Výsledkový servis mládeže Valašského Meziříčí - 19. října

Jak si v uplynulém týdnu vedla mládež Valašského Meziříčí?

U 10 prohrála na Dolní Bečvě 19:5.

U 11 prohrála po dvou brankách Matyáše Veselého s Brankami 2:12.

U 12 porazila HFK Olomouc 7:6. Branky: Michal Frydrych 5. Matěj Randýsek, Nikolas Bartoň.

U 13 prohrála s HFK Olomouc 0:12.

U 14 vyhrála v Uničově 3:2. Branky: Adam Grešák, Tomáš Pařenica, Radim Kubíček.

U 15 prohrála v Uničově 5:0.

VM U 17 – Uničov 1:0 (0:0)
Branka:
90. Zahradník.
Sestava: Svak – Furmánek, Petřek, Jašíček, Hruška – Zeman, Sedlák – Kovář, Koňařík(K), Marek – Hradil.
Střídali: 69. Nikodem (Kovář), Zahradník (Marek).

Komentář trenéra Michala Vaculy:

Byli jsme svědky výborného zápasu, kde oba celky předvedly kvalitní výkon. Mohl dopadnout vítězně pro hosty, remízou, ale nakonec jsme to byli my, kdo se radoval z vítězství.

V prvním poločasu to byl především boj ve středu hřiště o každý míč. Sam Sedlák i Tomáš Zeman na středu zálohy byli však v soubojích úspěšní a nedali nic zadarmo. Za zmínku stojí přímý volný kop hostí z desáté minuty. Tvrdá a kvalitní rána těsně minula branku Matyho Svaka. Jinak jsme bránili velmi zodpovědně a naopak vyráželi do útoků, které však končily na hranici vápna hostí. I střela Damiána Hradila z prvního doteku byla ukvapená a svůj cíl nenašla. Nejblíž ke vstřelené brance jsme byli po rohovém kopu kapitána Bořka Koňaříka.

V druhém poločasu opět pokračoval houževnatý boj o míč a naši hráči začínali získávat fyzickou převahu. Zásadní věci v utkání se staly po dvojitém střídání v šedesáté deváté minutě. Ondra Marek i Ondra Kovář udělali skvělou práci a oba krajní beky Uničova doslova utahali. Chtělo to na oba kraje čerstvou krev a tento záměr se ukázal zásadní. V první minutě svého střídání zatáhl v poslední chvíli za záchrannou brzdu po zákroku Matyho Svaka střídající Jirka Nikodem, který zabránil dorážce do prázdné domácí brány. Takto akce byla tím nejnebezpečnějším, co Uničov předvedl. Ale byli jsme to my, kdo se hnal za vítězstvím. Damián Hradil trefil spojnici branky hostí. Hráče Uničova chytali křeče a měli dost problémů sami se sebou. Asi málo vody. Tuto poznámku určitě domácí hráči velmi dobře chápou. V poslední minutě přišla akce, na jejímž konci stál Ráďa Zahradník a propukla obrovská a zasloužená radost. Kluci byli jako malé dítě, které se stále těší na slíbený bonbón a ten nepřichází. Už se s ním málem rozloučí, a o to větší radost je, když přijde. Byl to krásný zápas. Zvládli jsme ho a zůstáváme v boji o nejvyšší příčky.