Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Mládež

14.09.2020

U 17 Valmezu přestřílela Uničov

V sobotu jsme přivítali Uničov, který prozatím neztratil ani bod.

VM U 17 – Uničov 5:3 (3:1)
Branky:
14. Kurinec, 19. Koňařík, 22. Vozák, 33. Hanáček (vlastní), 64. Kurinec, 78. Vozák, 81. Lenhart (penalta), 83. Šimek.
Sestava: Svak – Sušeň, Hanáček, Jašíček, Hruška – Bílý – Koňařík, Kurinec, Juřík (K) – Vozák, Šimurda
Střídali: 65. Horák (Hruška), 75. Zahradník (Koňařík), 77. Zeman (Kurinec), 79. Furmánek (Vozák), 88. Menšík (Juřík).

 

Podle předvedené hry bylo vidět, že hodně kluků zřejmě prošlo ligovou Sigmou Olomouc.  Nicméně s každým se dá hrát a každý se dá porazit. Důležitá je poctivá práce v tréninku a na sobě i mimo něj, dodržovat pokyny z šatny a co nejvíc se přiblížit myšlence trenéra a naordinované taktice.

 

Do zápasu jsme vstoupili dravě. Nebyli jsme tým, který chce ztratit domácí neporazitelnost a od úvodních minut to bylo znát. Poctivě jsme napadali rozehrávku Uničova a prováděli presink jejich obranné řady. Z toho se zrodil i první gól. Tomáš Kurinec si pohlídal prostor za hranicí šestnáctky a jeho střela byla přesně umístěná. O čtyři minuty se z rohového kopu Míši Bílého udál velký závar a velká „hlavičkovaná“ našeho týmu. Gólu předcházely dvě naše hlavičky, a to Adama Juříka a Toma Kurince. Hlavička byla i na konci celé standardní situace a Bořek Koňařík poslal tým do dvougólového vedení. Střelec gólu o pár minut později vybídl ke sprintu a souboji se stoperem hostí Vaška Vozáka. Vašek využil tréninku a byl v souboji skutečně pevný jako skála. Brankáři Uničova následně i s jeho přispěním nasadil dlouhou kliku a skóroval.

 

Obrana, včetně brankáře Matyho Svaka, to v tomto zápase neměla vůbec jednoduché. Bylo nutné udržet elitního střelce hostí Romana Blechtu a to se klukům podařilo na jedničku. V rámci tréninku budeme muset ještě trošku dopilovat zajištění, ale i když mám v tomto směru velké nároky, Jarek Hruška, Ríša Hanáček, Ondra Jašíček a Pepa Sušeň to vládli. Ve dvou situacích, kdy míč směřoval do našeho malého vápna a hráči hostí měli ostrý náběh, skvěle a nekompromisně míč vyboxoval Maty Svak. Přesto jsme v prvním poločase jednu branku obdrželi. Ostře střílený přízemní míč z přímého volného kopu se poodrážel od našich obránců a Ríša Hanáček se smolně zapsal do listiny střelců.

 

V druhém poločase jsme kladli důraz na odstranění našich individuálních chyb a dávali si hlavně pozor na rychlé skórování Uničova. To se díky naší hře nestalo. V šedesáté třetí minutě zahrával přímý volný kop Míša Bílý a Tomáš Kurinec se hlavou skvěle trefil. Velký klid pro domácí lavičku přinesl pátý gól zápasu Vaška Vozáka. Kuba Šimurda jej poslal přihrávkou do brejku a Vena našel malou skulinku u tyče branky Uničova. Po této brance přišla řada střídání, které rozbila naši celistvou hru a podepsala se na naší hře. Dostali jsme dvě branky. První z nařízené penalty. Pepa Sušeň byl v ohrožení s jednou žlutou kartou a rozhodčí Nuc odpískal jeho zákrok. Naše obrana tvrdí, že míč už byl mimo hřiště a odpískáno být nemělo. Přesto penalta. Naštěstí pro Pepu, protože to mohla být druhá žlutá. Tady platí, že za prvé má rozhodčí vždycky pravdu a i když nemá, platí bod jedna. To je škola pro naše kluky a musí to akceptovat. Bez emocí, svojí pravdy a věcně. Další branku jsme Uničovu věnovali v podstatě zadarmo, a to proto, že jsme prostě přestali hrát.

 

Cenné vítězství a nejen výsledkem. V tomto zápase se toho událo hodně a můžeme na tom opět stavět posun celého týmu. Vašek Vozák a Kuba Šimurda jsou na prvních dvou místech tabulky střelců soutěže. Pátý je Bořek Koňařík. V tabulce domácích zápasů jsme na prvním místě. Fotbal si prostě užíváme. Ostatním týmům, dorostu a mužů ValMezu, se tento víkend bohužel výsledkově nedařilo. Příště v Prostějově, který je zatím také bez ztráty bodu, můžeme zase padnout my. Ale tento víkend jsme za čest našeho klubu zabojovali my a ukázali, že se s námi v soutěži musí počítat.

 

Trenér Michal Vacula, asistent trenéra Zdeněk Němec
Foto vedoucí týmu René Svak