Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
OFS Vsetín

25.01.2021

Kandidát na předsedu OFS Vsetín Stanislav Volek – zhodnocení období 2017 – 2021 a plány na to příští

Stanislav Volek bude kandidovat potřetí v řadě na předsedu OFS Vsetín.

Zhodnocení minulého volebního období 2017 – 2021

Brankářská škola
Brankářskou školu jsme se rozhodli podporovat i do dalších let, i když skončilo financování z nadačního fondu ZL KFS. Nyní si ji financujeme z vlastních zdrojů a díky p. Štěpána a p. Košárka se těší velké oblibě. Mé poděkování taky patří oddílům v Zašové a v Semetíně, kde může tato brankářská škola probíhat. V neposlední řadě přijde poděkování i do ZŚ Hovězí, kde se zdokonalují brankáři v zimním období.

Zimní halové turnaje pro mládež
Zavedli jsme tradici zimních halových turnajů pod patronací OFS Vsetín. Pro kategorii přípravek to je turnaj o Valašského krále a pro mladší žáky Memoriál Ládi Štěpána. 

Letní přípravné turnaje pro mládež
Vymysleli jsme podporu a dotování letních přípravných turnajů mládeže. Kluby, které se rozhodnou mládežnický turnaj uspořádat, můžou požádat OFS o finanční podporu. Tyto prostředky budou navyšovány podle počtu zájemců z řad klubů. Za všechny uvedu jako příklad turnaj O poháry starosty obce v Kateřinicích, V.Karlovicích-Karolince.

 
Vzdělávání trenérů
OFS Vsetín pořádal vzdělávací kurzy pro trenéry k získání licence C. 

Příprava okresních výběrů
Komise mládeže OFS Vsetín vedla výběrovou akademii našich fotbalistů v kategoriích U 12 a U 13. Tyto výběry nás reprezentovaly na  mezi okresních turnajích talentované mládeže v rámci kraje a několikrát se probojovaly až do závěrečného turnaje, který probíhá vždy v Praze a z kterého náš výběr již 3x dovezl medaile. Pořádaly se letní kempy OFS Vsetín, ten poslední v roce 2020 byl ve Valašském Meziříčí.

Okresní pohár dorostu
Zřídili jsme v zimě 2019 nultý ročník okresního poháru pro dorosteneckou kategorii, aby po brzkém konci podzimní soutěže měly kluby zaručený zimní přípravný program. Po velkém úspěchu tohoto projektu jsme chtěli zavést tradici s pořádáním tohoto turnaje, ale epidemiologická situace v naší zemi nám to překazila.

Systém soutěží na základě komunikace s kluby
Malý počet klubů dospělých nás vedl k tomu, že jsme museli spojit pro soutěžní ročník 2020/2021 IV. třídu s lll. třídou. Při rozdělování do 3 skupin jsme spolupracovali a komunikovali s kluby. Hlavním stimulem bylo pro nás, aby kluby neměly velké dojezdové vzdálenosti. Snížili jsme počet účastníků okresního přeboru s cílem zvětšit atraktivitu soutěže. 

Sdružená družstva
Samozřejmě si to vynutily okolnosti, ale jsme jeden z mála OFS, který umožnil pro zachování některých klubů jejich sdružení jak v kategorii dospělých tak mládeže. 

Pomoc s hospodařením a vyplácením dotací
Jak prostřednictvím sekretáře OFS Vsetín, tak pomocí pracovnic ČUS na Vsetíně jsme pomohli klubům s administrací při zisku konkrétních dotací a v rámci ČUS také nabídli klubům vést profesionálními pracovnicemi jejich hospodaření. Je třeba však pozorně sledovat UZ OFS Vsetín, kde se kluby dozví včas kde a na koho se obrátit. 

 
Spolupráce s MěFS Ostrava
Malý počet okresních rozhodčích nás donutil k navázání úspěšné spolupráce s MěFS Ostrava a rozhodčí z tamního svazu obsazují vybraná utkání dospělých OFS Vsetín. Nyní máme pro jarní část sezony několik adeptů na funkci rozhodčího nejen přes výzvu FAČR Pískej. 

Plány na volební období 2021 – 2025

 

Získávání nových rozhodčích
Pokud budu zvolen předsedou OFS, dojde ke změnám ve složení komise rozhodčích, které by měly vést k získávání mladých rozhodčích a jejich následnému vzdělávání. Dnes již vím, že současný předseda KR p. Palacký nebude dál v této funkci pokračovat a proto bych mu chtěl i touto cestou velice poděkovat za odvedenou práci.

Složení komisí – KR, DK, STK
Aktivní rozhodčí by měli pracovat pouze v komisi rozhodčích. U ostatních komisí mám představu, že výkonný výbor jmenuje předsedu dané komise, který si pak sestaví svůj tým.

Komise mládeže
Budeme pokračovat ve všech projektech a činnostech na podporu okresní fotbalové mládeže jak v letním, tak zimním období. Budeme podporovat všechny projekty, které budou podporovat růst mladých fotbalistů, ale v rámci klubů. 

Sponzoři v názvech soutěží
Chtěli bychom do názvů okresních soutěží získat a prosadit názvy konkrétních sponzorů, kteří by se podíleli na podpoře klubů hrající konkrétní soutěž.

 
Spolupráce s portálem www.valasskyfotbal.com
Chtěli bychom nadále dlouhodobě spolupracovat s informačním portálem www.valasskyfotbal.com, který je hlavní mediálním partnerem OFS Vsetín, prezentuje jeho činnost a pomáhá v bezproblémové informovanosti a komunikaci s kluby. 

Nový Informační systém FAČR
Měl by být představen nový Informační systém FAČR ( IS2) . OFS Vsetín se bude podílet aktuálně na proškolení administrátorů jednotlivých klubů, kteří budou dále v tomto systému pracovat.