10.01.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - První příprava U 15 v Líšni

Dnes zajíždíme na své první přátelské utkání tohoto roku 2022 do 125 km vzdálené Líšně.

Líšeň - Vsetín 4:3

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 × Filák, 1 × Zezula.

Soupeř hraje stejnou soutěž jako my, ale na jižní Moravě, kde je po podzimu na druhém místě. Hraje se v 10:00 hodin, takže jsem byl zvědav, jak se kluci poperou s teplotou kolem -3 °C, novým a neznámým prostředím a dlouhou cestou s brzkým vstáváním. Podmínky a prostředí jsou jako v ligovém klubu. Krásné a "teplé" šatny, nádherná umělka o rozměrech 90 m × 69 m. Všichni hráči na hřišti jsou již nažhaveni na první hvizd rozhodčího. Po dohodě s mým trenérským kolegou z SK Líšeň hrajeme 2 × 50 minut. První poločas byl fotbalově vyrovnaný. Z mého pohledu utkání odpovídalo delší pauze. Míč nám na lehce namrzlé umělce odskakuje a neposlouchá. Tomu i odpovídá vývoj prvního poločasu. Soupeři jsme nabídli několik šancí, které nekompromisně využívá. Na druhé straně do soupeře bušíme a minimálně deset gólových šancí neproměňujeme. Že by nervozita, prokřehlost nohou, zmrzlý balón, přemíra snahy, nebo výborný brankář? Tak trochu kombinace všeho. Podmínky máme na hřišti ovšem všichni stejné! Poločas končí tragicky 4:0. Ve druhém poločase proti nám nastupuje druhá a čerstvá jedenáctka. Ovšem pro krátké, ale intenzivní poradě v kabině, otáčíme ve druhém poločase jak hru, tak i skóre. Šance z poslední minuty mohla přinést zaslouženou remízu. Bohužel. Druhý poločas končí 0:3. Jedinou kaňkou tohoto utkání je však, teda pevně doufám, drobné zranění kotníku Maxe. V utkání se projevila delší absence herní praxe. Pevně věřím, že se kluci herně vrátí na podzimní vlnu.

V dalším týdnu zajíždíme do Frýdku-Místku.