Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Rozhovory

03.11.2020

Dominik Kovařčík se ohlíží za charitativní akcí pro Radka Nohavicu

V rozhovoru s fotbalovým a hokejovým rozhodčím Dominikem Kovařčíkem jsme se ohlédli za charitativní akcí pro Radka Nohavicu z pohledu jeho hlavního iniciátora a organizátora.

Jak dlouho Vás pojí přátelství k Radku Nohavicovi?
Radka Nohavicu znám v podstatě od 18- ti let, kdy jsme se potkávali, jako kolegové rozhodčí, moc jsme toho spolu nenapískali, jelikož já pískám od svých 14 – ti let a ve 22 letech jsem byl již v MSFL, načež Radek byl v krajském přeboru.

 

Kdy jste se dozvěděl o jeho zákeřné nemoci?
Tuto smutnou zprávu jsem se dozvěděl, když Radek přijel z testů (někdy říjen / listopad minulého roku) na tuto zákeřnou nemoc a zavolal mi to, samozřejmě mi bylo i divné, že Radek tvrdil neustále, že fyzicky může, ale hlava mu nedovolí běhat. 

 

Jaký impuls se ve Vás zrodil pro velmi záslužnou charitativní akci?
Příběh začal a jednoho dne (nevím, kdy to bylo, přesně) mě Radek požádal, jestli bych mu půjčil 20 000,- Kč. Řekl jsem Ráďo strašně rád bych ti půjčil, ale nemám z čeho, sám bojuji. Na to mi Radek odpověděl, že to naprosto chápe a rozumí tomu! Tak mne nenapadlo nic lepšího, než vymyslet a přihlásit nás (rozhodčí) do soutěže Co na to Češi. Myslel jsem si, že něco třeba vyhrajeme!

 

Můžete prozradit něco o složení a účasti vašeho týmu v televizní soutěži? 
Určitě to vřele všem doporučuji, je dobré si ze sebe udělat i občas srandu. Samozřejmě do soutěže se moc lidem nechce, ale je to opravdu super zážitek. Hlavně je důležité mít v soutěži štěstí, myslím si, že to není moc o tom, kdo co ví. Složení týmu se skládalo v podstatě z těch nejbližších lidí, co Radka zná, a hlavně jsem chtěl dodržet, aby v týmu byl jenom rozhodčí, nikoliv nějaká neznámá osoba. Řeknu upřímně, že jsem nás přihlásil a kluci o tom ani moc nevěděli, dozvěděli se to až jsem jim řekl, že jedeme na casting, jestli si to dobře pamatuji, největší strach měl pan Filgas (smích). První název byl Černé svině, což nám ovšem televize nedovolila, tak jsme se jmenovali Valaši.

Co na to Češi? Proč jste se tram přihlásili?

Chtěl jsem vyhrát peníze pro Radka Nohavicu, což se ovšem nepovedlo, a proto jsem založil transparentní účet na kterém se nakonec vybralo těch neuvěřitelných 600 000,-.Kč.

 

Jaké jste měl na začátku očekávání z výsledky charitativní akce?
V podstatě, když jsem akci začínal, říkal jsem přítelkyni, že když tam bude 50 000,- Kč, tak to bude super. Že se to dostalo až na takovou částku, nikdy by mne ani ve snu nenapadlo a je to ukázka toho, že nám nezáleží jen na sobě, ale dokážeme pomoci i ostatním.

 

Co Vás na průběhu charitativní akce nejvíce překvapilo pozitivně a co naopak negativně?
Pozitivní věcí je hodně, ale na druhou stranu i těch negativních.
Jsem rád, že kdo mě zná, tak ví, že jsem Radkovi peníze poslal, což v podstatě dokládám i v tomto článku ve fotkách. Samozřejmě jsem během této akce udělal spoustu chyb, protože jsem netušil, že se to dostane na takovou neuvěřitelnou částku, viz pohyby atd. Musím se přiznat, že mám občas sám problémy s penězi, ale to není na tento příspěvek. Občas jsem taky finančně negramotný, měl jsem ty peníze nechat na účte a byl by klid, ale byl jsem opravdu rozhodnutý, že jsem chtěl celou akci ukončit dříve. Doufám, že až umřu, někdo na ten můj pohřeb přijde a řekne, ten Domino, byl sice magor, ale udělal aspoň jednu dobrou věc ve svém životě a nedopadnu, jak můj otec, kdy jsem ho nechal spálit, protože neměl nikoho! Když se bude chtít kdokoliv na něco zeptat (ohledně účtu atd, proč tam bylo to, proč to atd, s tak se určitě kdokoliv zeptejte).

Co si Radek Nohavica za částku 600 000,- Kč pořídí?

Radkovi jsem řekl, jen ať lidem nepůjčuje, jelikož hnedka 1. září mu už psalo minimálně 5 lidí o půjčení peněz (co vím já). V podstatě, co s penězi udělá, je spíše otázka na něho. Já jsem své splnil a finanční prostředky jsem mu poslal. Budu rád, když si užije ještě trochu života, vím, že je to hnusné, ale opravdu může do 5 let umřít a možná i dříve. Samozřejmě mu přeji ať si je užije a vydrží tady s námi, co nejdéle.

Kdybyste měl jít do takové záslužné charitativní akce znovu, šel byste do toho?
Řeknu Vám to upřímně, že ne. Skoro nikdo ani neví, jak jsem se ztrapňoval, jak jsem psal Marešovi, Kazmovi atd., ale to už je jedno. Strašně moc bych byl rád, kdyby si to vyzkoušel i někdo jiný, nějaká známější osoba, než jsem já například (smích). Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo přispěl, a hlavně přítelkyni, protože ona byla ta, která mě držela při nejhorších chvílích, pomluvách atd. Děkuji také informačnímu portálu www.valasskyfotbal.com za zveřejnění celé akce, také dalšímu tisku, a snad se potkáme brzy na fotbalových hřištích a celý COVID 19 snad brzo skončí.