Okresní přebor

18.10.2021

Protest FC Zubří k okolnostem utkání na Hutisku

FC Zubří podalo protest na základě všech okolností, které se staly v utkání okresního přeboru na Hutisku.

Podáváme protest a nesouhlasíme s obviněním, že závěrečnou strkanici vyprovokovali naši hráči.

Rozhodčí náš gól na 4:3 uznal (nutno podotknout, že ani domácí pomezní nesignalizoval žádné porušení pravidel). Domácí hráči se ale na rozhodčího slétli, strkali do něj, vulgárně ho uráželi (dokonce padlo, že ho zabijou, jestli to uzná) a jeden domácí hráč byl hned vyloučen.

Rozhodčí tak pod nátlakem gól neuznal, protože „prý byla ruka“. Zde nutno podotknout, že rozhodnutí prostě jen tak oznámil po předchozí strkanici s domácími hráči. To se slétli na rozhodčího zase naši hráči, že nemůže jen tak změnit, co už odpískal, když na něho domácí zatlačí.

Někteří hráči byli už pěkně nabroušení z jeho chybných výroků na obě strany (náš hráč Berka ho tak chytil pod krkem a nadával mu, to ale neplatí o Raždíkovi a Borákovi, kteří se spíš snažili odtrhnout Berku).

Ano Raždík byl taky vulgární, včetně Boráka, ale to bylo 22 hráčů, včetně laviček. Rozhodčímu vzal z ruky červenou kartu Berka, Borák určitě ne, Borák ji pohozenou dal jen na lavičku. No a jelikož to bylo několikáté strčení do rozhodčího a nadávka, zápas předčasně ukončil.

Ukončení zápasu nebylo v 87. minutě, ale v 90., a tak jsme my i tým Hutiska mysleli, že ukončil zápas po uplynutí času 90 minut. Bohužel se strhla i strkanice mezi hráči. Navíc se pak při odchodu hráčů do šaten přidali do strkanic i domácí fanoušci.

Zde taky podotýkáme, že rozhodně situaci nezvládla pořadatelská služba. Hlavní rozhodčí píše, že díky asistentovi rozhodčího a pořadatelům nedostal od Berky a ostatních pěstí, lže, máme video, kde není ani jeden a pomáhá mu trenér Zubří Nerád, kde situaci uklidňoval.