Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 14. března

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži za uplynulý týden.

U 17 se nepovel zápas v Uničově, kde padla 1:4.

U 9 na turnaji v Zubří

Na turnaji v Zubří jsme toho dnes moc nepředvedli, až snad poslední dva zápasy proti Viganticím a Dolní Bečvě. Tento turnaj nám ukázal, že jsme hodně zaspali, většina týmů je před námi. Soupeři byli pohyblivější a fotbalovější, v naší hře byl chaos, jako bychom hráli fotbal poprvé. Nezbývá nic jiného než trénovat a co nejrychleji nedostatky dohnat.

Lukáš Fujerik

U 19 hrála v Uničově 2:2

Sestava: Freund, Horák, Orság, Rodek, Dobeš, Jančina, Durmon, Di Maio ( Žídek), Mikuš, Zbranek, Samiec.

Góly: Mikuš, Dobeš.

V prvním jarním kole nepostrádalo utkání kvalitu a nasazení, v zakončení na obou stranách dominovali gólmani. V závěru poločasu nám však míč propadl z levé strany přes šířku brány a do kabin jsme šli za gólového manka.
Od začátku druhé půle jsem byli více na míči a po nacvičeném signálu rohového kopu vyrovnáváme Mikušem. Další příležitosti v zakončení Zbranek sám na gólmana trefuje tyč a dvojice Zbranek - Samiec na jednoho obránce nekončí gólem. Na druhé straně nás svými zákroky drží Freund, ale pouští za záda propagační střelu z 25m a opět prohráváme.
Domácí žádají po skvěle pískajícím rozhodčím konec zápasu, ale já po vzoru A.Fergusona klepu na hodinky ne že chci konec zápasu, ale znervózním soupeře, že góly dáváme v posledních minutách zápasu.
Střídající Žídek vytváří již v počtu 9 rohový kop. Samiec nachází perfektně hlavičkujícího Mikuše a vyražený míč brankáře doklepává zkušeně Dobeš v 90. minutě na konečných 2:2.

Jaroslav Kulhaj

U 13 prohrály vysoko 0:13 v Porubě

První třetinu jsme totálně zaspali, z prvních pěti střel jsme dostali pět branek. První gól jsme inkasovali již po pár vteřinách hry.
Druhá a třetí třetina již byla z naší strany o něčem jiném. Hlavně ve druhé třetině jsme hráli vyrovnanou partii. Obrovskou šanci ve druhé třetině neproměnil Adam.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Adam Tkadlec, Tom Brambor (Chips), Jirka Meitner, Tom Gurný, Eliáš Orda (Eli), Štěpa Evják.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 20.3.2022 proti HFK Olomouc. Začátek utkání je v 10:00.

Martin Nikolén

U 15 padla ve Valmezu 3:7

Sestava:
Barčák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zezula, Zbranek, Zicha

Góly: 2 × Filák, 1 × Kalabus.

Dnešní první mistrovské utkání nám bohužel nevyšlo tak, jak bychom si představovali. Byť krásné březnové počasí přímo vybízelo ke kopané. Jsem přesvědčen, že jsme v přípravě nic nepodcenili, ale realita na umělce ve Valašském Meziříčí byla jiná. Soupeř nám od samého úvodu ukázal lekci z jednoduchosti, důrazu a produktivity. Byť se nám na soupeřův první gól podařilo reagovat velmi rychle, další gólové situace, jenž vedly ke gólům v naší síti, byly jak přes kopírák! Individuální chyby, podcenění atd. Prostě jsme dnes prohráli, neboť jsme nebyli schopni navázat na skvělé výkony v přípravě. Musíme uznat, že soupeř vyhrál a byl gólovější. Pro mě jako pro trenéra bylo jediným pozitivem to, že se mi dnes na střídačce sešli dva brankáři. Jeden nový Vojta a jeden staronový Radek. Každý z nich dnes dostal po čtyřiceti minutách.
Další zklamání pro mě dnes byl, což nemá přímou souvislost se špatným výkonem mých hráčů na hřišti a berte to také jako poznámku pod čarou, stav umělé trávy ve Valašském Meziříčí a jejího oplocení. Dvacet minut z osmdesáti hráči hledali míče v okolních tújích a přilehlých prostorech. Dva míče na utkání je prostě málo... Chcete hrát a nemáte s čím...
Příští týden znovu a lépe.

Tomáš Drábek

U 14 nestačila na Valmez

Za krásného jarního počasí dnes v poledne zahajujeme v nedalekém Valmezu jarní část MSŽD. Po třech měsících přípravy (mj. i vzájemném přátelského utkání s Valmezem) jsem očekával "sakra" náročný zápas (a upřímně) s převahou domácích. Byl jsem velice mile překvapen, že prvních 15 minut jsme to jen a pouze my, kdo se dostává do gólovek a určuje ráz hry. Bohužel ani jednu ze 4 tutovek  nejsme schopni přetavit v gól, a tak přichází trest v podobě laciného gólu přímo z rohu, kdy patrně ne úplně koncentrovanému gólmanovi propadá míč mezi rukama. Velká škoda - o tomto faktu se před utkáním bavíme a víme, že po obdržené brance jde naše sebevědomí prudce dolů. To se taky děje a hned nám mizí půda pod nohama. Marťa v bráně třikrát bravurně zachraňuje samostatné akce urostlých Vigantických chasníků - stále žijeme. Po jedné "holomajzně" ve středu hřiště se bohužel míč po 5-ti odrazech vykutálí tak nešťastně, že soupeř muže pohodlně navýšit vedení (2:0). Za minutku následuje otřepané "nedáš-dostaneš", po velice hezké kombinaci našich čtyř hráčů Manina ze samostatného úniku neproměňuje a z dlouhého nákopu stopeři neodhadnou správně situaci a samostatný brejk útočník proměňuje (3:0).

Druhá půlka je podobná té první - hraje se převážně "brejkově" - moc pohledných kombinací není k vidění. My si dokážeme vytvořit brankové příležitosti (některé i velice pěkné), ale gól ne a ne vstřelit. Po naší jedné brejkové situaci Hořa najde pěkně Pavla, ten po prováhání vystřelit posune na Matasa - ten je před prázdnou kasou sražen - nařízenou penaltu Manina promění, takže to jdeme ještě zkusit. Šance jsou, ale další branku již nevstřelíme. Minutku před konce po nedůrazném dohrání míče domácí kosmeticky upravují konečný výsledek.
Dnes nás soupeř FOTBALOVĚ určitě nepřehrál - herně to nebylo kluci úplně marné - nicméně fotbal se hraje na góly a ty (na rozdíl od domácí) nám úplně zatím nejdou. Proměnit několik tutovek v úvodu utkání - jistě jsme mohli pomýšlet i na bodový zisk.

Val. Meziříčí - Vsetín 5:1 (3:0)

Radim Dobeš

U 12 prohrála v Porubě

První jarní kolo vyjíždíme do Ostravy na krásnou novou umělku u Vítkovické Arény, kde své domácí zápasy hraje Poruba.

Po předešlých přípravných zápasech musíme přeřadit rychlost, neboť jsme opět v ligových soutěžích.
Bohužel tak všichni nečiníme, a i když v první třetině držíme krok a jsou vidět i náznaky hezkých akcí až do zakončení, v dalších fázích zápasu už taháma zejména v osobních soubojích, rychlostí a přechodem jeden na jednoho za kratší konec.
Když vyzvednu některé velmi dobré zákroky brankářů, pouze 5 hráčů v poli se dokázalo v sobotu přizpůsobit rychlé a důrazné hře soupeře.

PORUBA - FC VSETÍN 13:1

Branka: Augusta

sestava: Krejčí, Výchopeň J, Hořelka, Gattermayer, Metelka, Filgas, Surý, Trochta, Dal Buono, Varaja V, Varaja D, Výchopeň M, Lukáš, Děckuláček, Augusta.