Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Mládež

19.08.2019

Valašskomeziříčské naděje si zahrály turnaj v Chorvatsku

Nejmladší fotbalisté ročník narození 2012 a 2013 si poprvé zahráli na mezinárodním turnaji a mohli poměřit síly s chorvatskými družstvy, mimo jiné s akademií Zagreb.

Kluci hráli absolvovali pět zápasů s bilancí jedné výhry a čtyř porážek. „Bylo to pro nás velmi přínosné, ne nadarmo je chorvatský fotbal jeden z nejlepších v Evropě. Měli jsme čas popovídat si s trenéry o jejich metodách tréninkového procesu, v podstatě mají 6 – 8 družstev v každé věkové kategorii a hraji v regionu mezi s sebou, na tyto kategorie jsou tři profi trenéři a 12 tzv. asistentů. Největší důraz kladou na individuální techniku každého hráče a taky kombinaci po uvolnění. Byl jsem překvapený, jak kluci mají zvládnutou orientaci v prostoru, v tomto ohledu jsme zaostávali. Naši kluci však zaslouží velkou pochvalu za příkladnou bojovnost a snahu neodevzdat nic zadarmo. Poděkování patří také rodičům, kteří vytvořili klukům skoro domácí atmosféru,“ uvedl trenér mladší přípravky Daniel Šulák.

 

„Bohatý byl také doprovodný program, kromě turnaje probíhaly ve městě Virovitica Dny města s mnoha atrakcemi, v sobotu jsme měli trénink a tréninkový zápas v nedaleké Končenici a odpočinek v Aqua parku ve městě Darruvar. Bylo o nás velmi dobře postaráno a dnes už naši kamarádi z domácí akademie ve Virovitici chtějí tyto výměny opakovat, což je pro nás velká čest a závazek do budoucna,“dodal trenér Roman Kanitra.