14.09.2015

Víkendová utkání mládežníků Lidečka

Výsledky mládežnických týmů SK Lidečka Starší žáci Lidečko - Valašské Příkazy 14:0 (9:0)

Výsledky mládežnických týmů SK Lidečka
Starší žáci
Lidečko - Valašské Příkazy 14:0 (9:0)

Branky: Pavel Číž 5, Libor Buček 3, Lukáš Gargulák 2, Filip Fusek 2, Marián Buček, Radim Mareček.
Sestava: Psota Pavel – Anna Bučková, Kuba Martinka, Martin Buček, Aneta Lišková, Marián Buček, Lukáš Gargulák, Radim Mareček, Filip Fusek, Pavel Číž, Daniel Liška, Libor Buček
Mladší žáci
Huslenky - Lidečko 2:14 (0:5)

Branky: Kuba Číž 5, Martin Číž 2, Honza Janáč 2, Vojta Buček 2, František Novák, Filip Kulíšek, Lucka Čížová
Sestava: Jan Zvonek (31. Lukáš Hyžák) – Jarek Buček, Martin Číž, František Novák, Honza Janáč, Vojta Buček, Kuba Číž, Ondřej Fusek, Filip Kulíšek, Lucka Čížová.
Mladší přípravka (turnaj v Lidečku)
Lidečko - Hošťálková 5:6, Lidečko - Liptál 4:4, Lidečko - Kateřinice 2:3
Sestava Lidečka: Tadeáš Machů, Matěj Mikolášek, Vojta Mikolášek, Matěj Zádrapa, Adam Brhel, Filip Kulíšek, Kuba Číž, Ondřej Fusek, Dominik Hyžák, Samuel Číž, Viktor Daněk, Radim Změlík.

Krajská soutěž dorostu

Lidečko - Juřinka 2:3 (1:0)

Branky: Michal Gargulák, Adam Hruboň – Nejedlý Lukáš, Němeček Zdeněk,  Koleček Jiří.

Domácí přivítali v sobotu odpoledne na svém hřišti neoblíbenou Juřinku a od první minuty na hosty vlétli ve velkém stylu. Jenže stejně jako před týdnem v Karlovicích se první poločas proměnil ve festival zahozených šancí. Postupně své šance neproměnili Michal Gargulák (ten měl v prvním poločase tři tutovky), Tomáš Janáč, Robin Žák, Marek Filák a Michal Harnádek. Do vedení se Lidečko dostalo až ve 20. minutě, kdy domácí kapitán Marek Filák výborně zacentroval při standartní situaci do vápna, kde si míč našel Michal Gargulák a hlavou jej uklidil do sítě, 1:0. Po této brance domácí přitlačili hosty z Juřinky ještě víc. Jenže Lidečko zahazovalo šanci za šancí a poločas skončil pouze jednobrankovou výhodou pro domácí.

Do druhé půle Lidečko vstoupilo vlažněji. Hned na začátku neproměnil opět svou velkou šanci Michalové Gargulák a Harnádek a hosté z první kloudnější šance vyrovnali, kdy po ztrátě míče ve středu pole poslal do běhu hostující záložník svého spoluhráče Nejedlého a ten, po zbytečném výběhu domácího golmana Nováka, vyrovnal, 55. minuta 1:1. O pět minuta bylo domácím ještě hůř, po další ztrátě míče hosté šel z úhlu na domácího gólmana Nováka hostující Němeček a k údivu všech dal gól a Novák vůbec nezareagoval, 60. minuta 1:2. Domácí byli vývojem otřeseni. Přestali hrát nátlakový fotbal, přestali se nabízet, běhat. Hra byla rozháraná, neměla pevný řád. K vyrovnání pomohla Lidečku opět další standartní situace, kdy nejlepší hráč domácích Marek Filák, který celý zápas, jako jeden z mála, neúnavně jezdil a pracoval pro tým, poslal další skvělý centr do pokutového území a Adam Hruboň se trefil přesně, 81. minuta 2:2. Domácí zatlačili hosty, ale zápas nakonec rozhodla další chyba brankáře Nováka, který si nevyběhl pro přetažený míč a hostující Koleček jej pohodlně obhodil, 85. minuta 2:3.
"V tomto zápase nám chybělo šest hráčů, i přesto jsme mohli pohodlně vyhrát, pokud bychom proměnili aspoň polovinu šancí, které jsme si vypracovali. Minulý zápas nás naše zahazování šancí stálo bod, dneska všechny tři. Doufám, že se v dalším zápase vyvarujeme individuálních chyb a přidáme důraz a kvalitu do koncovky," řekl po utkání trenér Lidečka Josef Hyžák.