09.05.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 9. května

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 10 vysoko porazila SD Jarcová/Jablůnka

Nedělní přeložený zápas proti Jarcové/JablůnceU10 odehráváme v pondělí pod Pecníkem.
Od samého začátku zápasu byla vidět naše převaha a ani kombinačně to chvilkami nevypadalo špatně. Soupeř nestačil rychlostně a ani technicky. Posledních 8 minut zápasu hrajeme jen ve 4 hráčích a nabízíme soupeři šanci na vstřelení dalšího gólu. Ale ani tuhle šanci soupeř nevyužívá.
Pro kluky slušný trénink, kde jsi mohli zkusit kličky, nahrávky a dobré kombinace.

Vsetín U 10 – Jarcová/Jablůnka U 10 22:1

Sestava: Syniuk, Krátký, Makar, Bačara, Kopecký, Nerodil, Vlček, Tkáč, Dvořák, Malík, Trnka, Vyškovský.

Vojtěch Polčák

U 10 remizovala v Brankách

Na zápas v Brankách se sešlo tolik omluvenek že jsme museli odehrát zápas bez střídání. Kluci ale zápas zvládli a nakonec měli ke konci zápasu více sil jak soupeř aby vstřelili vítěznou branku. Tu se ale dát nepodařilo tak zápas skončil remízou.

Branky - Vsetín U 10 8:8

Branky: Kopecký Tomáš 4, Krátký Vojtěch 4

Sestava: Dvořák Vojtěch, Krátký Vojtěch ,Kopecký Tomáš, Tkáč Matúš

Marek Hošťálek

U 11 vyhrála proti SD Ústí/Leskovec 4:3. Branky: Matěj Malík 2, Filip Hořelka 2.

U 12 překvapila ve Vítkovicích

V úterý jsme zajížděli do Ostravy na půdu VÍTKOVIC. Se soupeřem jsme hráli na podzim alespoň dvě třetiny docela vyrovnanou partii, tak jsem čekal, že by to mohlo být podobné, jeho zápasová sestava byla víceméně stejná.
Velmi jsem se však mýlil, bylo to mnohem a mnohem lepší!

Od první minuty jsem viděl na klucích, kteří byli k tomuto zápasu nominováni, obrovskou koncentrovanost, bojovnost, odhodlání a také se to hned projevilo ve všech fotbalových dovednostech.
Prvních 30 minut jsme soupeře snad nepustili více jak 2x k našemu brankovému území. Po zbytek utkání to bylo podobné.Hráli jsme nátlakový fotbal a dokázali jsme odebírat míče již při převzetí.

Naše obranná trojice - Ondra Gattermayer, Filip Hořelka, Cyril Metelka, která hrála prakticky nepřetržitě celý zápas, byla naprosto famózní.
Ve středu hřiště se neúnavně a excelentně pohyboval Víťa Surý s Kubou Filgasem, ke kterým se přidávali i ostatní a konečně se probudili i střelci.
Tolik hezkých střel jsme snad nevyprodukovali za polovinu sezóny.
Michal Zbranek se trefil 4x , z toho 3x dalekonosnými projektily, které vymetly snad všechny pavučiny v horních rozích Vítkovické branky. Claudio Dal Buono to trefil nekompromisně také do vinklu a Maty Výchopeň zkušeně zachoval klid a po samostatné akci a hlavičce po rohovém kopu zatížil soupeřovo konto dvěma krásnými zásahy.

Hodně o sobě dala vědět i trojice Marek Trochta, Tadeáš Děckuláček a Tomáš Lukáš, kteří se snažili makat naplno a byli neodmyslitelnou součástí soukolí celého týmu. A všechno to v brance jistil a odchytal prakticky bez chyby a s přehledem Honza Výchopeň.

Celkově naprostá spokojenost a velká pochvala. Mnoho fotbalovosti hlavně v individuálních přechodech už si většina hráčů věří a také po kombinační stránce šlo vidět, že o sobě začínáte vědět.

Odehráli jste opravdu kvalitní utkání, kde jste si především sami sobě dokázali, že můžete hrát dobrou partii s každým soupeřem a ten výkonnostní posun je opravdu viditelný a zřejmý.
V Ostravě jsme to konečně přetavili i do gólové podoby.
Snad si užijeme takovou radostnou euforii, která u vás propukla po posledním hvizdu přímo na hřišti už daleko častěji.

MFK VÍTKOVICE – FC VSETÍN 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)

Branky: Zbranek Michael 4, Výchopeň Maty 2, Dal Buono Claudio

Sestava: Výchopeň Honza, Hořelka Filip, Gattermayer Ondra, Metelka Cyril, Surý Víťa, Filgas Kuba, Zbranek Michal, Výchopeň Maty, Děckuláček Tadeáš, Lukáš Tomáš, Trochta Marek, Claudio Dal Buono.

Martin Zbranek

U 12 statečně bojovala proti Hranicím

Dnes na umělku pod Pecník dojel top tým soutěže, SK Hranice na Moravě, které předvádí v ročníku 2010 již několik let stabilně výborný fotbal.

Po předešlém úspěchu ve Vítkovicích jsme nenavázali na střeleckou formu, ale herně jsme vůbec nezklamali a v některých momentech jsme hráli naprosto vyrovnanou partii.
Byli jsem s trenérem Daviden opět mile překvapeni s celkovým výkonem a u některých jedinců klobouk dolů, jak se dokáží vyhecovat a odjezdit zápas proti těmto soupeřům.
Škoda dvou gólů, které jsme prakticky darovali a na druhé straně nevyužitých tutovek. Klidně to mohlo být po 60 minutách 3:3. Chyběl nám dnes docela čtyřgólový střelec z minula, jistě by to bylo veselejší.
I tak jsme měli trošičku smůlu, protože jsme zazvonili celkem 4 x na konstrukci Hranické branky.
Top výkon dnes předvedl jednoznačně Víťa a Cyrda. Škoda dvou chybek Ondry G, jinak by to bylo opět exelentní. Filip a Kuba + brankáři předvedli také standardní výkon, pro ostatní to bylo dnes ještě s tak kvalitním soupeřem velice těžké. Zejména rychlostně a silově.

Už se však těšíme na další zápasy, protože je vidět, že vás to začíná čím dál více bavit a určitě se budete stále zlepšovat.

Díky take Claudiovi a Tomovi, že šli pomoci staršímu ročníku.

FC VSETÍN - SK HRANICE 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Sestava: Výchopeň Honza, Krejčí Vít, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Filgas Kuba, Varaja Vojta, Lukáš Tomáš, Děckuláček Tadeáš, Výchopeň Maty, Surý Víťa, Augusta Honza, Trochta Marek.

U 13 prohrála vysoko s Vítkovicemi

Musím říct, že většina hráčů zájezd do Ostravy pojala jako výlet.
Přestože náš výkon nebyl ideální, tak po dvou třetinách byl stav 3:0 pro domácí. Třetí třetinu jsme totálně vypustili, s každým dalším inkasovaným gólem jsme vyhlíželi konec zápasu.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Kuba Zádrapa, Tom Gurný.

Martin Nikolén

U 13 dala Hranicím dvě branky

Dnes jsme si museli vypomoct hráči z kategorie U12, protože jsme se nakonec sešli pouze v sedmi hráčích. Hráli jsme bez střídání, ale klobouk dolů jak jsme to nakonec odmakali. Navíc nám do třetí třetiny kvůli zranění nenastoupil Štěpa, a tak nám trenér U12 Martin Zbranek půjčil ještě Toma Lukáše.
První třetinu jsme zvládli, stav 1:1 byl fantastický. Branku dal Miky. Po druhé třetině jsme prohrávali jen 2:4 a sám jsem byl zvědavý jestli hranický tlak ustojíme. Naši druhou branku vsítil Jirka. Třetí třetinu jsme prohráli 0:4, Hranice neponechali nic náhodě a jasně nás přehráli. Za zmínku stojí, že jsme se ve třetí třetině dvakrát dostali do velké šance, bohužel jsme byli nepřesní.

Sestava: Ondra Lalošák - Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Tom Brambor (Chips), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Štěpa Evják, Claudio Dal Buono.

U 14 prohrála s Vítkovicemi 3:7

Odložené utkání s "Vítkama" máme možnost odehrát na Tyršovce - což je fajn. Vzhledem k tomu, že soupeř přivezl o rok mladší kluky, nemůžeme se bavit o handicapu pro náš "menší" (vzrůstem) mančaft. V této konstelaci jsem čekal výrazně víc z naší strany. Soupeř je na všech postech viditelně lepší (ve všem) - dokonce ani sprintové souboje nehrají pro nás a o soubojovosti se ani nebavím.
Vyvarovat se opakujících se "dětských" chyb + přetavit v gól některé naše vyložené šance, bylo reálné se "tahat" alespoň o výsledek.
Snad tento políček dostaneme brzo z hlav a v sobotu (ve Lhotě) se pokusíme o reparát.

Radim Dobeš

U 14 prohrála se Šumperkem 1:5

Dnešní domácí utkání proti Šumperku musíme odehrát ve Lhotě (7 zápasů během jednoho víkendu je pro stařičkou Tyršovku prostě moc. I v tomto složitém počasí je hřiště připraveno bezvadně, takže si můžeme užít další zápas na klasickém fotbalovém povrchu...
Prvních 15 minut je z naší strany slušných - bohužel opět darujeme soupeři gól (byť my máme zakládat útok od gólmana) a tím hosty posíláme "do sedla". Následuje brejková pasáž (v podání hostí) na velice rychlého křídelního hráče - výsledkem jsou 2 góly v naší síti a poté ještě jednou darujeme soupeři gól "z ničeho" - stačilo pouze chybně odhadnout trajektorii míče našim stoperem. Bohužel se nám stále opakují tyto "nešikovnosti" - čím to je, opravdu nevím.
Druhá půlka (po několika střídání u hostů) je více vyrovnaná. Po jedné brejkové situaci soupeř přidává pátý gól - čtvrt hodiny před koncem Manina trefí přímák překrásně - nicméně to je již jen kosmetická úprava konečného výsledku.
Byl bych opravdu zvědavý na průběh utkání bez našich "dárků" soupeřům.
Snad se příští víkend poučíme z chyb a předvedeme kvalitní hru v derby zápase proti Valmezu.

Radim Dobeš

U 15 prohrála s Vítkovicemi 0:8

Sestava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Dnešní utkání na parádně připraveném hřišti Tyršovka potvrdilo, že Vítkovice nejsou na 1. místě naší soutěže náhodou. Náš tým nebojácně hrál s velmi kvalitním soupeřem celých 80 minut. Ve hře jsme se rozhodně neztratili, ale soupeřova rozhodnost a jistota při proměňování gólových šancí byla na vyšší úrovni než ta naše. My jsme si vytvořili za celé utkání 4 tutové gólové šance tváří v tvář brankáři, ale... Chyběl nám pověstný klid při zakončení a mohli jsme se zařadit mezi týmy, jenž byly schopny dát Vítkovicím gól. Snad to vyjde příště v červnu u nich! V kombinaci, individuálních dovednostech, nasazení a důrazu jsme se v průběhu první půle soupeři postupně vyrovnali. V druhém poločase jsme nepřestávali hrát a snažili jsme se poprat nejen se soupeřem, ale i s výsledkem. Jsem na náš tým hrdý, neboť jsme hráli kopanou, která se musela líbit, což potvrdili i soupeřovi hráči včetně jejich trenéra v diskuzi po utkání.
Dnešní utkání hodnotím ve všech parametrech jako ideální přípravu na sobotní utkání proti Šumperku ve Lhotě u Vsetína. Přijďte nás povzbudit a vytvořit nám onoho pověstného dvanáctého hráče.

Tomáš Drábek

U 12 porazila 3:2 Šumperk

FC Vsetín - FK Šumperk 3:2 (2:1)

Góly: 1 × Filák, 1 × Kročil, 1 × Kalabus.
Nejdříve bych chtěl se vší pokorou a hrdostí na náš tým konstatovat, že "přípravné utkání " s Vítkovicemi nám pomohlo postavit se v dnešním utkání čelem týmu ze Šumperku, jenž je na druhém místě. Během čtyřech dnů jsme tak odehráli dvě těžká utkání s TOP TÝMY naší divizní soutěže. Kluci poučení ze středy nastoupili stoprocentně koncentrováni a odhodláni sebrat v domácím utkání vsechny tři body. Celé utkání bylo oboustranně hráno důrazně a korektně v maximálním nasazení. Skvěle připravený pažit ve Lhotě jen podtrhnul parádní kolektivní hru zvanou kopaná.

U 17 otáčel proti Mohelnici

HNED V ÚVODU NÁS SOUPEŘ NACHYTAL Z NEZNALOSTI PRAVIDEL A JELIKOŽ U VĚTŠINY NAŠICH HRÁČŮ PŘEVAŽOVAL LAXNÍ PŘÍSTUP A PODCENĚNÍ, STAČILO MOHELNICI K VEDENÍ VYSTŘELIT NA BRANKU 2x , ZBYTEK MÍČŮ HOSTÉ KOPALI VELKOU SILOU DO ZEMĚ TRAMTÁRIE.
VŠECHNA STŘÍDÁNÍ A ZMĚNY NAŠÍ HŘE PROSPĚLA. ZÁLOHA KONEČNĚ ZAČALA TVOŘIT A PŘÍPRAVNÁ FÁZE I ZAKONČENÍ ZAČALA MÍT MYŠLENKU.
JEN DOUFÁM, ŽE JSME V TÉTO SEZÓNĚ HRÁLI NA PECNÍKU NAPOSLEDY, VÝHODOU TO PRO NÁS ZDE URČITĚ NENÍ...

FC VSETÍN - FC MOHELNICE 5:2 (1:2)

GOLY : 19.KOPŘIVA, 48, 65, MIKLAŠ, 68, KUSÁK, 87,KOŇAŘÍK.

Roman Dobeš

U 19 porazila Mohelnici 4:1

Sestava: De Gano, Satin, Orság, Rodek (50´Řezníček), Horák (88´O.Švagera), Jančina, Leckéši, Di Maio, Žídek (77´Cabras), Zbranek, Samiec

góly: Samiec - 3x, Zbranek.

Záviděl jsem T. Drábkovi, že hrál na perfektně připravené trávě ve Lhotě a my se nemůžeme stále předvést na "Tyršovce".
Soupeř nám na umělce vyloženě neseděl důraz a ve druhé půli zákroky za hranicí únosnosti o čemž hovoří 5 ŽK + 1 ČK soupeře.
Do sestavy se však vrátil Samiec a ten otevřel skóre hned ve 40. minutě zápasu a po dalších perfektně provedených průnikových přihrávkách završil svůj výkon čistým hattrickem na 3:0 v první půli.
Ve druhém poločase musel střídat Rodek a změny v sestavě narušily koncepci našich kombinací středem i směrem k bráně soupeře.
Gól na 3:1 nás mírně znervóznil, ale po rohovém kopu Do Maia hlavou zpečetil naši výhru Zbranek. V závěru zápasu 2x skvěle zakončoval Leckéši, ale brankář hostí byl proti.