U 19
TJ Valašské Meziříčí U19 – Třinec U18 4:0 (3:0)

Branky: 6. a 29. Juřík, 35. a 90. Vozák

Sestava: Kvapil – Sušeň, Nevařil (46.Sekyra), Pastrnek, Plandor (66. Jašíček) – Bílý, Veselý (60. Křenek), Juřík (46. Koňařík), Vaigl (68. Kurinec) – Vozák, Vrána.

Úvod patřil nám. První šanci poslat nás do vedení neproměnil Vozák. Nátlakovou hru jsme využili v šesté minutě po neohroženém průniku Sušně do šestnáctky a míči pod sebe. Tam byl přesně naběhnutý Juřík a poprvé v zápase skóroval. Poté jsme ještě chvíli zúročovali náš dobrý nástup, než nás přibrzdila penalta, kterou Kvapil opět chytil a zůstali jsme ve vedení. Ve 29. minutě šel míč po ose Vaigl, Juřík, Vozák a Veselý. Ten poslal zleva tvrdý centr do vápna a Juřík na zadní tyči usměrnil míč podruhé do sítě. Třetí gól přidal Vozák, který zúročil průnik a důraz Vrány a jeho odraženou střelu nasměroval do branky.

Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté a chvílemi nás drželi na naší polovině. Postupně jsme opět nabrali tempo zápasu, a i když už to z naší strany nebylo tak nátlakové, přece jen jsme si dokázali nebezpečné situace vytvořit. Proměnění se dočkala ta poslední. Křižnou přihrávku Koňaříka poslal do vápna Křenek a Vozák v plném běhu vsítil také svou druhou branku.

Tým se k výsledku dopracoval rychlou hrou, kterou jsme dokázali soupeře přehrávat. V pořádku byly i osobní souboje ve středu hřiště. Ty sebraly Třinci možnost zakládat pohodlně útočné akce a nám naopak daly prostor ke kvalitní rozehrávce. Hráči zápas odmakali a šli vítězství výkonem naproti.

Jan Pítr

U 17
TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec - ODLOŽENO

U 15
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 4:2 (1:1)

Po dobytí Třince v minulém kole nás čekal zápas doma s Uničovem, se kterým jsme na podzim prohráli 2:6 a 0:5. I když nám chyběl pracovitý Pepa Hub a Marek Hrabovský, dokazali jsme sestavit kvalitní tým, který sice měl už od začátku větší převahu a gólové situace, ale po jejich zahozeni přišel trest v podobě obdrženého gólu. Naštěstí díky Radimovi jsme dokázali rychle odpovědět a jít do šaten za stavu 1:1.

Druhý poločas začal podobně jako první. My šance a soupeř gól. Naštěstí jsme byli trpěliví a po velkém tlaku Kozel zavřel šetnactku po přetaženém centru a opět bylo vyrovnáno. Pak opět zaúřadoval Radim se svou rychlostí a dal vítězný gól.  Na konečných 4:2 z dálky parádní dělovkou pojistil vítězství 4:2 Maldy.

Opět celý tým včetně střídajících má pochvalu za přístup k zápasu a nasazení v odehraných minutách. Už se společně těšíme jak se popasujeme s Bílovcem.

Ondřej Koňařík

U 14
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 2:2 (0:0)

Nedělní zápas proti Uničovu moc fotbalové krásy nenabídl. První poločas jsme soupeře přehrávali, drželi míč na svých kopačkách a vytvářeli si šance. Proti byl ale Uničovský brankář, který předváděl po celý zápas neuvěřitelné zákroky. Ve druhé půli jsme to až moc nakopávali a neměli jsme přesnou finální nahrávku. Avšak na tak hrbolatém hřišti to ani jinak nešlo. V 50' minutě nás soupeř překvapil střelou z dálky, která zapadla za našeho mladého brankáře. Kluci hned minutu na to srovnali z rohového kopu a znovu jsme do soupeře bušili. 5 minut na to však soupeř zahrával standartní situaci, kterou ještě Šimon vyrazil, ale poté si ho do vlastní brány nešťastně srazil Luky. V 65' minutě byl vyloučen, možná až moc přísně, hostující hráč a tak do konce utkání se hra odehrávala před soupeřovým brankovištěm. Nicméně nám moc štěstí nepřálo a branku jsme prostě nemohli vsítit. V 78' minutě zkušeně Vavrys vletěl do šestnáctky, kde byl poslán k zemi a byla z toho penalta. Tíhu okamžiku vzal na sebe Glamy, ale opět jsme doplatili na otřesný terén a penaltu kopal z dolíčku podobající se golfové jamce. Znovu se vyznamenal brankář hostů a vyrazil penaltu na roh. Naštěstí právě z něho si míč do vlastní brány srazili kluci z Uničova a tak nakonec zápas skončil smírně 2:2. Chtěl bych ještě poděkovat trenérům mladší kategorie, kteří nám v nelehkých chvílich pomáhají a půjčuji nám svoje hráče. Proti Uničovu si v brance vyzkoušeli svou premiéru v prvním poločase Martin Pobořil, ročník 2010, a do druhého poločasu naskočil Šimon Grygařík, ročník 2011, a zápas zvládli odchytat s přehledem. Za vyzdvihnutí určitě patří jejich hra nohou, která je více než přesvědčivá a jistá. Proti Vitkovicím si v poli zkusili své první zápasy za starší žáky Antonín Guráš a Tomáš Kučera ročníky 2009, kteří ukázali, že jsou taky velmi platnými hráči a starších kluků se nebojí. Momentálně máme celkem velkou marodku, a tak asi v příštím zápase proti Bilovci, jejich služeb znovu využijeme. Dohrávku hrajeme ve čtvrtek na domácí půdě v 17:30.

Filip Pikal

U 13
TJ Valašské Meziříčí - FK Frýdek-Místek 3:12 (2:6)

Branky: Jakub Solanský 3.

U 12
TJ Valašské Meziříčí - FK Frýdek-Místek 4:1 (2:1)

Branky: Michal Frydrych 2, Miroslav Hadaš, Robert Šulák.

U 11 prohrála v Brankách 11:2. Branky: Matyáš Veselý, Alex Závěšický.

U 9

V neděli odehrála mladší přípravka kategorie U9 TJ Valašské Meziříčí další turnaj OFS, tentokrát na Valašské Bystřici. Hráči odehráli 4 zápasy s týmy Podlesí, Hrachovce, Vidče a Valašské Bystřice. Za předvedený výkon zaslouží všichni hráči pochvalu.