Co přinesl uplynulý týden ve vsetínské mládeži?

U 8 na Laso Cupu a v Liptále

Trenér Lukáš Gargulák

Laso Cup
V sobotu jsme vyrazili do Nedakonic na Laso Cup. První zápas ve skupině nastupujeme proti Kroměříži. Náš velmi ospalí začátek, a velké množství neproměněních šancí nás stojí první body do skupiny. Další dvě utkání se utkáváme s velmi kvalitními soupeři ze Slovácka a Sparty Brno (Vítěz turnaje). Především kluci ze Sparty Brno nám, ale i všem ostatním ukazují, jak se fotbal hraje. Bohužel tyto dvě utkání prohráváme. Kluci se po těchto porážkách velmi rychle otřepávají a poslední dvě utkání předvádí zlepšení a zaslouženě vyhrávají proti týmům z Přerova a Ratíškovic. Nakonec jen o vzájemný zápas nám uniká souboj o 5. místo proti Sigmě Olomouc. Poslední utkání o umístění hrajeme proti klukům z Hodonína. Do zápasu vstupujeme velmi nebojácně a ujímáme se vedení. Bohužel dvě branky těsně před koncem utkání rozhodují v náš neprospěch.
Z turnaje si odvážíme 8. místo z 12. účastníků, kde všechny týmy předváděli velmi dobré výkony. Kluci měli možnost porovnat síly proti kvalitním týmům z Moravy. Dávám jim pochvalu, jak se s tím popasovali. Na druhou stranu nám také tento turnaj ukázal, že jsou prvky hry, které je potřeba zlepšit, tak ať se příště vyrovnáme těm nejlepším.
Sestava: V. Sacher, M. Stupavský, M. Maňák, K. Ludvík, V. Ondra, O. Miklaš, T. Válek, J. Vychopeň.

Turnaj v Liptále
V neděli jsme se zúčastnili turnaje OFS v Liptále. Zahráli jsme si 2x proti týmu z Valašské Polanky a jedou proti domácímu celku. Úkolem bylo, aby kluci pořádně propotili dresy, a aby nabrali zkušenosti s hrou 4+1. To se myslím povedlo. Musím vyzdvihnout výkon Mikuláše v bráně, který nás několikrát zachránil před větším obnosem gólů v naší síti. Stejně jak na Laso Cupu tak i v Liptále bylo spousta herních situací (přihrávka/jít do kličky), které neřešíme zrovna optimálně. Na tyto aspekty hry se více zaměříme v tréninkových jednotkách.
Sestava: M. Martiš, M. Látal, M. Bačo, M. Šrámek, T. Herman, K. Kovář, D. Zgarba, L. Zimek, V. Pinďák, O. Miklaš.

U 10 porazila SD Zděchov - Huslenky 19:7

Trenér Martin Augusta

Další mistrovské utkání jsme odehráli tentokrát ve Zděchově. Po celý zápas jsme byli lepší a po zásluze vítězíme. Stále nám ale dělá obrovské problémy vedení míče, kdy si ho dáme daleko od nohy a poté ho pracně "naháníme ". To samé platí o přijmutí přihrávky, kdy místo toho, aby nám balon zůstal na noze, tak nám odskočí o tři metry . Na tomto musíme ještě hodně zapracovat, jinak to bude pořád stejná písnička.

U 10 na Matrix Cupu v Jarcové

Dnes se kategorie U9 zůčastnila kvalitního turnaje Matrix cup v Jarcové. Na kvalitně připraveném hřišti (díky Tomovi Drábkovi ) jsme odehráli spoustu zápasů, kde nám byli za soupeře např Slovácko, Zlín atd.  Ze začátku turnaje, kdy jsme byli ještě plni sil jsme předváděli velice hezký fotbal. Postupem času kdy nám docházeli jsme už tak produktivní nebyli. Slovácko modří nám ukázalo jak je krásné, když je každý hráč v pohybu a chce hrát. I tak jste na hřišti nechali poslední zbytky sil a zato Vám patří veliká pochvala. Pokud by jsme vydrželi ze silama až do konce mohlo být umístění ještě lepší. I tak je páté místo velice pěkné.

U 12 ve Vítkovicích

Trenér Marek Hošťálek

Na výsledku zápasu ve Vítkovicích se podepsala velká absence hráčů i tak jsme nepodali špatný výkon. Po většinu zápasu jsme s mužstvem Vítkovic drželi krok,vytvořili si brankové příležitosti ale dali jen jedinou. Někteří hráči nastoupili i do utkání starších U13 a tak nám postupně docházeli síly. Výsledek zápasu 8:1 je pro nás hodně krutý.

Příprava U 13 v Karolince

Trenér Martin Zbranek

Ve čtvrtek jsme si domluvili přípravné utkání s účastníkem krajské soutěže mladších žáků, spojeným týmem Velkých Karlovic a Karolinky – VKK.
Hrálo se na pěkném pažitu v Karolince, celková hrací doba 80 minut (30 + 50).
Prvním poločas byl z naší strany výborný, všichni plnili úkoly, tak jak jsme si řekli. Roztahovali jsme hru a hlavně jsme dobře a rychle kombinovali a dávali krásné branky.
V druhém dějství to však vzali do rukou domácí borci v čele s Víťou Surým a my se nemohli přes dobře organizovanou obranu a vynikajícího brankáře střelecky prosadit. Když řeknu, že jsme tak 20 x vystřelili po bráně, tak to jistě nepřeženu.
Hra začala bavit oba týmy a proto při otázce, zda ukončit utkání po druhé půlhodince, ani jeden z hráčů obou týmů nesouhlasil a domluvilo se nastavení v podobě 20 minut.
V tomto čase jsme opět navázali na dobrý výkon z první půle a hrálo se pouze na jednu branku.
Zápas jistě splnil, co jsme od něj očekávali a jistě si s tímto dobře hrajícím soupeřem, kterého chci také velmi pochválit, zopakujeme odvetu na Vsetíně.

VKK – FC Vsetín 3:10 ( 1:5)

Branky : Zbranek Michal 4, Varaja David 2, Varaja Vojta 2, Hořekla Filip, Trochta Marek

Sestava: Krejčí Ondra, Filgas Kuba, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Výchopeň Maty, Trochta Marek, Zbranek Michal, Malík Matěj, Varaja David, Varaja Vojta, Augusta Honza, Nerodil Kuba.

U 13 prohrála ve Vítkovicích 6:0

V Ostravě jsme se utkali proti Vítkovicím na převelké umělce v tréninkovém areálu Baníku.
Bohužel, do Ostravy přijíždí někteří hráči se sebezapřením, kvůli nemocím a hrají, jak jim zdraví dovolí. I tak jsem za to velmi rád. Museli jsme dokonce vytáhnou do hry za náš tým U13 Tomáše K. ročník 2012, který se vůbec neztratil a pochvala je na místě!

Pokud budu hodnotit náš výkon, jsem velmi potěšen bojovností a nasazením. Velka pochval Všem! Škoda jen, že jsme nedali nějaký ten gól,šance na to jistě byly.

Vítkovičtí oproti jaru posílili kádr z bratrského Baníku a na jejíich hře to bylo znát. Pokud bychom ale měli v sobotu k dispozici Víťu, Sama a Davida, dovedu si představit naprosto vyrovnaný zápas.
Ohledně skóre, velká škoda začátku a konce utkání. Vždy jsme dostali docela zbytečně po dvou gólech. Pokud bychom se lépe soustředili, výsledkově by to bylo jistě daleko lepší.
Branky v naší síti : 3,9,14,27,76,78.

Sestava: Krejčí O, Hořelka F, Gattermayer O, Metelka C, Filgas J, Malík M, Varaja V, Varaja D, Lukáš T, Kopecký T, Zbranek M, Trochta M, Výchopeň M.

U 14 prohrála vysoko v Bílovci

Trenér Martin Nikolén

ŠSK Bílovec - FC Vsetín 11:0 (5:0)

Tak jako minulý zápas i toto utkání jsme prohráli 11:0. Obraz hry se ale malinko změnil, již jsme se dostali i k soupeřově bráně. Škoda, že Dan po dvou únicích z levé strany nevolil zakončení na bránu, ale vždy šel ještě do kličky, po které o míč přišel. Ani z rohových kopů jsme nebyli úspěšní, a to jsme jich kopali na naše poměry docela hodně. Hráčům nemohu vytknout, že by zápas odchodili, ale trápila nás nepřesná rozehrávka a kvalita na míči.

Dobrý poločas U 15  v Bílovci

Trenér Radim Dobeš

Další utkání hrajeme v Bílovci, kde se nám dlouhodobě nedaří.
Do utkání nevstupujeme dobře, když už ve 3. minutě inkasujeme po "nečtení" hry a laciném zaběhnutí za obranu. V 11. minutě Dejv křižnou střelu vyráží - obránce se nenaváže na dobíhajícího útočníka a ten pohodlně do prázdné skóruje. Prohazuju levou stranu - Dejv "jde výš" z kasy a světě div se - jde to. Zbytek poločasu je výrazně vyrovnanější - byť jsou domácí stále lepším mužstvem.
Do druhého dějství dělám standardní změny - hrát "musí" všichni kluci, na lavce se to nenaučí. Změny v poli řekl bych, že jsou "do plusu" - oba kluci celkem zachytili tempo zápasu a vidím v jejich podání i dobré/zajímavé řešení.
Dnešní summary: soupeř nás přehrává (celý zápas) nejen ve středové řadě, ale vlastně na všech postech. V první půlce ještě sem tam ohrožujeme domácí svatyni, ale ve druhém poločasu si žádnou naši šanci nevybavuju.  Je pravda, že dnešní "pravidelné točení" gólmanů pomohlo spíše domácím.

Bílovec - Vsetín 7:0 (2:0)

U 17 těsně podlehla Karviné

Tomáš Drábek

FC Vsetín - MFK Karviná 2:3 (1:1)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Jašek, Konečný, Palát, Sedlák, Švagera, Včelica, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Jašek, 1 x Konečný.

Opět měníme základní sestavu a hrajeme v jiném složení. Již při rozcvičce vyzývám hráče k větší intenzitě a nasazení, leč marně. Naši zkušení hráči se na začátku nové sezóny hledají a ne a ne se najít. To vše jsou hlavní důvody naší prohry. Nedisciplinovanost, chybějící pokora a hlavně nasazení s intenzitou, tak to vše mi dnes v našem týmu chybělo. Herně to bylo jinak vyrovnané, ale soupeř byl produktivnější a hlavně vnímal a realizoval pokyny trenéra. Fotbal je kolektivní hra a pokud to stále někdo nechápe, tak si to budeme muset stále opakovat.

U 19 se vytáhla na Karvinou

Trenér Roman Dobeš

VÝHRA S KARVINOU SE NERODÍ KAŽDÝ DEN
Jasný favorit zápasu si na Vsetín přijel pro tři body ( což bylo patrné z jejich pozápasové frustrace ), ale mušku jsme měli přesnější my, to rozhodlo.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Za poločas jsme si vypracovali šest golovek ! Síť, ale rozvlnil dvakrát jen velmi dobře hrající Adam Švagera. Hosté měli pouze jednu golovou střelu, kterou Tomáš vytáhl bravůrně na roh.
Druhá část utkání patřila hostům. Do 55. minuty nastřelili tyčku a břevno! V dalších šancích kraloval Frodo, případně karvinští branku vůbec netrefili.
My jsme začali směrem vpřed opět "kousat", až od 70. minuty, kdy Štěpán ani Dan sami před golmanem recept na úspěšné zakončení nenašli. A tak sladkou výhru zpečetil až v 89. minutě hlavou Martin Zbranek po krásném centru Kuby Kusáka.
Našemu týmu je nutno POGRATULOVAT!!! Za výhrou stojí velká obětavost a odvaha + víra dokázat nemožné, ale i špetka štěsti nám dnes pomohla.

FC VSETÍN - MFK KARVINÁ 3-0 ( 2-0 )
GOLY : 2x ŠVAGERA A, 1x ZBRANEK M.

SESTAVA : FREUND, KARLÍK, ŠMARDA, MIKLAŠ, SATIN, ŠVAGERA A (62. KUSÁK), LECKÉŠI, DURMON, DIMAIO, ZBRANEK, ŘEZNÍČEK.