Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 25. srpna - 1. září

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE

sd Vidče/Val.Bystřice – Liptál 3 : 0 ( 1 : 0 )
Branky:
Kraus Tomáš 2x, Vajter Štěpán.
Sestava: Mičkal Jan, Merta Adam, Pavlíček Vojtěch, Rohleder Martin, Pupík Ondřej, Vajter Štěpán, Mičkal Filip, Svak Filip, Vaculín David, Kraus Tomáš, Novák Lukáš ( stř. Onderka Adam, Žitník Daniel, Machýček Matyáš, Machýček Radek ).
První půle oboustranně vyrovnaná, úvod patří hostům a trestný kop mířící do šibenice skvěle Honza vyráží na roh. V dalších fázích zápasu přebíráme iniciativu, ale v zakončení jsme nepřesní nebo narážíme na výborně chytajícího brankáře soupeře. Ve 24.min. otevíráme skóre utkání. Míč po rohovém kopu Filipa Mičkala si na malém vápně zpracovává Tomáš Kraus a z otočky nekompromisně prostřeluje hostujícího brankáře 1:0. Druhá půle je již plně v naší režii. Spolehlivá obrana, ve které vyniká v zápase nejlepší hráč na hřišti Martin Rohleder nepouští soupeře do šancí a my se dvakrát střelecky prosazujeme. Obě branky jsou prakticky totožné a z úniku po křídle se nejprve prosazuje v 58.min. Štěpán Vajter a poté v 84.min. upravuje na konečných 3:0 Tomáš Kraus. Možná až příliš krutá prohra pro nováčka v dorostenecké soutěži, ale zcela zasloužené vítězství domácích.

Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Valašská Polanka 4 : 0 ( 2 : 0 )
Branky:
Fusek Šimon 2x, Pavlíček Jakub, Mičkal Tadeáš.
Sestava: Petružela Adam, Kopecký Matyáš, Mitáš Jaroslav, Vanduch Václav, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Petružela Daniel, Pastor Marek, Dvořák Štěpán, Závorka Roman, Pomkla Sebastian, Machýček Matyáš, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Vaculín David.
Druhý zápas starších žáků v soutěži, druhá výhra. Skvělý start do podzimní části. 20.min. rohový kop, odražený míč vrací zpět Jakub Pavlíček a z malého vápna Šimon Fusek hlavou dává vedoucí gól 1:0. O dvě minuty později si Jakub Pavlíček zpracovává míč před vápnem, kličkou se uvolňuje do šestnáctky, kde je faulován. Nařízený pokutový kop sám proměňuje po zemi k tyči. Třetí gól 51.min. akce po levé straně, centr Sebastiana Pomkly na Tadeáše Mičkala a jeho střela přes hráče končí v síti. Na konečných 4:0 upravuje v 67.min. se štěstím Šimon Fusek, který využívá přesný centr do malého vápna od Davida Vaculína. Trenér Radek Mičkal.

Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Hrachovec/Zašová 6 : 0 ( 4 : 0 )
Branky:
Vanduch Václav 2x, Vaculín Teodor, Valčík Nikolas, Vaculín Michal, Křenek Jan.
Sestava: Petružela Adam, Křenek Jan, Polášek Benjamín, Randýsek Václav, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Vaculín Michal, Mandula Ondřej, Kopecký Simon, Vanduch Václav.
Mladší žáci ve svém prvním utkání za početné divácké kulisy porazili v neděli dopoledne na umělé trávě ve Vidči vcelku přesvědčivě sd Hrachovec/Zašová. Ve sdruženém družstvu i s chlapci z Valašské Bystřice jsme předvedli týmový výkon a i když jsme spolu vlivem prázdnin prakticky ještě pořádně netrénovali, měli jsme od prvních minut utkání pevně ve svých rukou. Na startu soutěže nám sice chybí trochu fyzická připravenost, ale dali jsme do utkání srdíčko a zaslouženě vyhráli. V bráně nás podržel Adam, který svůj výborný výkon podtrhl chycením pokutového kopu. Děkuji klukům za týmový výkon a rodičům za povzbuzování ! Trenér Jiří Vaculín.

Starší přípravka
Hutisko – Vidče 7 : 6 ( 3 : 4 )
Branky:
Cáb Matyáš 3x, Randus Štěpán 2x, Kuběj Denis
Sestava: Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Kramoliš Jakub, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Ryboň Petr, Ryboň Samuel, Mičkal Kryštof, Randus Štěpán, Kramolišová Ema.
Naše druhé utkáni se z počátku vyvíjelo velmi dobře. Hráči hráli s velkou chutí a to se projevilo vstřelením tří branek. Soupeř se ale nevzdal a také měl gólové úspěchy. Po prvním poločase jsme drželi vedení o jednu branku 3:4. Bohužel ve druhém poločase se soupeři podařilo postupně vsítit čtyři branky a otočit skóre utkání. Nicméně celé naše družstvo projevilo velkou bojovnost a svým výborným výkonem dokázalo dotáhnout soupeře na rozdíl jediného gólu a v posledních minutách jsme sahali jak po vyrovnání, tak i po vítězství. Přestože jsme v závěru předvedli krásné fotbalové akce, již se nám nepodařilo skórovat a soupeř tedy vyhrál těsným rozdílem 7:6. Děkuji všem hráčům za převedený výkon a závěrem bych chtěl poděkovat i rodičům za podporu. Byli jste naším „dvanáctým“ hráčem ! Trenér Vladimír Nerád.

Liptál

Mladší přípravka má za sebou první turnaj.

Starší přípravka prohrála s Ústí 6:8. Branky: Jan Kovář 4, Jan Křiva, Matyáš Matějů. Následně v Hovězí 2:16.

Dorostenci prohráli 0:3 s SD Vidče/Valašská Bystřice.