SpSM

22.11.2022

Uplynulý týden vsetínské mládeže 15. listopadu - 22. listopadu

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 15 - herní zakončení podzimu

Radim Dobeš

Na dnešní odpoledne máme již 2 měsíce zamluvenou účast na "regionálním" halovém turnaji v Bystřici pod Hostýnem. Turnaj absolvují kluci, kteří jsou zdraví a mají chuť "si zvednout" podzimní náladu. Soupeře zjišťujeme cca týden před turnajem a je třeba uznat, že spíše než "krajská" nás čeká okresní úroveň. Nevadí, jde o to si zahrát a užít si 75minut fotbálku. Jak je naším "dobrý zvykem" 3x namažeme soupeři a světě div se, i na této úrovni nás soupeři 3x trestají, že jde o jediné 3 branky, které dnes dostáváme, je info pouze pro milovníky statistik. Jinak ale kluci předváděli líbivou hru - občas i krásný ťukec do prázdné - a nejednou slyšíme potlesk a pochvalu. Po vzájemné plichtě s domácím celkem o našem vítězství v turnaji rozhoduje výrazně lepší skóre.
To, že skóroval každý hráč našeho celku (krom gólmana) snad naznačuje, že si kluci dnešní odpoledne užili.

 

U 17 rozdrtila Starou Bělou 13:1

Tomáš Drábek

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas A., Filgas P., Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 4 × Miklaš, 3 × Filgas P., 2 × Zbranek, 1 × Cabras,
1 × Konečný, 1 × Kročil, 1 × Sedlák.

Dnešní dohrávka 4. kola Moravskoslezská divize mladšího dorostu vyzněla jednoznačně v náš prospěch. Není se čemu divit, protože soupeř ze Staré Bělé je v nelehké generační propasti, do které se může v dnešní době dostat každé menší město. Ovšem to nesnižuje náš dominantní výkon v prvním poločase, kdy jsem do sestavy zařadil všechny naše zdravé hráče ročníku 2006 a doplnil hráči 2007. Do druhého poločasu jsem 5 hráčů ročníku 2006 vyměnil za 2007. To je taky maximálně možný počet střídajících hráčů, což je škoda, ale na druhou stranu máme mnoho hráčů dlouhodobě zraněných, po obnovení zranění a nebo nemocných. Takže v tuto chvíli to bylo vlastně maximum možného, co je k dispozici. Dle výše zmíněných faktů to bylo utkání dvou různých poločasů. První poločas byl více přímější v tahu na bránu, kdy balón šel velmi rychle z obrany přes zálohu na útočníky. Byl také bohatější na jasné gólové příležitosti a krásné individuální akce. Druhý poločas byl z větší části odehrán z naší strany postupným zakládáním útoku, kombinacemi, narážečkami, jenž neměly tu kvalitu, takže jsme vytvářeli hodně ztrát a soupeři nabízeli brejky. Z jednoho takového jsme po sražené a odražené střele dostali i gól. Je vidět, že kluci ročníky 2006 jsou více ostřílenější v této dorostenecké kategorii. Kluci z ročníku 2007 jsou více hravější, ale má to svá negativa. Mě, jako trenérovi, se líbily oba poločasy, neboť mi poskytly množství důležitých informací do dalšího období.

 U 17 nadělila i Třinci (13:0)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas A., Filgas P., Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 8 x Konečný, 1 × Miklaš, 1 × Filgas P., 1 × Leckéši, 1 × Palát, 1 x Švagera.

TONDA JE BOREC A NEJVYTÍŽENĚJŠÍ GOLMAN NA SVĚTĚ A DNES I S NULOU.

Hned v úvodu vysvětlím výše uvedené. Tonda se stal nedílnou součástí nejen kmenového týmu U17, ale odchytal také utkání U19. Což v součtu dělá neskutečnou minutáž za podzim 2022. Proto mu nejen trenér U19 Roman děkuje v jeho článku, ale i já a celý tým U17 jsou rádi, že to Tonda všechno zvládl se ctí, bez zranění a s nulou v posledním utkání v Třinci. Prostě je to BOREC.

A teď už k samotnému utkání v ocelářském městě Třinci. Mrazivé ráno a čekání po cestě luxusním autobusem na poslední utkání, které zahajujeme až ve 12:45 hodin, se táhlo dlouho a nervozita byla na všech viditelná. Ve hře je posun v tabulce o jednu příčku výše a také můj vyhlášený cíl pro poslední 3 utkání, za který mají kluci slíbenou odměnu. Musím podotknout, že se nám konečně vykrystalizovala optimální sestava podzimu, jenž se nezměnila od utkání ve Vítkovicích. Kluci se na jednotlivých postech našli a já jsem měl možnost měnit i rozestavení od 4-4-2, 4-3-3, 3-4-3 a 3-3-4. Z toho plyne i univerzálnost hráčů základní sestavy podzimu. Od Třince jsem očekával dominanci od samotného začátku utkání. My jsme přežili po vlažném úvodu dvě vyložené šance soupeře a pak od 7 minuty nebylo na hřišti soupeře. Ne proto, že by se soupeř vzdal, či snad utkání zabalil, ale naše hra snesla ta nejpřísnější kritéria pro danou kategorii a danou soutěž. Byť je v zápise uveden devítigólový střelec Fija, tak na triple hattrick bohužel nedosáhl. Dal "jen osm gólu", ale panečku i to je na mistrovské utkání divizní soutěže mladšího dorostu proti Třinci velký počin. Dnes padaly opravdu moc pěkné góly po nádherných kombinačních a individuálních akcích, prostě dnes Třinec na nás neměl. Třinečtí kluci neměli svůj den a působili unaveně a bez motivace, ale odmakali to a nevzdali to. Za to jim patří náš dík a pochvala. My jsme to zažili proti Hranicím. Jak my tak oni na to musí hodně rychle zapomenout.

Chci se ctí a pokorou konstatovat, že to dneska byla parádní tečka za podzimní částí divizní sezóny mladšího dorostu. Nicméně pro nás se nic nemění a my jedeme dále v tréninkovém procesu, který se nezastaví ani po posledním utkání. Vždyť začínáme už 12. března 2023 v Uničově.

 

Oslabená U 19 prohrála s Třincem B 1:5

Roman Dobeš

K poslednímu zápasu podzimu jsme s našim úzkým kádrem odjeli tentokrát bez tří hráčů, ale co hůř, zdraví byli jen čtyři + golman.
Třinec se celé utkání prezentoval velmi dobrou kombinací. Již ve 3. minutěkopal penaltu, kterou Tonda tygřím skokem vyrazil. Domácí šikovně drželi míč, my po zisku hráli rychle vpřed. Na čisté šance 6:6, naše produktivita však byla ještě žalostnější než obvykle. Martin 4x a Ondra 2x své šance zahazují. Střelci soupeře byli tradičně přesnější.
Ve druhé půli se v mrazivém dopoledni začal víc a víc projevovat zdravotní hendikep našich hráčů a byli to oceláři, kdo sebevědomě dokráčel k výhře.
I když jsme teď v závěru soutěže moc bodů nesbírali, je potřeba týmu poděkovat za snahu a přístup v tréninku i zápasech. V přípravě na jaro je nutno vyladit mušku, abychom se mohli radovat z výher častěji.
Jeden hráč si však zaslouží extra pochvalu. Je jim Tonda Ptáček, který odchytal téměř celý podzim za naše oba týmy dorostu ( a to jsme měli před sezonou 5 golmanů). Myslím, že v celé ČR není žádný brankář, který by odchytal více minut, navíc ve velké kvalitě a dnes 4h v mrazivých podmínkách! U19ku zde zachránil od desítky, za U17 chytil pět čistých golů a společne s Filipem Konečným "otravil" domácím ml.dorostencům sobotu. Tondo děkujem.