28.03.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 28. března

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 14 prohrála vysoko 0:12 v Bílovci

S torzem týmu dnes v Bílovci bez šance. V první půlce to ještě nebylo úplně mimo mísu, byť to soupeři ulehčujeme a na góly v naší síti nejednou přihráváme. Druhé dějství po dvou rychlých gólem nám bere chuť, morál, zájem - prostě všechno. Chyby, které jsou k vidění v přípravkách bohužel stále opakujeme. Nezbývá než stále dokola poctivě pracovat v tréninku a věřit, že učební proces ztratíme na minimum. Rovněž už netrpělivě vyhlížíme návrat marodů.

Radim Dobeš

U 15 remizovala v Bílovci

Sestava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Filák, 1 × Juřínek, 1 × Zicha.

V hodnocení dnešního utkání se budu opakovat hodnocením z utkání minulého. Mohu pouze konstatovat to, že bez gólů nemůžeš vyhrát. Naše herní převaha byla znatelná a viditelná. To, co jsme schopni neproměnit, tak nad tím zůstává rozum stát.

Tomáš Drábek

U 17 si poradila s Havířovem

Snaha zvítězit dnes byla zřejmá, ale celé utkání jsme se na kvalitním travnatém povrchu potýkali s vysokým procentem nepřesných přihrávek a hledáním složitostí tam, kde se nabízela jednoduchost.
Druhá půle již neměla parametry ani benefice, a tak šlo jen o to, abychom všichni načerpali ze slunce vitamín D.
Snad nás krásné počasí a první výhra nakopne k vyšší aktivitě a přiblíží minimálně k zimní formě.

FC HAVÍŘOV - FC VSETÍN 0:6 ( 0:4 )
GOLY : 2x KONEČNÝ, po 1 WANDROL, MIKLAŠ, ŠVAGERA O, SOMMER.

Roman Dobeš

U 19 prohrála v Havířově 3:0

První venkovní vítězství se dnes opět nekonalo.
Změny v sestavě nás natolik rozhodily, že se ve 22. minutě za stavu 3:0 schylovalo k debaklu, který jsme zastavili korekcí sestavy a poločasovým střídáním 3 hráčů.
Někteří hráči zapomněli v kabině TE-TA pokyny a od první minuty si hráli svou hru, když vás navíc nepodrží gólman je zaděláno na problém.
Ve druhém poločase se hra odvíjela převážně na polovině Havířova, ale ti postavili před pokutové území "autobus" a s výborně hrajícím a chytajícím brankářem jsme ho nedokázali překonat ani z křídelních prostorů.
Citelně byla znát neúčast Mikuše a Zbranka v koncovce (minulý zápas střelci 5 gólů).
Přísnější měřítko výkonu zaslouží stoperská dvojice Dobeš-Orság hrající od 22. minuty, kdy přes Orsiho jeden na jednoho snad nepřešel hráč.
Střídání Cabrase a Řezníčka bylo rovněž přínosem.

Jaroslav Kulhaj

U 13 prohrála v Bílovci 9:5

Předchozí zápasy jsme měli špatné první třetiny, tentokrát tomu bylo jinak. Sice jsme ji 4:3 prohráli, ale naše hra nebyla vůbec špatná.
Po druhé třetině jsme prohrávali 7:5 a tajně jsme doufal, že dokážeme s domácími držet krok. Bohužel realita byla jiná.
Ve třetí třetině jsme i vinou zranění byli o mnoho horší, již jsme se zmohli pouze na odkopávané míče. Již se hrálo převážně na naší půlce a jen díky Ondrovi v brance jsme nedostali větší příděl.
Brankově se prosadili 3x Chips, Domino a Miky.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Štěpa Evják, Dominik Ludva (Domino), Mira Řezáč, David Varaja.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 3.4.2022 proti Třinci. Začátek utkání je v 15:00.

Martin Nikolén

U 12 prohrála v Bílovci 5:3

V Bílovci jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. Bohužel, opět začátek zápasu a chyby na naší straně, kdy pouštíme soupeře lacino do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina začala stejně jako první a Bílovec hned odskakuje na 3 branky.
A my? Až v tuto chvíli zapínáme své motory a přebíráme hru pod kontrolu. Po zbytek druhé třetiny jsme na míči a vytváříme si jednu šanci za druhou. V tuto chvíli, je radost se na vás dívat.

Bohužel, dnes nemáme „střelce“, a tak se ujímá pouze tečovaná střela Matyho a snižujeme na dvě branky.

Do třetí třetiny vysunujeme Ondru na hrot, aby zúročil svoji rychlost a hned se nám odvděčil vstřelenou brankou. Poté konečně Filip prostřeluje vše, co mu stojí v cestě a je vyrovnáno. Jsme na koni a jdeme za vítězstvím.
Jenže neproměňujeme další šance a soupeř po opětovné chybce zase vede.
Snažíme se hrát před koncem utkání vabank, ale alespoň kýženého vyrovnání se nám nedostává.
V posledních sekundách zápasu dostáváme pátou branku a polovina týmu jde pozdravit soupeře v slzách.

Tolik vyložených šancí, co jsme dnes měli, by vystačilo na dvojciferný výsledek. Takový je fotbal, hraje se na góly. My však nemusíme smutnit, v naší kategorii se stále učíme a body vlastně vůbec nic neznamenají. Je však velice dobře, že vám to není jedno!

Pozitivní je, že se do těchto gólových šancí stále častěji dostaneme a celkově mám určitě ze zápasu velmi dobrý dojem. Zejména druhá třetina byla opravdu kvalitní!
Máme na čem stavět a jdeme pokorně dál.

ŠSK BÍLOVEC – FC VSETÍN 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky: Výchopeň Maty, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip

Sestava: Krejčí Ondra, Výchopeň Honza, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Surý Víťa, Filgas Kuba, Děckuláček Tadeáš, Varaja Vojta, Výchopeň Maty, Augusta Honza, Dal Buono Claudio.

Martin Zbranek

U 7 na turnaji v Bojkovicích

První zápas nastupujeme proti Javořině. Spousta kluků je zaskočena a nepředvádí na hřišti věci, na které jsme zvyklí. Vázne nám vše. Přesto všechno máme více ze hry, ale proměnit vytvořené šance není snadné, protože proti stojí velmi dobře chytající brankář. První zápas proto končí spravedlivou remízou 2:2.
Další zápas nastupujeme proti Zlínu, a zde už jde vidět, že si pomaličku zvykáme na jiný typ hry a zaslouženě vyhráváme 4:2.
Poté přichází na řadu 3. zápasy, kde se naše hra každým zápasem zlepšuje. Postupně vyhráváme proti Hluku 3:1, Luhačovicím 4:0 a Slavičínu 4:1.
Pak následuje delší pauza a kluci (na hrušce) jdou po této pauze do zápasu s Uh. Brodem. Během zápasu máme spoustu neproměněných gólových příležitostí, které potom vyústili v to, že soupeř těsně před závěrečným hvizdem dává branku. Konečný výsledek 1:1.
Po tomhle probuzení kluci se probírají a jednoznačně vyhrávají proti Loukám 6:0.
Na závěr nás čekají 2 silní soupeři. Prvně se utkáváme s Bylnicí a jen díky dobře chytajícímu Míšovi vyhráváme 2:0.
Poslední zápas nastupujeme proti domácím klukům z Bojkovic, kteří dosud nebyli poraženi stejně jako my. Hned první střelou se dostáváme do vedení, ale po zbytek zápasu taháme za kratší kousek lana, a naprosto zaslouženě nás Bojkovice poráží 6:2.
Celkově na turnaji obsazujeme krásné 2. místo z deseti zúčastněných s bilancí 6ti výher, 2 remíz a 1 prohrou. Kluky musím pochválit za předvedenou hru. Jde vidět, že pravidelná tréninková účast přináší ovoce, a proto pokud bude pěkné počasí, tak se přemístíme z tělocvičen ven na sluníčko.
Sestava (Všichni ročník 2015): V. Sacher, V. Pinďák, O. Miklaš, L. Zimek, M. Stupavský, J. Vychopeň, M. Maňák, M. Bačo, M. Martiš.