Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 18. srpna - 25. srpna

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE

sd Horní Bečva/Hutisko – sd Vidče/Val.Bystřice 4:2 (1:1)
Branky
: Němec Jakub, Mičkal Filip.
Sestava: Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Pavlíček Vojtěch, Rohleder Martin, Dobeš Filip, Onderka Adam, Němec Jakub, Mičkal Filip, Machýček Matyáš, Novák Lukáš, Vajter Štěpán (Stř. : Merta Adam, Žitník Daniel, Polášek Kryštof, Bena Šimon).
Kvalitní soupeř začátek utkání jasně v režii domácích, výborný Honza v bráně a hlavně díky němu poločas 1:1. Již v 8. minutě se ujímáme vedení, kdy střílený centr Matyáše Machýčka umísťuje do sítě Kuba Němec. Po nedůrazu ve středu hřiště soupeř ve 20. minutě srovnává. Druhá půle parádní začátek 49. minutě trestný kop Lukáše Nováka se odráží od břevna na hlavu Filipa Mičkala 1:2. Poté dvě laciné branky v rozmezí čtyř minut a v 57. minutě domácí otáčejí na 3:2. Srovnání má na kopačkách Kuba Němec, ale tutovku neproměňuje. Čtvrtou branku inkasujeme v samotném závěru v 88. minutě. První utkání nově se tvořícího týmu nebylo špatné, dalo se i bodovat. Škoda.

Starší žáci
Podlesí – sd Val.Bystřice/Vidče 3:5 (2:4)
Branky:
Vaculín David 2x, Kubját Jakub, Fusek Šimon, Pomkla Sebastian.

Starší přípravka
Vidče – Rožnov 6:14
Branky
: Cáb Matyáš 4x, Mičkal Kryštof, Randus Štěpán.
Sestava: Mikulenka Josef, Barabáš René, Barabášová Veronika, Cáb Matyáš, Kuběj Denis, Mičkal Kryštof, Randus Štěpán, Duda Mikuláš, Kramoliš Jakub, Ryboň Samuel.
O tomto víkendu zahájila sezónu i starší přípravka. Pro kluky a holky je to velký krok, jelikož se zvětšilo jak hřiště, tak hlavně velikost brány. V prvním poločase jsme se trápili, ale ve druhém jsme se již aklimatizovali na změny a začali hrát fotbal a po krásných fotbalových akcích jsme dokázali vstřelit 6 branek. 4x Maty Cáb a po jednom gólu Kryštof Mičkal a Štěpán Randus. Trenér Vladimír Nerád

Vladislav Basel

Liptál

Starší přípravka porazila Vsetín 15:8. Branky: Andrej Kvašay, Jiří Labaj 3, Matyáš Matějů 3, Jan Křiva 3, Nikolas Martinů 2.

Dorost prohrál na Juřince 2:1. Branka: Štěpán Holbík.

Skvělý výkon brankáře Martina Dani

K našemu  prvnímu mistrovskému utkání zajizdime na horkou půdu do Juřinky.  V minulém ročníku se Juřinka umístila na druhem místě o tři body za prvním.  Na zapas přijíždime v 17 hráčích, takže jsme po dlouhé době konečně skoro kompletní (chybí tři kluci). Jurinka od začátku utkání dokazuje, proč v minulém ročníku skončila druhá, ale na naši obranu a exelentně chytajiciho Marťu nemůže najít recept. Po hrubé chybě obrany, která pramení z našeho tlaku na míč dává Štěpán v 18. minutě gól.  Další obraz hry je stejný, Juřinka se  nátlakovou hrou snaží vyrovnat, ale marně, my máme v bráně Marťu a ten nepustí do sítě pavouka, natož balon.  V 55. minutě Marťa opět vyrazí střelu do boku, ale náš stoper zaspal, a tak z následné dorazky je vyrovnano. Smolná 72. minuta dala podobu celkovému výsledku. Nekvalitní odkop našeho stopera bohužel zamířil ne do pole ale do naši sítě. Musím pochválit všechny kluky za bojovnost a nasazení.  Dobře se uvedla i letní posila Adam Běták. Borci, pokud tak budete bojovat i v dalších zápasech, tak se výsledky  dostaví, ale musíme zapracovat na kvalitě rozehrávky, individuálních dovednostech a vlastním sebevědomím.  Kaňkou na utkání je vyloučeni Adama Trochty v 88. minutě za stažení soupeře, v této fázi utkání jsme už hráli na riziko se snahou o vyrovnání, nicméně kdyby byl rychlý jako já, tak útočníka doběhne.

Michal Trochta

VKK

Starší přípravka SD Nový Hrozenkov/VKK B porazila Valašskou Polanku 12:4. Branky: Vojtěch Čokavec 2, Šimon Koňařík 2, Michal Orság 7, Jakub Špalek, Jiří Urban.

V druhém utkání porazila Francovu Lhotu 22:5. Branky: František Marek 4, David Kmošťák 3, Petr Vašut, Tadeáš Helis 7, Jiří Urban 3, Tomáš Hatlapatka 4.

Dorostenci porazili SD Hrachovec/Podlesí 5:1. Branky: vlastní, Adam Ráček 2, Jiří Gášek 2.

Lidečko

Poslední příprava dorostu

Horní Lideč - Lidečko 3:3 (2:1)
Branky Lidečka: Lukáš Gargulák 2, Jan Janáč.

Od první minuty byl zápas jednoznačně v naší režii. Lidčany jsme výborně dostupovali, presovali, čistě jim odebírali míče, nenechali je hrát a nakopávat míče na rychlého Baránka v útoku. Všechny tři góly padly po našich chybách v defenzivě. Naopak v ofenzivě se zápas projevil ve festival našich neproměněných tutovek. Celý tým chceme v dnešním zápase pochválit, protože ogaři odvedli výborný týmový výkon. Musíme zapracovat v tréninku na finální fázi, koncovce a hlavně útočných standartkách. Ogaři mají za sebou těžkou přípravu, kterou opravdu odmakali a my, trenéři, si myslíme, že jsme na sezonu dobře připraveni," řekl trenér dorostu Josef Hyžák.

Starší přípravka vyhrála v Bratřejově 10:6. Branky: Robin Číž 6, Petr Jína, Šimon Kolínek 2, Patrik Doleček.