Rozhovory

15.01.2020

Daniel Smékal - Zápas s Bayernem byl velkým zážitkem!

Odchovanec Valašského Meziříčí Daniel Smékal je útočníkem Baníku Ostrava U 19 a má za sebou utkání proti Bayernu Mnichov.

Dane, jakou jste měl minutáž na podzim v dresu Baníku v dorostencké lize?

Odehrál jsem asi polovinu času. V herním systému 4 - 2 - 3 - 1 jsme se na hrotu střídali ve dvojici. Po podzimu jsme třetí, dal jsem tři branky, takže je celkem spokojenost.

Než přejdeme k výjezdu do Německa na Bayern. Kde jste byl již s Baníkem mimo naši republiku?

Hráli jsme na Slovensku a měli letní soustředění v Polsku.

Jak dlouho jste nyní byli v Mnichově a hráli jste přímo v Allianz aréně?

Byli jsme tam dva dny. Jeli jsme autobusem a první den se stihli jen ubytovat. Druhý den byl zápas a jeli jsme domů. Hráli jsme nedaleko Allianz arény v kampusu jejich akademie. Bayern měl na utkání menší kotel.

Prohráli jste 1:7. Jak vypadal zápas?

V prvním poločase to byla jízda domácích. Byli ve všem lepší a vedli 5:0. My jsme toto nezažili. Takový fotbal se u nás nehraje. Proti nám hráli hráči mnoha národností. Afričané a třeba jeden hráč, co reprezentuje dva státy Lucembursko a Nizozemí. Ve druhém poločase jsme začali více běhat, presovali jsme a odměnou byla i vstřelená branka. Zápas byl zážitkem.

Po sezoně končíte v dorostenecké kategorii. Jaké máte plány?

Chtěl bych se alespoň uchytiti v třetiligovém béčku trenéra Tchuře. Pokud by to nevyšlo, tak divize ve Valmezu jsou zadními vrátky.