Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

03.01.2021

Ze zlatého archívu valašského fotbalu - Lhotka unikla zániku a bojuje o nový život

V nové rubrice vzpomínáme na zajímavé události valašského fotbalu od vzniku našeho informačního portálu v roce 2015.

Fotbalisté Lhotky nad Bečvou byli původně třetím sestupujícím celkem z okresního přeboru. Jeden týden to s týmem, potažmo celým klubem vypadalo mizerně, druhý týden to bylo zase o něco veselejší. Nyní před startem nové sezony mohou z útulného areálku hlásit, že Lhotka jde s novým týmem zase bojovat o klidnější vody okresního přeboru.

 

"Ty dny, kdy jsme padali a nepadali jsem neprožíval kdovíjak dramaticky. Ono po sestupu hrozilo, že se ani do třetí třídy nepřihlásíme a tým zanikne. Hrozil nám rozpad, ale je to jenom fotbal. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Teď máme šestnáct lidí v kádru a těšíme se na novou sezonu, kde bychom nechtěli mít sestupové starosti," říká trenér Lhotky nad Bečvou a duše klubu Arnošt Pavelka.

 

"Na rovinu říkám, že nám pomohl fakt, že Juřinka zrušila své béčko. Dnes máme v týmu několik jejich hráčů, dvojicí Kolečků, Burdu, Chocholatého nebo Stolaře. S Byninou jsme si vyměnili Rosenkrance se Šebestou. S výměnou jsme spokojeni, Šebesta nám pomůže. Generálku si zahrajeme s Mořkovem," pokračuje Pavelka.

 

Bynina měla zájem i o střelce Topiče. "Odchod Topiče do Byniny mohu vyloučit," říká rezolutně Pavelka. 23. srpna na třetí kolo okresního přeboru se ve Lhotce chystá velká sláva.

 

"Slavím spolu s kamarádem a trenérem Byniny Jiřím Drozdem šedesátku. Oba máme registraci a chceme ve vzájemném zápase nastoupit proti sobě. Bude oslava v našem areálku. Chci pozvat také představitele OFS Vsetín v čele se sekretářem Březíkem," zakončuje pozvánkou povídání o Lhotce její nestor Arnošt Pavelka.