SpSM

20.09.2022

Uplynulý týden vsetínské mládeže 13. - 20. září a aktuální struktura trenérů všech věkových kategorií

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži a strukturu vedení trenérů.

STRUKTURA TRENÉRŮ MLÁDEŽE FC VSETÍN

PŘEDPŘÍPRAVKA – U7, U6, U5
FUJERIK LUKÁŠ - Trenér: Licence "A"
ŠÉFTRENÉR PŘÍPRAVEK
Asistent: JAKEŠ RADIM ( lic.”C”)

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA – U8
GARGULÁK LUKÁŠ - Trenér: Licence "C"
Asistenti: VYCHOPEŇ JAN, MIKLÁŠ ONDŘEJ

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA - U9
FUJERIK LUKÁŠ
Trenér: Licence "A" -ŠÉFTRENÉR PŘÍPRAVEK
Asistent: AUGUSTA MARTIN (lic.“C“)

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - U10
AUGUSTA MARTIN
Trenér: Licence "C"
Asistent: FUJERIK LUKÁŠ (lic. "A")

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - U11
AUGUSTA MARTIN
Trenér: Licence "C"
Asistent: FUJERIK LUKÁŠ (lic. "A")

MLADŠÍ ŽÁCI - U12
HOŠŤÁLEK MAREK
Trenér: Licence "A"
Asistent: POLČÁK VOJTĚCH ( lic.”C”)

MLADŠÍ ŽÁCI - U13
ZBRANEK MARTIN

Trenér: Licence B
Asistenti:NAJT DAVID

STARŠÍ ŽÁCI - U14
NIKOLÉN MARTIN
Trenér: Licence "A" -ŠÉFTRENÉR ŽÁKŮ
Asistent: JAVORSKÝ RADEK

STARŠÍ ŽÁCI - U15
DOBEŠ RADIM
Trenér: Licence "B".
Asistent: KRÁLÍK ALEŠ (lic. "B")

MLADŠÍ DOROST - U17
DRÁBEK TOMÁŠ
Trenér: Licence "A".

STARŠÍ DOROST – U19
DOBEŠ ROMAN
Trenér: Licence "B".
 

U 7 v Hošťálkové

Trenér Lukáš Fujerík

V pátečním odpoledni si záhrála naše druhá nejmladší kategorie (ročník 2016). Na zápas jsme jeli do Hošťálkové, pro některé kluky to bylo první představení v dresu FC VSETÍN. Kluci si pěkně zahráli a dali spoustu branek. Rodičům děkujeme za podporu a krásnou atmosféru.

 

U 8 v Ratiboři

Trenér Lukáš Gargulák

V sobotu jsme vyrazili na turnaj do nedaleké Ratiboře. Kluci v nepříliš pěkném počasí si zahráli proti týmům z Ratiboře, Kateřinic a Hošťálkové. Kluci během zápasů předváděli pěkné fotbalové momenty, kdy se především oproti minulému turnaji zlepšili ve vyhodnocování herních situací. Bohužel celý turnaj nás trápilo zakončení, a také rozehrávka, kterou soupeř velmi efektivně trestal. Přesto všechno stále budeme pracovat na tom, aby brankář rozehrával nohou ať je situace jakkoliv složitá.
Sestava: V. Sacher, T. Válek, M.Šrámek, T.Herman, O.Miklaš, M.Martiš, V. Piňďák, M. Látal, L.Zimek.

 

U 9 na oslavách ve Velkých Karlovicích

Trenér Lukáš Fujerík

V sobotu hrála kategorie U9 turnaj ve Velkých Karlovicích, kde zároveň probíhaly oslavy založení klubu. Za chladného počasí si kluci s radostí zahráli a dostali se až do finále, kde podlehli právě celku z Velkých Karlovic. Kluci obdrželi medaile, pohár za druhé místo i pěkné pohoštění, za které moc děkujeme.

 

U 12 prohrála s Hranicemi 1:6

U 13 také nestačila na Hranice 2:8

Trenér Martin Zbranek

Hranické 2010 patří dlouhodobě k nejlepším a nejkvalitnějším týmům široko daleko, a tak jsme byli zvědavi, jak se s tím popereme.

Zápas pro nás začal dobře, ujali jsme se vedení. Poté však začali úřadovat kluci od řeky Moravy a naše síť se začala vlnit.Po individuálních akcích a dalekonosných střelách začalo skóre narůstat.
Po zbytek poločasu jsme hráli druhé housle.

O přestávce bylo v kabině trochu horko, ale přineslo to ovoce v podobě zlepšených výkonů.
Najednou jsme ožili a hra se vyrovnala. Dali jsme po krásné akci Matym Výchopněm i druhý gól. Škoda že Maty dal gól i do vlastní sítě a jeden jsme dostali až v posledních sekundách zápasu, mohli jsme alespoň v druhém poločae uhájit remízu 1:1.
Za druhých 40 minut však chválím všechny, obzvlášť pak Kubu Filgase a Ondru Krejčího.

 

U 14 2:2 s Valašským Meziříčím

Trenér Radim Dobeš

Dnešní utkání "sousedů" v tabulce naznačovalo předem tuhý boj. Bohužel šest absencí v našich řadách do role favorita pasovalo hosty. Zde bych chtěl zmínit, že omluvenka "nemoc či svatba" je pochopitelná, ale omluva typu "jedu se dívat na letadélka" je tedy pro mě osobně z kategorie "výsměch spoluhráčům a trenérům".
Od úvodních minut mají hosté viditelně více ze hry - Vojta má evidentně dobře postavenou kasu (1x břevno, 3x tyčka) + několik famózních zákroků. Tyto skutečnosti nás "drží nad vodou". Když z jedné brejkové situace Domča rozvlní síť - kluci si začínají více věřit a hra se více vyrovnává. Obraz hry je i v druhé půlce podobný - hosté mají malinko více ze hry a naši snahu podporuje výborně chytající Vojta! Poté, co se z rohu hlavou trefuje téměř nejmenší náš hráč, je první letošní vítězství na dosah.
Nám "bez střídačky" logicky docházejí síly, ale stále srdnatě bojujeme! Hosté nejprve po křídelní akci snižují a po obrovské dvojnásobné hrubce nejzkušenějšího našeho hráče hosté po zásluze srovnávají. Dnes si pochvalu zaslouží všichni kluci za bojovnost a obětavost - obzvláště bych vyzdvihl Matěje (r. 2010), který svou chutí, pohybem a ochotou musel nadchnout nejednoho diváka.

 

U 17 jasně přejela Havířov

Trenér Tomáš Drábek

FK Havířov - FC Vsetín 0:7 (0:3)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Chromík, Konečný, Palát, Sedlák, Švagera, Včelica, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Konečný, 2 x Filgas Patrik, 1 x Cabras, 1 x Filák.

Dnešní utkání v Havířově mělo ukázat, zdali jsme schopni v okleštěné sestavě podat kvalitní výkon. Skutečnost, která se opakuje v každém mém hodnocení k odehranému utkání, zmiňuji i dnes. Tradičně měníme složení týmu. Množství omluvenek je velké, ale náš široký a poctivě trénující kádr mi umožňuje v každém utkání nasadit jinou sestavu, resp. hledat optimální posty pro jednotlivé hráče. Pomalu, ale jistě, krystalizuje optimální základní sestava podzimu. Volného času před utkáním v Havířově využívám k setkání s trenérskou hokejovou legendou Lubošem Hrouzkem (smích). 

Kluci dnes podali sympatický a místy až dominantní výkon. Vůbec se to nedá srovnat s minulým týdnem. Naším soupeřem, kromě hráčů Havířova, byl i těžký a nekvalitní terén, ale musíme si zvykat. Ve hře využívám kompletní střídačku a úroveň utkání zůstává stejná, což je pro trenéra skvělá informace. Proto bych chtěl dnes kluky za předvedený výkon pochválit. Nebylo to vůbec jednoduché utkání, neboť důraz, resp. surovost některých zákroků hráčů Havířova, byla za hranou. Frustrace domácích hráčů s přibývajícími góly v jejich brance stoupala, a protože se kluci v tomto věku krotí velmi složitě, tak se občas na hřišti jiskřilo. Rozhodčí vše bravurně zvládli za asistence obou trenérů. Pochopitelně mi v paměti utkvěly detaily, jenž bychom chtěli v rámci tréninkových jednotek řešit a postupně napravovat, resp. odstraňovat. V pondělí si k tomu řekneme své.

K dalšímu domácímu utkání se postavíme Hranicím, které se pohybují v TOP 3 naší soutěže. Čeká nás velmi těžký soupeř! Tímto zvu všechny rodiče na toto utkání, ať nás přijdou svým hlasem podpořit.

 

U 19 týmovým výkonem porazila Havířov 3:2

Trenér Roman Dobeš

Vstup do utkání se nám opět povedl. Na složitém terénu jsme domací tým přehrávali. Z tlaku však gol dlouho nepřicházel. První branka se narodila, až po hezké akci Adama Švagery, kdy z dvacky Valda zkušeně uklidil míč pod břevno. Za minutu mohl ve snadné situaci navýšit skore Štepán, ale lob zapadl mimo branku. Byli jsme i nadále aktivní, ale gol se nedařilo přidat. Havířovští byli bohužel v zakončení štastnější, když jejich kapitán vyslal jedinou (nechytatelnou) střelu z 30 metrů, která zapadla do šibenice.
Druhá půle začala stejně, my jsme drželi míč, domácí se jen bránili, ale naše efektivita kulhala. Po drobné korekci v sestavě jsme rychle navýšili na 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jeden soupeřův nákop nám však propadl a vytvořili jsme penaltu, která domácí nakopla. Od té chvíle jsme se více bránili my. Přesto se klukům povedly čtyři brejky, avšak bez golové pojistky. V posledních sekundách vyhlavičkoval Vojta dělovku mířící opět do naši šibenice, a tak se můžeme radovat z výhry my.

 

Více zde: 

http://fcvsetin-zaci.cz/