Nezařazené

23.06.2016

Pavel Bartecký skončil natrvalo v Bynině – jen tak vzít kopačky do ruky a jít si zahrát

Nejlepší střelec týmu sází branky z pozice středového obránce, naposledy dal hattrick poslední Lužné. Pavel Bartecký je největší hvězdou Byniny v okresním přeboru. Na Valašsku platí za Ronalda Koemana. Podobně jako tato bývalá hvězda světové kopané ovládá mistrně přímé kopy z všech pozic, ale umí zakončit i ze hry.

Nejlepší střelec týmu sází branky z pozice středového obránce, naposledy dal hattrick poslední Lužné. Pavel Bartecký je největší hvězdou Byniny v okresním přeboru. Na Valašsku platí za Ronalda Koemana. Podobně jako tato bývalá hvězda světové kopané ovládá mistrně přímé kopy z všech pozic, ale umí zakončit i ze hry. Naposledy se o tom přesvědčili hráči sestupující Lužné, kterým Pavel dal tři branky a podílel se na výhře 3:4 po penaltách.
Bynina má již po sezoně. Nejhůře skončí na 6. místě. „S tímto umístěním jsme nadmíru spokojeni, protože trénujeme jen v pátek. Kvůli pracovnímu vytížení to prostě vícekrát nejde. Na jaře jsme byli hlavně venku občas slabším soupeřem, ale bylo to hodně dáno tím, že se nám dlouhodobě zranili důležití hráči. Na stoperu Cahlík, v záloze Plešek s Matulou,“ vrací se Bartecký k uplynulé sezoně.
Je nejlepším střelcem týmu, ale branky si Bartecký skromně nepočítá. „Tak na Jakuba Šroma ze Semetína nemám, ale ten má za to jiné odměny,“ směje se Bartecký.
Dle pokynů trenéra se někdy Bartecký posouvá z pozice stopera do zálohy. V Lužné se dostal do třech momentů, které přetavil v hattrick. „První přímý kop byl z dálky, u druhého z bližší vzdálenosti si domácí brankář postavil špatně zeď a nebylo problém ji obstřelit. U třetí branky jsem si na polovině hřiště stopnul míč, pak obešel jednoho protihráče a levačkou přesně zakončil. To se celkem divím, protože levou nohu mám spíše na podpírání,“ přiznává s nadhledem Bartecký.
Závěrečnou ještě Bynina neměla, ale Pavel Bartecký samozřejmě nečeká odměnu za nejlepšího střelce, ale ví, že povinnosti je jeho příspěvek do kabiny. „Bude tam nějaká slivovička. Jinak v Bynině se chci usadit fotbalově natrvalo. Na vyšší soutěže z pracovních důvodů nemyslím. Vracívám se domů večer. Prostě v pátek a o víkendu vezmu kopačky a jdu si zahrát. A doufám, že zase budeme hrát horní polovinu tabulky. Asi se bude měnit kádr, ale do 1. B třídy se opravdu neženeme,“ říká na závěr spokojená střelecká opora Byniny.

fotbal_janova_1bynina20081027_galerie-980

fotbal_valasske_mezirici_300511_galerie-980

Foto zdroj www.valassky.denik.cz

Mgr. Martin Němec