Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Rozhovory

11.01.2021

Ze zlatého archívu valašského fotbalu - To když populární Zetor válí mimo okres za Sehradice

V pravidelné rubrice vzpomínáme na zajímavé události z valašského fotbalu od vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

Tomáš Zetek je nestorem valašských fotbalových trávníků. Odchovanec Hošťálkové a dnes již velezkušený osmatřicetiletý středový hráč se ve své kariéře nejvíce vracel do Kateřinic a v současné době hraje na Zlínsku 1. B třídu za Sehradice. Ani tam však jeho bohatá fotbalová kariéra neskončí.

"Do Kačic jsem se vracel tolikrát, že to ani nedokážu spočítat a prožil jsem tam i svou nejlepší sezonu s dvaceti vstřelenými brankami," začíná naše příjemné podívání středová hráč, který umí zahrát v obraně, záloze i v útoku, ale kraj sestavy by mu nevoněl: "tam nechodí tolik balony."

Nejvýše kopal chvíli třetí ligu v Přerově. Dále působil na Vsetíně nebo Semetíně. Tam se nyní na stará kolena vrací nejedna fotbalová legenda.

"I já o tom přemýšlím, ale ještě je na to čas," říká Tomáš Zetek.

Místo toho nyní zamířil do jiné party vysloužilců a to do Sehradic.

"Hraju tady s bývalými spoluhráči z jiných klubů. S Michalem Blažkem jsem hrál na Vsetíně, Petr Kupka chytal v Belgii a Rusku, Michal Krabáček kopal v Otrokovicích. Máme věkový průměr 34 let, stojí na šesti sedmi lidech a mnohdy nás mladí kluci uběhají. Hráli jsme ale o postup, bohužel se někteří z nás v nepravý moment zranili," popisuje Zetek své současné angažmá.

Ve své kariéře nejraději vzpomíná na trenéra Jaroslava Kulhaje, který ho vedl ve vsetínském dorostu a v současné době má už léta pod palcem muže Lhoty u Vsetína. je stále kmenovým hráčem Hošťálkové, s kterou zažil postup do okresního přeboru, nyní tým paběrkuje ve III. třídě. "Je to jako všude, hrát musí staří, mladí na to kašlou," konstatuje Zetek.

Ve svých 38 letech, které oslavil v dubnu nemíní s fotbalem končit a překvapuje dalším vybraným angažmá: "V Sehradicích to vidím na poslední půlrok. Už rok mě lanaří majitel Bystřice pod Hostýnem a do zimy, když zdraví vydrží, bych si tam chtěl ještě zahrát krajský přebor. Potřebují stopera."

Tomáš Zetek sleduje také jízdu Vsetína. "Takové město patří minimálně do divize. Mají mladý tým, taky jsem si s nim zahrál před časem. Musí nyní nabrat v divizi zkušenosti a bude to dobré," říká zkušený fotbalový matador.

Jinak se Tomáši Zetkovi na valašských trávnících neřekne než "Zetor". Jaký je původ této populární přezdívky. "Podědil jsem ji po otci," konstatuje na závěr našeho příjemného povídání zkušený fotbalista.