Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Rozhovory

13.01.2021

Představuje se Roman Číž – kandidát na předsedu OFS Vsetín a člena výkonného výboru

Na předsedu OFS Vsetín a člena výkonného výboru bude kandidovat rozhodčí a delegát FAČR Roman Číž.

Můžete popsat svou dosavadní kariéru rozhodčího a delegáta FAČR?
Jako rozhodčí jsem začal asi v roce 2004. Začal jsem jako každý v okrese Vsetín, nejdříve s mládeží a to od žáků a po odpískání několika zápasů jsem začal pískat III. třídu a okresní přebor. Po jednom roce jsem se dostal do krajských soutěží, kde jsem dodnes. I když zde byla v mé činnosti asi dva až tři roky přestávka. Momentalně jsem prakticky podzim nepískal, protože došlo ke zdravotním komplikacím a v říjnu jsem přerušil činnost. Nyní je vše v pohodě. V roce 2017 jsem se dal na ještě dráhu delegáta v okrese Vsetín, ale tuto činnost vykonávám jen když mám volno jako rozhodčí. Snažím se pomáhat mladým rozhodčím v okrese svými zkušenosti. Mám za sebou asi 20 zápasů jako delegát.

Máte zkušenosti s prací funkcionáře nějakého klubu?
Zkušenosti s prací fukcionáře nemám, ale obdivuji lidi co tohle dělají a musím říct, že někteří do toho dávají svoje srdce a klobouk před nimi.

Proč jste se rozhodl kandidovat na předsedu OFS Vsetín a do jeho výkonného výboru? S jakou představou a cílem jdete do volby a jaké by byly priority Vaší práce ve vedení OFS?
Proč jsem se rozhodl kandidovat? Moje cíle asi jako u každého udělat nějakou změnu a začít v prvé řadě pracovat s mládeží a to od přípravek, žáků, dorostu, protože je vidět, že ve věku 15-18 let se hodně ztrácí mládež. A chtěl bych se angažovat, aby jich co nejvíce zůstalo o tohoto koníčku, myslím tím fotbal. V tomto věku mají hromadu zájmů a stává se, že od fotbalu odejdou a najdou si jiný koníček. Je třeba je udržet u fotbalu samozřejmě, ale nejde to u každého. Mnoho této mládeže odejde a už se nevrátí a pak stejně nic nedělá. Myslím si, že je třeba taky podpořit mladé rozhodčí a přitáhnout další. Velmi bych rád apeloval na hráče, kteří končí, aby se přidali do této činnosti, již jen proto, že hráli několik let tento sport a rozumí tomu. Navíc by přispěli většímu počtu rozhodčích a i kvalitě. Chtěl bych zlepšit komunikaci mezi kluby a svazem.