21.03.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 21. března

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 17 hrála s Hranicemi bez branek

V první půli byl soupeř fotbalovější, my jsme jim svou pasivitou dávali moc prostoru a téměř jsme se nezpotili.
Do 75. minuty byla naše hra velmi vzdálená tomu, co umíme. Až posledních 15 minut jsme přepnuli na vyšší otáčky, ale brankář Páleník čtyřikrát perfektně zakročil a skóre se nezměnilo.
Celkový dojem je lepší než v Uničově, ale stále daleko vzdálen naším možnostem.

Roman Dobeš

U 19 Hranice rozstřílela

Sestava: Freund, Horák ( 70. Žídek), Orság, Rodek, Dobeš, Jančina ( 77. Ščuka), Di Maio (62. Leckéši), Durmon, Mikuš, Zbranek, Samiec.

Góly: Zbranek - 3, Jančina - 2, Mikuš - 2, Rodek.

Utkání nás nezastihlo v optimální formě proti oslabeným Hranicím a navíc jsme se také potýkali ze zdravím několika našich hráčů.
Při kvalitnějším řešení finálních zakončení v útočné fázi mohl být výsledek i dvojciferný.
Potlesk diváků si zasloužil skvěle provedený přímý kop Rodka z dvaceti metrů na konečných 8:0.

Jaroslav Kulhaj

Drama U 13 s HFK Olomouc 5:6

Že to bude dnes pořádné drama zřejmě nečekal nikdo.
Stejně jako minulý zápas, tak i dnes jsme první třetinu vysoko prohráli. V poli to nebylo špatné, ale bohužel jsme dostali mnohdy zbytečné branky. Stav 0:5 nasvědčoval dalšímu debaklu.
Ve druhé třetině jsme svou bojovností dokázali uhrát remízu 1:1, kluky to evidentně nakoplo, rvali jsme se o každý metr na hřišti. Stav 1:6 po druhé třetině ale mluvil jasně.
Ve třetí třetině se nám podařilo rychle vsítit dvě branky a rázem jsme byli opět ve hře. Kluci ještě více zapli své motory, padali do střel, výborný Ondra v bráně nám stále dával naději. Podařilo se nám snížit na rozdíl jediného gólu. V posledních 10 minutách byly šance na obou stranách, při našich příležitostech dvakrát zvonila tyčka. Bohužel na srovnání stavu jsme nedosáhli.

Martin Nikolén

U 15 smírně s Hranicemi 3:3

Sestava:
Barčák, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Filák, 1 × Kalabus M., 1 × Zbranek.

K hodnocení dnešního utkání mohu říci pouze to, že bez gólů nemůžeš vyhrát. Dnes to platilo dvojnásob. Naše herní převaha byla viditelná. Soupeři se povedlo jednou po standardní situaci a dvakrát z brejků vsítit branku. Nám se asi tak po dvaceti 100% gólových šancích podařilo dát jednu. Více bude vidět na videu, které zde během zítřka nahraji.
Za mě to byl parádní výkon, kterému chyběly jen góly v soupeřově síti.

Tomáš Drábek

Výborný výkon U 12

Dnes musím hned do první věty napsat, že jsme odehráli asi jedno z nejlepších utkání, za dobu v kategorii U12!
Pánové klobouček dolů!
To, že jsme prohráli o gól vůbec neřeším, škoda jen dvou laciných gólů, jeden asi platit neměl, kdy našemu Ondrovi vykopl míč již z rukou hostující hráč a píšťalka rozhodčího pouze odpískala gól.
Nevadí, pojďme k těm kladným věcem.
Dnes obrovská bojovnost, nasazení po celých 90 minut , i když pouze se 3 hráči na střídání, ale možná je to i tímto aspektem, že jste byli více ve hře a najednou jsme dokázali fyzicky celý zápas makat. Dokonce jsme výkon stupňovali, protože třetí třetina byla jen v naší režii. Tolik krásných akcí a hlavně hezkých střel jsme vyprodukovali, opravdu velká převelká pochvala. Pokud by dnes Olomouc měla standardního brankáře, jistě bychom vyhráli, a to naprosto zaslouženě. Bohužel pro nás, v hostující brance dnes stal excelentní golman!
Ale i tak jsme ho 3x nádherně překonali. Zejména pumelenice ze 25 metrů od Matyho, by mohla dostal nominaci na gól roku.
Ale dnes nechci chválit jednotlivce, oproti minulému zápasu dnes na 100%
šlapali všichni a byla to týmová práce a hlavně velký fotbalový den pro FC Vsetín U12!

Jen pro srovnání, na podzim jsme v prvním kole dostali od HFK příděl 16:2
A dnes...

FC VSETÍN - HFK OLOMOUC 3:4 ( 2:2,0:2,1:0)

Branky: Děckuláček, Výchopeň M, Augusta.

Sestava: Krejčí, Výchopeň J, Gattermayer, Hořelka, Trochta, Metelka, Filgas, Surý, Děckuláček, Dal Buono, Augusta, Výchopeň M.

Martin Zbranek

U 14 prohrála s Hranicemi 3:1

Dnes jsem měl po delší době možnost koučovat naše U 14. Musím říci, že v hodně zredukované sestavě se naši borci neztratili. Krásný Maninův gól ve 14 minutě po Hořově fantastické přihrávce, byl pohlazením fotbalového srdce. Vedeme 1:0 a tuto skutečnost kluci už dlouho nezažili. Užívali si ji necelých pět minut. Po té kluci bojovali, kombinovali, hráli a snaha se jim upřít nedala, ale hráči Hranic měli vyrovnanější tým. Za mě dnes nikdo z U14 nepropadl. Celé utkání držel naději Davča v bráně, který mě svým výkonem velmi potěšil. Tom Gurný z 2009 si vzadu počínal jako zkušený zadák. I v ostatních řadách to nevypadlo špatně.

Jediné co Vám mohu kluci říci, je vydržte!!! Vyhrané utkání se blíží. Dneska jste makali s vědomím, že Vás nemá kdo vystřídat a zvládli jste to.

U 10 na trianglu v Liptálu

V sobotu dopoledne hrajeme v Liptálském sportovním areálu, soupeřem nám jsou SK Hanácká Slavia Kroměříž, TJ Valašské Meziříčí.
První dva zápasy zvládáme velice dobře a vítězíme.
Po dvacetiminutové přestávce jdeme znovu na druhá zápasová kola. Do brány se postavil Tomáš Kopecký a zjišťuje, že brána 2x5 m není vůbec žádná sranda a brankář potřebuje i nějaké ty centimetry navíc. Jsme celkově rozhození a hrajeme chaoticky. Zápas po zásluze prohráváme. Na Valašské Meziříčí vše měníme a Tomáš i ostatní kluci dohání inkasované góly z předešlého zápasu. Hrajeme mnohem líp a vítězíme.

Sobotní triangl se celkově povedl a pochvala patří určitě všem za celkový přístup.

Sestava: Robin Polčák, Matouš Trnka, Tomáš Kopecký, Matyáš Vyškovský, Jan Šuráň, Matěj Malík, Jakub Bačinský, Jakub Nerodil, Artem Hulán.