03.05.2022

Úterní sonda do mládeže Valašského Meziříčí - 3. května

Víc takových víkendů! Tento víkend se našim týmům dařilo. Na výhry obou mužských týmů navázaly i naše mládežnické týmy.

U 19

FK Nový Jičín U 19 - TJ Valašské Meziříčí U 19 0:4 (0:3)

Branky: 6., 34., 57. Vrána, 21. Veselý.

Sestava: Kvapil – Sušeň (46. Sekyra), Nevařil, Pastrnek, Plandor – Bílý, Veselý (58. Zahradník), Juřík (46. Křenek), Vaigl (58. Kurinec) – Vozák, Vrána (69. Koňařík)

Od začátku jsme byli aktivnější a hnali se za vstřelenou brankou. V šesté minutě se poprvé prosadil Vrána, když přesnou hlavičkou usměrnil roh Veselého. Na další branku jsme si patnáct minut počkali. Několik nadějných akcí v předcházejících minutách vyvrcholilo střelou Vaigla, kterou do brány uklidil Veselý. Domácí se opírali především o dlouhé míče na urostlého útočníka, ale až na jeden dva zádrhely jsme si s tím vzadu poradili. Chtěli jsme zabránit takovým dlouhým míčům soupeře, a proto jsme vysoko napadali rozehrávku novojičínské obrany, což se nám vyplatilo při vstřelení třetí branky. Vrána obral po doražení domácího brankáře a pohodlně skóroval.

Druhý poločas pokračoval podobným průběhem. Jen efekt v podobě gólu chyběl. A to až do 57. minuty. Veselý vysunul Vránu do šestnáctky a ten o tyč dokončil „špinavý“ hattrick. Chvíli nato byl za faul na unikajícího hráče vyloučen Sekyra a pár minut jsme se hledali a přeskupovali. I potom v deseti byla znát naše snaha o navýšení skóre, ale to se nakonec i přes některé slušné příležitosti nepodařilo.

I když jsem měl před začátkem utkání připomínky k nastavení hráčů, tým si zápas od jeho první minuty „vzal“ a jak herně, tak výsledkově ho s přehledem zvládnul.

Jan Pítr

U 17
FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí U 17 0:6 (0:1)

Branky: 43. Marek, 63. a 89. Koňařík, 76. a 85. Zeman, 81. Zahradník.

Sestava: Svak – Petřek, Hanáček, Jašíček, Píša – Lejska – Vavřík, Zedek, Kovář – Marek(K), Furmánek.

Střídali: 26. Koňařík (Petřek) – zranění, 46. Sedlák (Vavřík), Zahradník (Furmánek), 63. Nikodem (Marek) Zeman (Zedek).

Zápas s Novým Jičínem jsme odehráli v neděli v anglickém týdnu, kdy ve středu jsme sehráli dohrávku s celkem Třince. Zápas skončil smírně 1:1. Naši jedinou branku vsítil Sam Sedlák po rohovém kopu Bořka Koňaříka ve třetí minutě zápasu. Nejlépe se zorientoval ve velké skrumáži ve vápně a poslal míč na Třineckou branku. Tento zápas byl tím doposud nejnáročnějším a také nejhezčím co mohl divák vidět. Hosté hráli o víkendu se Zbrojovkou Brno, kterou šestý tým moravskoslezské ligy deklasoval 6:2. Důležité je to zmínit právě proto, že do Valašského Meziříčí přijel Třinec s téměř totožnou ligovou sestavou. A narazil na velmi houževnatého soupeře. Hrálo se ve velkém tempu nahoru a dolů, přesně tak, jako se v ligové soutěži hraje. Vyhrát mohli oba celky, takže dělba bodů byla naprosto zasloužená. Neuvěřitelný výkon předvedli oba brankáři a náš Maty Svak byl jedním slovem skvělý. Precizní reflexivní zákroky a naprosto přesný výběr místa.

Do Nového Jičína jsme jeli nabuzeni skvělým ligovým výkonem a zároveň s cílem, zapojit do hry širší kádr a hlavně dostat do soutěžního tempa hráče ročníku 2006. Je potřeba u nich mít co největší herní praxi, protože zanedlouho budou tvořit kostru týmu dalšího soutěžního ročníku. A zápas ukázal, že nás čeká hodně práce. Souhra, přesuny, presink a mnoho dalšího je třeba velmi zlepšit a učit se umět táhnout svůj tým. Bohužel kluci jsou zatím v módu, že jsou taženi končícím ročníkem 2005. To musíme změnit a čeká nás jaro plné učení, vyhodnocování a hlavně práce s nastavením hlav všech jednotlivců. Hlavním cílem každého hráče je práce pro tým za hranou svých možností. To se zatím neděje.

Gólový účet otevřel Ondra Marek brankou, která moc krásy nepobrala. Ale míč překročil brankovou čáru a to je ve fotbale tím hlavním, pokud chceš zvítězit. Toto se stalo až v závěru poločasu. Do té doby to byla z naší strany hrůza. Navíc v prvních minutách nás domácí tlačili a byli jednoznačně tím lepším týmem. Naštěstí jsme poločas dokázali doslova ustát. A to i díky chycené penaltě Matym Svakem.

Do druhé půle mohla naskočit lavička a průběh hry se změnil o stoosmdesát stupňů. Zkušení kluci ročníku 2005 svými krásnými brankami ukázali, že už jsou připraveni za pár měsíců doplnit devatenáctku. Mně navíc ukazatele z prvního poločasu stačili a jsem připravený na další práci. Výhodou je, že máme dostatek času na zdokonaleních pracovat.

Michal Vacula

U 15
FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí 3:4 (1:1)

Branky: 4x Radim Bětík.

Dnešní výjezd do Hlučína kluci pojali jako napravení bezbrankové remízy doma s Bílovcem. A hlavně se těšili na krásný trávník v Darkovičkách, který snese nároky na parametry ligového povrchu. Jak by ne, když zde trénuje polovina kategorii než u nás, a mají 2 trávy k dispozici.

Začali jsme zápas tlakem a 2 nastřelenými tyčemi po 20 minutách. Pak přišel gól do naší sítě z rychého brejku. Naštěstí jsme do poločasu srovnali a pokračovali ve festivalu zahozených šancí. Tak začal i druhý poločas, ale útočná latence s ivybrala svoji daň, kdy jsme dostali dva rychlé góly. I tak tým nesvěsil hlavy a zapnul na ještě vyšší obrátky. Do hry šli opět naše štístka Štěpán Daňa a Marek Hrabovský. Výsledkem byly 3 góly v soupeřově sítí a radost z legendárního vítězství 3:4.

Tým si cením za jejich přístup k zápasu v kritických chvílích a chování kluků k sobě navzájem během celého zájezdu. Jsou tým!!

U 14
FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí 0:4 (0:1)

Branky: 2x Jan Orel, 2x David Šulák.

Nedělní zápas v Hlučíně se nám konečně povedl podle naších představ a byly z toho 3 body. Před námi hrála starší kategorie a po fantastické otočce z 3:1 zápas vyhráli 3:4, a tak jsme chtěli kluky napodobit a odvést si domů plný bodový zisk. Hned od úvodních minut jsme jasně dominovali, byli na míči a parádně kombinovali. Na stoperu hrál asi nejlepší zápas Mošt, který byl po celou dobu neomylný a společně s ostatními udrželi vzadu nulu, což se nám zatím mockrát nepovedlo. Schválně jsem klukům počítal jejich vytvořené šance, protože jich v zápase máme až enormně mnoho, ale v zakončení jsem někdy až moc zbrklí. Do šaten jsme šli s vedením 1:0, kdy to po rohovém kopu ve 25. minutě na zadní tyči zavřel Jenda a už měl snadnou práci. Nicméně za první poločas jsme měli 24 šancí, z toho 15 z nich bylo vyložených. Do druhého poločasu na nás Hlučín chtěl naletět a s výsledkem něco udělat. Proti byla však naše obrana se skvěle hrajícím Tomášem, a tak soupeř neměl sebemenší šanci. Navíc se rozstřílel Dejv a Jenda přidal ještě jeden zářez do svých gólových statistik. Konec konců těch šancí bylo ve druhém poločase nakonec 18, a z toho 11 naprosto vyložených. Kluci jsou hold neuvěřitelní paliči. Kdyby zápas skončil vyšším výsledkem, nikdo by se nemohl vůbec divit. Ale výhra 0:4 je taky potěšující, obzvlášť když jsme udrželi čisté konto. Klukům jsem slíbil, že až někdy odehrají zápas s nulou vzadu, koupím jim bednu šampaňského (samozřejmě nealkoholického), no nečel jsem, že to bude hned tak brzo. :-) Musím však pochválit všechny borce, kteří zápas opravdu odmakali a hráli krásný fotbal. Doufám, že svou formu zopakují i na domácí půdě v neděli, kdy přivítáme od 12:00 na našem stadiónu tým z Přerova.

Filip Pikal

U 13 prohrála v Opavě 17:0.

U 12 prohrála v Opavě 3:2. Obě branky dal Miroslav Hadaš.

U 9
Naši hráči z ročníků 2013 se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Otrokovicích. V krásném areálu SK Baťov jim byla do skupiny "B" nalosována SK Hanácká Slávia Kroměříž, Lokomotiva Trnava (SVK), Jiskra Staré Město a 1.FC Slovácko. Vstup do turnaje nám vyšel. Rychle jsme proti Kroměříži vedli dvoubrankovým rozdílem, ale o vítězství bohužel přišli vyrovnávací brankou v nastavení. Silnou Trnavu jsme pak dokonale zaskočili. Rychlým gólem jsme se dostali do zápasu a nakonec přesvědčivě zvítězili. Na tento zápas jsme navázali dalším vítězstvím proti Starému Městu a když se nám podařilo otočit i poslední zápas se Slováckem, mohli jsme se těšit na finále proti neporaženému Zlínu ze skupiny "A".

V něm předvedli všichni strhující výkon. Dokázali se vyrovnat s početnou diváckou podporou Fastavu za naší brankou, udrželi koncentraci v obou poločasech, překvapili maximální zodpovědností, nevypustili jediný souboj, bojovali a nedovolili soupeři skórovat. O vítězi turnaje tak rozhodli až pokutové kopy, ve kterých se štěstíčko nakonec přiklonilo na stranu soupeře.

Spolu s pohárem a medailemi za krásné 2. místo jsme si odvezli i individuální ocenění, když byl nejlepším brankařem turnaje vyhlášen náš Jan Blabla.

Děkujeme trenérům a všem hráčům za reprezentaci klubu a rodičům za podporu.

Výsledky ve skupině: SK HS Kroměříž 2:2, Lokomotiva Trnava 5:2, Jiskra Staré Město 7:1, 1.FC Slovácko 4:1

Výsledek finále: FC Fastav Zlín 0:0, 1:2 na penalty

Za VM nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Eliáš Trochta, Damián Vrána, Daniel Kleindorf, Sofie Hausová, Jáchym Černoch, Adam Křížek, Štěpán Kuba, Tomáš Daněk.