ale i po ztrátě míče vzad, z čehož mám radost.
Druhá půle byla méně běhavá, a tak se pětkrát dostali do zakončení i hosté. My jsme si opět dokázali vytvořit řadu šancí, nicméně volili jsme většinou složitá řešení, a tak padl už jen jeden gol. Po Mirkově krásném křižném pasu se prosadil Michal.
Čtyři kola před koncem soutěže máme z jara stejný počet bodů, jako za celý podzim. O kolik bodů se dokážeme zlepšit? Odvážné sázky (výzvy) očekávám na pondělním tréninku.

Roman Dobeš

U 17 nadělila Mohelnici devítku (9:1)

Pokud bych měl vystihnout dnešní utkání jednou větou, tak bych použil: "Festival neproměněných šancí". Ovšem možná i toto konstatování je nevýstižné. Prostě to, co jsme schopni zahodit tváří v tvář prázdné brance, tak to by vydalo na silvestrovský sestřih. A nebo také, že některým hráčům dřív vyroste na zahradě trpaslík, než se jim podaří dát gól ;-). Soupeři od desáté minuty zjevně začala docházet síla, neboť 6 hráčů nastoupilo i proti našim U19. A tím byl dán jasný obraz celého utkání. Pro naše kluky bylo dnešní utkání zajímavé tím, že snad poprvé na jaře jsme hráli do totálně ucpané obrany, kde stály, tzv. dva autobusy. Zkoušíme zleva, zprava, prostředkem, nákopem, uličkou, kličkou, narážečkou, střelou atd. Vždy se nám tam něco podařilo protlačit, ale skóre neodpovídá celkovému počtu vyložených gólových příležitostí. Z mého pohledu dnes bylo toto utkání pro kluky velmi těžké hlavně po stránce psychické. A tak kluci museli projevit obrovskou dávku trpělivosti, která jim postupně přinesla ovoce. Za předvedou hru bych chtěl celý tým pochválit a pevně věřím, že si přeneseme tyto zkušenosti do závěrečné části sezóny.

Tomáš Drábek

U 10 v Ústí

Dnes jsme si zajeli na mistovské utkání do kousek vzdáleného Ústí. Volno dostali kluci, co hráli v sobotu turnaj na Hutisku. Byl jsem zvědav, jak uchopí šanci kluci, kteří nehrají fotbal tak dlouho jako ti, co hráli na již zmiňovaném Hutisku. A abych byl upřimný, tak se nám zápas vůbec nevyvedl. Domácí byli jasně lepší a po zásluze nás porazili vysokým rozdílem. Pochopím, že se nemusí dařit každý zápas, ale " odchodit " celé utkání to už bylo i na mě hodně. Chyběla mi tam bojovnost, chuť s výsledkem něco udělat, porvat se za spouhráče, když udělá chybu. Přihrávka, zpracování míče, první dotek, to se nám vůbec nedařilo. Nezbývá než dál poctivě trénovat a doufat, že to příště bude daleko lepší.

Martin Augusta

U 12 prohrála vysoko v Šumperku

Druhé utkání jarních odvet nás zavedlo do dalekého Šumperka, k mužstvu z čela tabulky. Domácí nás vítají hned ve 30. sekundě gólem přímo z rohu na přední naším hráčem obsazenou tyč (bohužel tento naprosto totožný gól nám dají domácí i ve druhé půli). A když v 9. minutě domácí odskakují na rozdíl dvou branek naše naděje na slušný výsledek klesají. Naštěstí domácí tým jakoby dvougólové vedení ukolébalo a pomalu se začínáme zvedat i my. Výsledkem tohoto snažení je snížení na rozdíl gólu a zmírnění tlaku domácích. Bohužel čtyři minuty před půlí se domácí uklidňují třetím gólem v naší síti a odskakují opět na rozdíl dvou branek. Druhý poločas je z naší strany celkem uspokojivý pouze do 60. minuty, poté nám tradičně dochází dech a inkasované branky přibývají. Nutno podotknout, že domácí byli bezesporu fotbalovější a tři body právem zůstaly v Šumperku.

Radek Číž

Více na: 

http://fcvsetin-zaci.cz/