23.05.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 23. května

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 9 ve Zděchově

Dnes jsme zajížděli na další kolo okresního přeboru do nedalekého Zděchova. Na vlice špatném terénu jsme předváděli hezký fotbal, který jsme okořenili pěknýma akcema po kterých většina fanoušků (rodičů) uznale tleskala. Dnes to byl od vás všech velice povedený výkon. Jen tak dále a zítra se uvidíme na tréninku.

Martin Augusta

U 10 vyhrála v Liptále

V pondělí odpoledne znovu hrajeme v pěkném Liptálském areálu, další kolo okresního přeboru.
Začátek zápasu je vyrovnaný a soupeř je hodně nebezpečný. Máme herně lepší projev, koncovky dokážeme patřičně proměnit. Poločas vyhráváme 7:5.
Druhá půle zápasu se odvíjí podobně, soupeř využívá naších zbytečných chyb a koriguje stav zápasu. Více sil máme ale my a úspěšně dohráváme utkání.

Liptál – Vsetín 11:16

Branky: Trnka Matouš 4x, Bachara Kiril 4x, Krátký Vojta 2x, Malík Matěj 3x, Vlček Petr 2x, Nerodil Jakub.

Sestava: Dvořák, Nerodil, Vlček, Malík, Tkáč, Trnka, Krátký, Polčák, Bačara, Hulan.

Vojtěch Polčák

U 12 přátelsky v Kateřinicích

Včera jsem odehráli velmi povedený přáteláček 3x25 minut, na hezky upravenem hříšti v Kateřinicích.
Domácí nás velmi dobře prověřili. Především díky rozdílu věku, síly, výšky, jsme museli makat na 110%.
V poli jsme jasně převyšovali a dostávali jsme se do mnoha a mnoha zakončení. Kateřinice měli však v bráně velkého "Krakena", který si poradil snad s 20 střelami, které mířily mezi tyče.
Proto výsledkově vezeme prohru 3:4, ale kromě našich chybek v brance, jsme i s Davidem byli co se týče hry, velmi spokojeni.
Kvalitu týmu jednoznačně zvednuli "nováčci" Sam, Matěj a navrátilec Lukáš.
Už se těšíme na další tréninky a zápasy.

Sokol Kateřinice - FC Vsetín 4:3
Branky : Víťa Surý 3x

Sestava. Krejčí Ondra, Výchopeň Honza, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Výchopeň Maty, Filgas Kuba, Nerodil Kuba, Číž Samuel, Surý Víťa, Zbranek Michal, Děckuláček Tadeáš, Lukáš Tomáš,Mikula Lukáš, Malík Matěj.

Martin Zbranek

U 12 porazila Přerov

Dnešní ráno nezačíná vůbec dobře, dostávám jednu omluvenku za druhou, a tak musel do zápasu zasáhnout i zraněný Michal.
Nevadí, jdeme od první minuty za vítězstvím a také se nám to daří. Po celou dobu zápasu máme herní převahu 90 ku 10, bohužel neproměňujeme opět mnoho a mnoho šancí. Škoda že nebyl opět v útoku Víťa Surý, určitě by to skončilo dvouciferným rozdílem.
I tak si děláme po 80 minut se soupeřem co chceme a většinu času trávíme na jeho polovině, přesněji před jeho brankovým územím.
Matěj Malík i Lukáš Mikula, kteří nově nastoupili, budou jistě patřit k tahounům týmu.
Všichni ostatní dnes předvedli dobré výkony a potvrdili, že do "našlapaného " kádru patří .
Tomaš Lukáš dnes nej výkon v dresu FCV, škoda že se také zranil, po 20 minutách musel skončit.
Cyril Metelka s Ondrou Gaterrmayerem a Filipem Hořelkou drželi v zadu velkou kvalitu. A Ondra Krejčí bez jediné chybky, super výkon.
Dneska velký palec nahoru!!!

FC VSETÍN - VIKTORIA PŘEROV 4:2( 2:1,1:0,1:1)

Branky: Matěj Malík, Michal Zbranek, Claudio Dal Buono, Vojta Varaja

Sestava: Ondra Krejčí, Ondra Gattermayer, Filip Hořelka, Cyril Metelka, Lukáš Mikula, Michal Zbranek, Honza Augusta, David Varaja, Vojta Varaja, Marek Trochta, Claudio Dal Buono, Tomáš Lukáš, Tadeáš Děckuláček, Matěj Malík.

U 13 padla s Přerovem 1:8

Prvních patnáct minut první třetiny jsme hráli dobře, ale i když jsme měli šance, branku jsme nedali. Hosty jsme posadili na koně po našem nedorozumění v obraně a pohodlně se ujmuli vedení. To nás zřejmě srazilo, protože od té doby jsme již na naši dobrou hru nenavázali. Přerov nám dal celkem osm branek, za nás se trefil Domino.

Sestava: Ondra Lalošák - Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Tom Brambor (Chips), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Štěpa Evják, Jindra Hruška, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Kuba Zádrapa.

Martin Nikolén

U 14 porazila Hranice 7:2

Předposlední domácí zápas hrajeme dnes ve Lhotě proti Hranicím. Perfektně připravené hřiště + ideální počasí + "hratelný" soupeř = nadějná neděle. Při 2 venkovních zápasech v Hranicích jsme vždy velice vyrovnaným soupeřem  - jen nás vždy trápila koncovka. Rovněž laciné góly v naší síti (při rozehře) jsou náš velký trabl, který prostě nutně potřebujeme odbourat. Dnes si opět vše připomínáme - lijeme klukům sebevědomí do hlav (po minulém výprasku) a jsme zvědaví "co se bude dít". Dvě rychlé akce v prvních třech minutách zakončené gólově signalizují, že vše o čem se stále dokola bavíme, je prostě a jednoduše pravda. Kluci jsou po vedení 2:0 v euforii a je radost je sledovat.

Soupeř samozřejmě občas zazlobí, ale jsme to my, kdo má výrazně více brankových příležitostí. Dnes většina kluků podává svůj top výkon a protože střelci již situace řeší častokrát správně a Davča v kase lacinou chybu nedělá můžeme se i my přidat během několika dní s výsledkem 7:2. Dnes velká pochvala pro všechny - jen bych rád viděl více "držení míče/kombinace", kterou se prezentujeme až za většího "gólového polštáře". Poslední domácí utkání odehrajeme v sobotu proti Bílovci - rádi opět uvidíme a uslyšíme podporu z tribun, za kterou děkujeme.

Radim Dobeš

U 15 porazila Hranice 11:1

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 6 × Kalabus Maxim, 3 × Zbranek, 2 × Filák.

Když se nezávislý člověk podívá na výsledek utkání, řekne si, že to bylo jednoduché a jednoznačné. Nebylo tomu tak. Naši kluci pod tíhou posledního kroku před obhajobou podzimního 3. místa v divizní soutěži starších žáků U15 měli doslova a do písmene svázané nohy. Do 20. minuty byly síly rovnocenně rozděleny, přičemž soupeř zahodil 3 vyložené gólové šance, které bravurně Kuba zlikvidoval. Těmito velmi důležitými zákroky klukům jasně ukázal, že takhle ne! Kluci tuto nevyřčenou zprávu pochopili a přepli do vítězného módu. Od zmíněné 20. minuty nebylo na hřišti, při vší pokoře k soupeři, jiné družstvo, než to naše VSETÍNSKÉ. Poslední krok jsme zvládli! Čekají nás ještě 3 utkání s těmi nejlepšími v naší soutěži, ale pořadí na prvních třech místech se již nemůže změnit. NÁŠ TÝM OBHÁJIL 3. MÍSTO V DIVIZNÍ SOUTĚŽI.

Mimořádný výkon Filipa Konečného rozhodl o výhře U 17

Výsledek hovoří jasně, ale hra ve 2/3 zápasu byla v režii hostů. Viktoriani nás převážně přehrávali, ale střelecký jim to "nelepilo". Naši hru vždy v pravý okamžik zvedl Fia, který vymyslel krásnou akci pro spoluhrače, případně přesně zamířil.
Přerovští se až do naší páté branky snažili o zvrat, ale po "rukavici", jejich snaha zcela vyvanula.
Nám se naopak dnes v koncovce velmi dařilo a čtyři tréninky v týdnu, zdá se přispěly k naší přesné mušce.

FC VSETÍN - FC VIKTORKA PŘEROV 7-2 (3-1)

GOLY : 2 KONEČNÝ a FILIP, po 1 ŠVAGERA A, MIKLAŠ, KOPŘIVA.

SESTAVA : PTÁČEK, CABRAS, ŠMARDA, ŘEZNÍČEK (46.ŠVAGERA O), BACHARA (46.ŠČUKA), ŠVAGERA A ( 60.SOMMER), LECKÉŠI (36.KOPŘIVA), KUSÁK, FILIP, MIKLAŠ.

Roman Dobeš

U 19 prohrála s Přerovem 1:4

Sestava: Freund (29.De Gano), Horák, Orság, Řezníček, Žídek, Jančina, Leckéši, Di Maio, Samiec, Ščuka (29.´O.Švagera,80 Kopřiva), Zbranek.

Gól: Zbranek.

Proti 3 mužstvu divize v současném složení těžce konkurovat výkonem a výsledkem.
Dopouštíme se individuálních návykových chyb, které těžko odbourat.
Gólmani nejsou schopni opakovaně dosáhnout kvalitních výkonů, podržet mužstvo v defenzívě a pomoct psychicky.
Přes krajní obránce se těžko dostáváme do ofenzívy a naivní ztráty v nepřesné rozehrávce nás stojí spousty sil.
Individuálně se prosadil v prví půli jen Zbranek a snížil na 1:2 a to bylo z naší strany snad vše pozitivní směrem dopředu.
Nedáš dostaneš ve 36. minutě bylo učebnicové, celé jaro stejný Jančina naivně přichází o míč, když má dát gól a z protiútoku inkasujeme.
Ve druhé půli jsme více na míči a nedá se nám upřít snaha z výsledkem něco udělat, ale chybí kvalita i zkušenost, možná trochu štěstí.
Aby nebylo vše špatné tak tu máme výkon Leckéšiho a snad jediný neprohraný souboj Orsága, který dnes dokázal z pozice stopera podpořit i útočnou fázi.