06.06.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 6. června

Podívejme se jako každé pondělí na dění ve vsetínské mládeži.

U 10 úspěšná proti Kelči

V pondělí podvečer hrajeme na naší pěkné umělce pod Pecníkem další kolo okresního přeboru starších přípravek proti Kelči.
Soupeř je hodně nepříjemný a začátek zápasu je velice vyrovnaný ale jak minuty přibývají, tak i naši střelci se prosazují. První poločas vyhráváme 7:1 a po pěti minutové přestávce jdeme na druhou část zápasu.
Druhá půle zápasu se odvíjí podobně, jen posledních 8 minut nám nějak docházejí síly a přestáváme účinně bránit. Soupeř toho patřičně využívá a několikrát po sobě skóruje. I tak druhý poločas vyhráváme 5:4.
Pochvala patří všem za celkový přístup, jen pozor na tu koncovku v zápasu.

Vsetín U 10 – Kelč 12:5

Branky: Trnka Matouš 4x, Krátký Vojta 3x, Kopecký Tomáš 2x, Bachara Kyryl, Malík Matěj, Vlček Petr.

Sestava: Dvořák, Trnka, Bachara, Kopecký, Makar, Syniuk, Nerodil, Vyškovský, Hulan, Krátký, Polčák, Malík, Bačinský, Vlček, Tkáč.

Vojtěch Polčák

U 11 výborně proti Halenkovu

V neděli odehráváme další kolo okresního přeboru mladších žáků.
Tentokrát nás čeká Halenkov a Vítek Leskovjan , který v naších barvách dříve hrával.
Úvod zápasu byl vyrovnaný a šance na skórování nechybělo ani na jedné straně.
Halenkov nedokázal úspěšně zakončit a tak jim trochu kuriózně pomohla naše dvojice brankář a obránce. Přesto poločas končí v náš prospěch 3:1.
Druhá půle zápasu patřila převážně nám, dobře hrající útok a šikovná obrana nedávala soupeři moc šancí. S chutí zápas dohráváme a sudí v 61. minutě končí utkání s konečným skóre 10:1 pro nás.

Halenkov – Vsetín 1:10

Branky: Tomáš Kopecký 1+1p, Honza Augusta 2x, Filip Hořelka 3x,Matěj Malík 2x, Ondra Gattermayer 1+1

Sestava: Dvořák, Bachara, Kopecký, Augusta, Krátký, Polčák ,Varaja V, Varaja D, Gattermayer, Hořelka, Malík, Mikula, Nerodil, Vlček.

U 12 proti Frýdku - Místku

V sobotu jsem z důvodu počasí narychlo měnili hrací plochu a velkou Tyršovku jsme vyměnili za malinkou umělku.
I tak jsme se na favorita z Frýdku Místku dobře připravili ( na podzim prohra 26:0 ) a kdo zná poměry a rozměry naší umělky ,kde hraješ prakticky pořád v dohledu branek, konečné skóre při hře 7 na 7 a hrací době 3x30 minut, není oproti podzimu zas až tak špatné.
Opět jsme zvonili na tyčky, nebo břevna, ale důležité bylo, že jsme se dostávali i s tímto soupeřem do vyložených šancí.
Po první třetině, kde jsme byli zbytečné ustrašení, jsme se do zbytku zápasu všichni zlepšili a především golmani po počátečních pár chybkách, vše vynahradili neskutečnýmy zákroky.
V součtu všeho jsem byl celkově docela spokojen s naší předvedenou hrou a pochvala patří všem.

FC VSETÍN -MFK FRÝDEK MÍSTEK 4:12 (2:4, 0:4, 2:4)

Branky: Michael Zbranek 2, Filip Hořelka 2

Sestava: Honza Výchopeň, Ondra Krejčí, Ondra Gattermayer, Filip Hořelka, Cyril Metelka, Marek Trochta, Kuba Filgas, Vojta Varaja, David Varaja, Tomáš Lukáš, Claudio Dal Buono, Tadeáš Děckuláček, Honza Augusta, Michael Zbranek, Maty Výchopeň, Mates Malík.

Martin Zbranek

U 13 prohrála 3:8 s Frýdkem - Místkem. Branky: Vojtěch Mikulenčák, Tomáš Brambor a Jiří Meitner.

U 14 prohrála ve Vítkovicích 14:0

Dnešní mač u lídra soutěže nás nezastihl v ideálním rozpoložení. Kvalita domácích je jasná nicméně působíme hodně zakřiknutě - většina kluků je za svým normálem (vypadáme, že jen čekáme "kolik to bude") Bojíme se hrát - pouze jednou jsem viděl za 80minut pasáž, kde držíme míč a přihrajeme si 5 a více přihrávek. Absence Zajka ve středu zálohy byla citelná - pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak Pavel dnes předvedl spoustu dobrého.
Hlavu vzhůru - příští sobotu ukončíme v Šumperku první rok v divizi st. žáků a není nic lepšího, než se loučit vítězstvím.

Radim Dobeš

U 15 - těsná prohra ve Vítkovicích

MFK Vítkovice - FC Vsetín 3:2 (2:2)

Sestava: Drábek, Drobek, Erban, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Zbranek, 1 × Filák.
Ani dnešní utkání se neobejde bez mého hodnocení. Jak jsem se zde zmínil hned po utkání, viz níže, nechal jsem si na hodnocení časový odstup, neboť dnešní parádní výkon našich U15 si zasloužil vítězství, ale i s odstupem 6 hodin, což je pro mě zjevně málo, jdu na to, protože zítra se v tom už nechci pitvat a už vůbec ne se tím zabývat. Jedním z hlavních faktorů, které byly proti naší výhře, bylo hrubé ovlivnění závěru 1. poločasu pánem v černém stejnokroji. Nikdy jsem se k výkonům sudích nevyjadřoval, ale vše je někdy poprvé a dnes se musím našich hráčů zastat. Dalším faktorem naší prohry byla neschopnost přesného zakončení našimi hráči v závěrečné patnáctiminutovce 2. poločasu. Je to spíš k zamyšlení, než k hodnocení, ale pokud v 39. minutě vedete 2:0 a pan "sudí", jenž stojí vedle scény z řeckořímského zápasu, která se odehrává v jeho bezprostřední blízkosti a soupeř jde do zakončení, jenž snižuje na 2:1 a ve 42 minutě 1. poločasu pískne spornou penaltu/nepenaltu, tak tyto dvě situace položí i zkušené a psychicky vyspělé mužstvo dospělých. Naši kluci se z tohoto zážitku pochopitelně otřepali, ovšem drobná chyba v zadních řadách dává soupeři vítr do plachet a ve finále vítězný gól. Naši kluci přepínají na kosmickou rychlost a snaží se dát gól. Opět pan "sudí" píše historii tohoto utkání, kdy stoper obejme našeho KRÁLE STŘELCŮ MAXE kolem pasu a strhává ho na zem. Šel by do slibně se rozvíjející akce, ale pan "sudí" asi zapomněl karty doma. Stoper a žlutá? Dnes to prostě nejde a ani nepůjde. Na pana "sudího" se vymlouvat nebudeme, ne! Prostě jsme na ně dnes měli. Naši kluci nejsou schopni proměnit žádnou ze závěrečných gólových šancí, jenž já řadím k tutovým! Určitě domů neodjíždíme s pocitem křivdy. Jsem rád, že jsme za sebou nechali na MFK výborný dojem z předvedené hry. Snad jim dnešní utkání pomůže v baráži o ligu a pocit, že neprohráli jim zůstane dlouho v jejich hlavách.

Tomáš Drábek

U 17 rozstřílela Nový Jičín

Na podzim se nám u hostů střelecký velmi dařilo a bylo jen otázkou, zda dnes nic nepodceníme.
Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně a nedali soupeři žádnou naději.
Na Tyršovce byl k vidění nejhezčí zápas víkendu a po krásných akcích padaly nááádherné branky.
Škoda jen zranění Kopyho, protože jsme teď na minimálním počtu hráčů.

FC VSETÍN - FC NOVÝ JIČÍN 12:0 (3:0)

BRANKY : 3 ŠVAGERA O. a MIKLAŠ, po 1 KOPŘIVA, SOMMER, CABRAS, FILIP, KUSÁK, KOŇAŘÍK.

SESTAVA : PTÁČEK, CABRAS, ŠMARDA, SOMMER, BACHARA, FILIP, KONEČNÝ, KUSÁK, ŠVAGERA O, MIKLAŠ, KOPŘIVA ( 24. KOŇAŘÍK ).

Roman Dobeš

U 19 padla s Novým Jičínem

Sestava: De Gano, Rodek, Dobeš, Řezníček, Horák (65 ´Koňařík), Žídek (37. Satin), Di Maio, Orság, Zbranek, Samiec.

Po gólu v úvodu zápasu jsme se nedokázali zkoncentrovat ke změně skóre a ani gólovky Zbranka ve druhém poločase nezměnily výsledek z poločasu prvního.