Uplynulý týden vsetínské mládeže 1. listopadu - 8. listopadu

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 7

Trenér Lukáš Fujerik

Dnes pod Pecníkem se konal turnaj našich nejmenších fotbalistů. Hrálo se na třech hřištích. Soupeřem byly týmy z Liptálu a Valašského Meziříčí. Poskládali jsme celkem 4 týmy, kluci tak hráli bez střídání celkem velkou porci minut. V každém zápase bylo vidět nadšení a chuť střílet góly. Děkujeme rodičům za pomoc a podporu. Věřím, že si nedělní fotbalový den užili stejně jako naši benjamínci.

U 9

Dnes podvečer pod umělým osvětlením se na hřišti pod Pecníkem hrál turnaj starších přípravek. Kdo se přišel podívat, musel mít radost z předvedených výkonů všech kluků na hřišti. Dva týmy 1.FC Slovácko, FC Vsetín a výběr kluků z okolí, ti všichni předváděli moc hezké fotbalové kousky a mnoho pěkných gólů. Pro kluky to byl určitě zážitek zahrát si proti klukům ze Slovácka, věřím, že to všem klukům pomůže v dalším fotbalovém rozvoji.

U 10

Trenér Martin Augusta

Včera jsme odehráli přátelské utkání proti klukům ze Slovácka a výběru okresu. Čekala nás velká porce minut na hřišti a vy jste se s tím velice dobře popasovali. K vidění bylo spousta krásných akcí, jak na naši straně, tak na straně soupeřů. Opět nás táhli oba Matouškové, ale tentokrát se k ním přidali všichni naši hráči, takže o pěkné akce a branky nebyla nouze. Bylo tam snad vše co po Vás s druhým tréňou vyžadujeme na tréninku. Velká bojovnost, přihrávka lépe postavenému spoluhráči, po ztrátě míče velká snaha hned ho získat zpět, velice dobré zakončení, nebáli jste se hrát jeden na jednoho. Tak nějak by jste měli hrát každé utkání. Nezalekli jste se kluků ze Slovácka a ani ( asi ) nejlepších čutálistů z okresu. Odměnou byl Váš velice dobrý výkon ( pro trenéry ) a potlesk Vašich rodičů.  Takže  včera velice dobře odehráno.

U 12 prohrála s Třincem 4:6. Branky: Augusta, Tkáč, Šuráň, Zbranek.

U 13

Trenér Martin Zbranek

Dnes jsme dokázali s Třincem držet nerozhodný výsledek 61 minut. Škoda, že jsme v druhé půli nedali rozdílovou branku, šance na to byly. I tak obrovská spokojenost s předvedenou hrou a nasazením. Bohužel jsme v první půli měli 3 minuty "zástavu", během které jsme dostali 3 góly. Poté už jen velká chvála!!!Dokázali jsme si, že když mákneme všichni na 100%, můžeme hrát s každým.
FC VSETÍN- FOTBAL TŘINEC 3:7(3:3)

Branky: Ondra Gattermayer 2, Filip Hořelka.

Sestava: Ondra Krejčí, Ondra Gattermayer, Filip Hořelka, Tomáš Lukáš, Cyril Metelka, Marek Trochta, Matěj Malík, Michal Zbranek, Vojta Varaja, David Varaja, Maty Výchopeň, Kuba Nerodil, Kuba Filgas.

U 14 prohrála vysoko v Šumperku

Trenér Martin Nikolén

FK Šumperk - FC Vsetín 17:1 (6:0)

Situace je jaká je, pereme se s tím statečně, bohužel to na soupeře nestačí. Příští týden nás čeká poslední mistrovské utkání, snad se sejdeme ve větším počtu. Je ale potřeba i zmínit, že pokud tomu hráči na tréninku nedávají 100%, v zápase to lepší nebude. Kluci, zkuste se nad tím zamyslet!

U 15 prohrála také vysoko se Šumperkem 7:0

Trenér Radim Dobeš

Poslední letošní venkovní utkání je "zájezd" do Šumperku. Díky počasí musíme na umělku - nevadí, aspoň nám to nebude "skákat". Domácí kluci jsou velice šikovní - takže pokud chceme pomýšlet na "úspěch" musí všichni kluci předvést své maximum. To se bohužel neděje: 2 jsou "v lese", 2 odmítají hrát slabší nohou - no a k tomu samozřejmě občas předvádíme "řešení", jako repre Bhútánu. Když domací do druhé půle prostřídají, tak jsme více ve hře a snažíme se alespoň o čestný úspěch. Šance jsou, trefujeme břevno, z penalty sice rozvlníme síť - ale bohužel jen 5 metrů " nad bránou".
Snahu klukům nelze upřít - soupeř byl dnes prostě lepší - no a my stále vyhlížíme návrat 5-ti hráčů "z marodky".
Poslední utkání podzimu odehrajeme v sobotu doma proti Hranicím, tak snad bude více důvodů k radosti.

U 17

Trenér Tomáš Drábek

MFK Vítkovice - FC Vsetín 3:3 (2:2)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Hajda, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Konečný, 1 × Miklaš, 1 × Švagera.
V týdnu přišla nabídka mého klubového trenérského kolegy Romana, kterou proti vedoucímu týmu z Vítkovic neodmítám. Do našeho týmu pro toto utkání mám k dispozici kompletní generaci hráčů ročníku 2006, jenž si z větší části zdokonalují svou herní praxi v U19 již od samotného úvodu této sezóny. Dnes nemohl nastoupit pouze minule vyloučený Patrik Filgas. Tak, jak napovídá postavení našeho dnešního soupeře v tabulce divizní soutěže mladšího dorostu, čekali jsme od něho velmi silný tlak a to hned od samotného úvodu celého utkání. Ten dle očekávání také přichází, ale náš dnešní výkon snese ten nejpřísnější metr. Kluci se hned od začátku semkli a vždy v 1. poločase dotáhli nepříznivě se vyvíjející průběh tohoto velmi náročného a těžkého utkání (1:0, resp. 2:1). Působili jsme velmi lehkonohým a kompaktním dojmem, což proti lídrovi tabulky nebylo nic jednoduchého. Do 2. poločasu vstupujeme velmi aktivně a náš ofenzivní fotbal založený na kombinaci ve středu pole přináší své ovoce. Na soupeře vytahujeme ty největší kalibry. Břevno, tyčka a další neproměněné tutovky Vítky drží na nohou. Pak přichází chvíle kdy pod víko nekompromisně zakončuje Švagi. Jdeme do trháku. Jak by řekl klasik: "Krása střídá nádheru". Na lavičce vedle to vře... Pán, který pokřikuje ze soupeřovy lavičky dosti nevhodným tónem vůči našim hráčům a v jednu chvíli vstupuje na hrací plochu, aby slovně napadl našeho hráče, bohužel nedostává od sudího kartu, kterou měl dostat a jít pod sprchy. Ovšem to je jiná písnička. "Lídrovi" této soutěže docházejí síly i nervy. Ovšem drobné chybky v závěru pomohly našemu soupeři srovnat na konečných 3:3. Pro nás je to stejně výhra, protože dnešní utkání bylo přesně to, co náš tým v těchto týdnech potřebuje a tím je optimální soupeř. Takže z pohledu trenéra mládeže dnes vše splněno na 100%.
Pánové, Váš dnešní výkon si zaslouží mou velkou pochvalu. Tímto jste všem dokázali, že na to máte a Vaše forma jde tím správným směrem. Teď už jenom potvrdit slova zde vyřčená v posledních třech utkáních tohoto podzimu.

U 19

Trenér Roman Dobeš

Domácí nás v první části přehrávali. Skvěle dokázali využít velkého hřiště a my se adaptovali na tento prostor celý poločas.
Ve druhém dějství se karta obrátila. Byli to naši kluci, kdo diktoval tempo hry. Na půlce "Vítek" se odehrál téměř všechen čas. Vytvářeli jsme si nespočet šancí, ale trefit se dokázal jen Adam Švagera, což bylo bohužel málo. Dnes jsme tu měli získat ne bod, ale klidně všechny tři. Škoda , ale z přístupu a snahy hráčů výsledek otočit mám radost!

MFK VÍTKOVICE - FC VSETÍN 3-2 ( 3-1 )

BRANKY : 14.ZBRANEK, 52.ŠVAGERA A.